10. 8. 2012

 

Častý dotaz: Proč na programu KTK již neslyším hlášení městského rozhlasu?

Odpověď: V květnu byl Infokanál KTK  doplněn o druhou audio stopu,  diváci KTKdigi mají možnost sledovat „Infokanál KTK“ v plnohodnotné digitální podobě. Tato změna nabízí divákům mnohem lepší obraz i vícekanálový zvuk. V rámci modernizačních kroků, došlo k doplnění druhého zvukového (audio) doprovodu. Kabelová televize si uvědomuje vysoké procento domácí elektroniky, umožňující vícekanálový poslech u svých diváků, a proto podporuje navyšování této formy zvukového doprovodu v rámci poskytované televizní služby. Diváci tak nyní najdou doplňkové vysílání místního rozhlasu na druhé audio stopě. První (stereo) audio stopa standardně doplňuje obrazovou část, zvolením druhé audio stopy (mono) má divák možnost poslouchat v době hlášení městského rozhlasu toto hlášení i na svém DVB-C přijímači. V analogovém vysílání „Infokanálu KTK“ k žádným změnám nedošlo.

 

TIP NA VOLNÝ ČAS

Novojičínské kulturní léto: Kava Kava (GB) – britská funky kapela, 10. 8. 20:00 / Masarykovo náměstí Nový Jičín.

 

V sobotu 11.8 od 12:30 IX. ročník Western Show na Bubla ranči v Kopřivnici! Zápis jezdců od 9:30 hod. K poslechu zahraje skupina Meteor.

 

Klasický slet strašidel, bubáků a dalších bytostí: 11. 8. 2012, Hrad Hukvaldy .

 

 „Sežrání mamuta“ + historická hostina „Žer nebo zemřeš pacholku“- o pokrmech našich předků: 11. 8. 2012, Štramberk, Trúba, Hradní hodování „co břucho snese“, porcování a ochutnávka „pravěkých a historických“ specialit, stylová pravěká obsluha a zábavné soutěže.

 

Disco Větřky: 11. 8. 2012, 20.00, hráz Větřkovické přehrady.

 

Promenádní koncert: dechovka Šmelařinka pod vedením Jakuba Sklenovského, 12. srpna 2012, 15. 30, Národní sad Štramberk.

 

Rada města na své 49. Schůzi dne 6. 8. 2012 zrušila zadávací řízení na akci „Zajištění komunálních služeb pro město Kopřivnice a uložila tajemníkovi připravit další postup řešení posktování komunálních služeb pro město Kopřivnice.

 

Léčitel z Filipín bude v Ostravě a Mohelnici praktikovat psychochirurgii.  Světově nejdéle působící filipínský léčitel, 87letý Marcos Orbito, bude celý víkend od 09:00 v Ostravě, v ulici Chittussiho 13. Filipínec může pomoci pacientům s bolestmi, alergiemi, pohybovými a oběhovými problémy, a dokonce i s rakovinou. Marcos Orbito bude v České republice působit do konce srpna v 19 městech. Termíny a místa působení naleznou zájemci na webu www.filipinskeleceni.cz.

 

Ve středu 15. srpna 2012 bude slavnostně otevřena dřevěná rozhledna na Brdech. Všichni, kdo si v tento den přijdou novou kopřivnickou dominantu prohlédnout, se mohou těšit nejen na krásný výhled na město, ale také na vystoupení country kapely Kondoři, ukázky včelařské práce, občerstvení či drobné dárečky pro děti. Sraz bude v 17 hodin u Husovy lípy, odkud se všichni zájemci vydají společně s představiteli města na vrchol kopce Brdy, kde rozhledna stojí. Po slavnostním přestřižení pásky budou moci lidé postupně vylézt na vyhlídkovou plošinu a poprvé se pokochat novým výhledem na město. U starého spolkového včelína nedaleko věže budou k vidění ukázky včelařské práce, u Husovy lípy pak bude připraveno občerstvení a vystoupení oblíbené country skupiny Kondoři. Stovka účastníků slavnostního otevření může získat poukaz na občerstvení zdarma a nebudou chybět ani drobné dárky pro děti.

 

Průchod kolem Katolického domu bude omezen. Od pondělí 13. srpna 2012 bude omezen průchod chodců kolem Katolického domu. Důvodem je rekonstrukce vodovodních řadů, horkovodního potrubí a kabelů O2, která souvisí s probíhající stavbou okružní křižovatky. Obchůzková trasa bude řádně vyznačena a povede přes ulici Boženy Němcové, po nové cyklostezce k přechodu přes ulici Husovu a odtud dále na ulice Dukelskou a Sokolovskou. Uzavírka chodníku potrvá maximálně do konce září.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice