10. 6. 2019

Rada města na konci dubna schválila, že nájmy v obecních bytech se od září letošního roku zvýší o 15 %. K tomuto navýšení dochází po více jak třech letech. Znamená to, že současní nájemci obecních bytů zaplatí za metr čtvereční plochy přes padesát korun namísto necelých 44 korun. Nájemné za jednotlivý byt se zvýší zhruba o 280 až 450 korun měsíčně v závislosti na jeho velikosti. V sociálních bytech na ulici Horní, nájemné stoupne o 20 % z dosavadních 30 na 36 korun za metr čtvereční, a vyšší platba bude u nově přidělených bytů, které před uzavřením nájemní smlouvy prošly komplexní rekonstrukcí, v nich by měli nový nájemníci od září platit městu přes 57 Kč za metr čtvereční plochy bytu. Radnice od posledního zvýšení nájmů ve svých bytech investovala do bytového fondu 77 milionů korun. Letos je v rozpočtu plánováno dalších 23 milionů korun.

 

Letní koupaliště je otevřeno. Letošní deštivý květen poskytl dostatek prostoru pro přípravy. Pro novou sezonu má koupaliště několik novinek – tou nepříznivou je zdražení vstupného – jde ale o pouhou desetikorunu. Dospělý zaplatí za celodenní vstupné 55 a za odpolední 45 korun. Děti budou platit 40 korun za celodenní a 30 za odpolední. Další novinkou je dopolední vstupné. Návštěvníkovi, který prokazatelně opustí areál do 13 hodin, bude vrácena část vstupného. I letos bude v nabídce rodinné vstupné, které je určeno pro dva platící dospělé a tři děti zdarma. lidé budou moci využívat permanentky, které mají i pro bazén.

Pro děti byla u brouzdaliště postavena pirátská loď na hraní. Tradičně jsou natřeny bazénové vany, vyčistěny jímky a provedeny drobné renovace. Bíčvolejbalové hřiště bylo doplněno novým kvalitním pískem. Na koupališti si budou moci lidé zahrát beachvolejbal, stolní tenis, fotbálek, minigolf nebo discgolf, sportovní nářadí si budou moci lidé zapůjčit v pokladně koupaliště.

Provoz koupaliště zůstává zachován jako v předchozích letech, bude otevřeno od 9 do 20 hodin až do konce srpna.

 

V průběhu roku 2018 bylo na pozemcích ve vlastnictví města Kopřivnice odstraněno celkem 108 stromů a dále 5 solitérních keřů a 138 m² keřů rostoucích ve skupinách. Nejčastěji se dřeviny kácely z důvodu stavby chodníku, parkoviště, kvůli výměně či opravě sítí anebo z důvodu zhoršeného zdravotního stavu. V rámci náhradní výsadby bylo loni na městských pozemcích vysazeno celkem 50 stromů, 460 keřů, 615 trvalek a okrasných trav, 4 594 letniček a dvouletek a 407 m² letniček z přímého výsevu na záhony. Co se týče stromů, jednalo se převážně o listnáče vhodné do městské zástavby. Pro nové výsadby keřů jsou vybírány především rostliny kvetoucí nebo zajímavé barvou či tvarem listů a plodů.

 

Konzultační den pro podnikatele 25. 6. 2019 připravuje Regionální kancelář API společně s agenturami CzechInvest, CzechTrade, TA ČR a městem Kopřivnice. Konzultace jsou bezplatné, závaznou registraci na ně je možné učinit nejpozději do 24. 6. 2019 na pavlina.travnickova@czechinvest.org. V registraci je nutné uvést jméno, název společnosti a kontakt. Konkrétní hodina konzultace bude potvrzena ze strany regionální kanceláře.

 

Léto s KTK – jde o akční slevu, která se týká připojení na internet. Tento slevový balíček je možné uplatnit pro nově sepsané smlouvy na dodávku služeb sítě KTKnet a KTKoptic (připojení k internetu). Klienti, kteří sepíší smlouvu (nebo se zaregistrují k odběru služby) mohou získat slevu 50% na měsíční poplatky po dobu 6-ti měsíců. Tento slevový balíček není určen pro zákazníky, u kterých měníme kabelový modem za optickou jednotku – ukončujeme starou smlouvu na KTKnet a uzavíráme novou smlouvu na KTKoptic. Doba platnosti akce je do 15. června 2019 včetně. Podrobné informace získáte na webu ktk.cz.

 

Od 28. 5. je v lašském muzeu otevřena třetí část výstavy fotografií Viléma Heckela. Výstava 100+1, která u nás byla otevřena 2. dubna, navazuje na loňskou výstavu ke stoletému výročí Heckelova narození. Protože je k dispozici malý prostor, výstava byla podle témat rozdělená na 3 části: hory, průmysl, krajina.

ačkoli se nejvíce proslavil svými fotografiemi z vysokých hor, se převážnou část své fotografické kariéry věnoval dokumentování mnohem méně monumentálních krajin. Za svůj život projezdil Československo křížem krážem a dokumentoval přitom nejen krajinu, ale také města a jejich architekturu, obyvatelstvo a jeho zvyky, turistiku, sportovní aktivity a mnoho dalších věcí. Jeho „československé“ snímky sice nebyly tak populární jako fotografie z horolezeckého prostředí, i tak se mu jejich prostřednictvím podařilo vystihnou kus dobové atmosféry především 50. a 60. let. Řada jeho krajinářských snímků byla knižně vydána. Heckelovy snímky české krajiny budou v lašském muzeu vystaveny do 23. června.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice