10. 5. 2023

V rámci volného vysílání, které probíhá od 2. 5. do úterý 30. 5. je pro zákazníky KTKdigi odkódován 1 kanál z placené nabídky-NATIONAL GEOGRAPHIC HD. National Geographic se v pětidílné sérii UFO: Zkoumání fenoménu bude celý květen zabývat možnou existencí záhadných objektů, které byly spatřeny na obloze. S populárním vědeckým kanálem diváci poodhalí roušku tajemství a budoucnosti v pořadu Kosmos: Možné světy.

 

Specialisté z Komplexního onkologického centra Nemocnice AGEL Nový Jičín poskytují novou léčbu pro pacientky s agresivním nádorem prsu. Tuto diagnózu si jen zde vyslechne ročně přes 500 žen a bohužel se někdy jedná i o mladé pacientky, které nespadají do screeningového programu. Od letošního dubna je k dispozici k léčbě karcinomu prsu zdravotní pojišťovnou hrazených několik významných léčiv, zejména použití imunoterapie, ta pomáhá imunitnímu systému pacienta, aby rozpoznal a začal ničit nádorové buňky. Došlo k rozšíření úhrady dalších léčiv pro jiné rizikové nádory prsu, např. u agresivních tzv. HER-2 pozitivních nádorů je nově možno použít duální blokádu receptoru HER-2 již v rámci předoperační léčby. Pro rizikové pacientky s hormonálně pozitivními nádory pak lze nově, kromě již standardní hormonální léčby, použít další lék bránící dělení buněk a potlačující případný růst nádoru. Podává se v tabletkách a snáší se velmi dobře.

 

Ve středu 10. 5. v 19.00 v KDK pokračuje DIVADELNÍ PŘEDPLATNÉ, představení NA ÚTĚKU přiveze KOMORNÍ DIVADLO KALICH. Hrají: Carmen Mayerová, Tereza Kostková.

 

Zahrádkáři netrpělivě vyhlížejí Květinový jarmark – uskuteční se v pátek 12. května od 8:00 do 17:00 h. na náměstí v Novém Jičíně.

 

Farmářský trh se chystá na pátek 12. 5. 2023  od 9:00 -do 16 hodin. Můžete se těšit na rozšířenou nabídku sadby a sazenic zeleniny, bylinek, ovocných stromků, keřů, okrasných rostlin, letniček a skalniček.

 

DDM Kopřivnice  pořádá další  Neoficální speedcuberskou soutěž v Kopřivnici. KoprCube fun 12.05.2023 18:00 – 13.05.2023 ve skládání rubikovy kostky na rychlost.

 

PRO DĚTI: je připravena akce Šťastný pátek 12.5.2023 – tedy Den otevřených dveří všech organizací v centru Pětka, od 14:00. Odpoledne plné zábavy, her, soutěží a tvoření! Akce proběhne za každého počasí!

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice