11. 8. 2012

 

Tým kina a FK PULS před zahájením  podzimní části se na vás obrací s žádostí o vaše hlasy! Chcete-li v našem kině potkat Tomáše Vorla u příležitosti premiéry jeho nového filmu „Cesta do lesa“ na konci září, dejte opět svůj hlas našemu kinu a předávejte tuto informaci dalším příznivcům našeho kina. Vloni jsme sice nevyhráli, ale umístili jsme se v první pětce a Tomáše Luňáka (Alois Nebel) jsme v kinosále s velkou slávou přivítali. Tak neváhejte a hlasujte, co to jen půjde zde: https://www.vyhrajpremieru.cz/kina/?kino=746200

 

Policie varuje-nepodlehněte lákání Sirén. Cizinečtí policisté zaznamenali další legendu, která byla použita  v elektronické komunikaci pro pokus o vylákání peněz. Letos v červenci se na cizineckou policii obrátil muž se žádostí o pomoc v řešení zapeklitého případu. Zhruba před třemi měsíci mu na soukromou adresu přišel email od dívky z rusky hovořící země. Původní zájem o přátelství založené pouze na písemné komunikaci ze strany ženy postupně přecházel také v zájem o osobní seznámení. S tím také přišly první žádosti o zaslání finančních prostředků k vyřízení českého víza, kterých se mladé ženě nedostávalo v potřebné výši. Přestože muž naštěstí na tyto žádosti nereagoval, komunikace pokračovala dál v takové podobě, že nabyl dojmu vznikajícího vážnějšího vztahu. V jednom z posledních emailů byla přiložena také fotokopie dívčina cestovního pasu a českého víza a žádost o zaslání financí, které údajně musela k vízu ještě doložit. Muži se požadovaná částka zdála příliš vysoká, a proto se obrátil na cizineckou policii. Policisté muže varovali, ať v žádném případě peníze neposílá. Domluvili si s ním osobní schůzku, kde jim poskytl emaily, fotografie a naskenovaný cestovní doklad s vízem. Policisté v prvé řadě prozkoumali pravost a platnost fotokopie víza a pasu. V obou případech se jednalo o celkem jednoduché padělky, které zřejmě nikdy neměly být použity v praxi. Navíc s největší pravděpodobností také identita láskyplné ženy byla smyšlená.

Policisté se ve své praxi stále častěji setkávají s trestnou činností spojenou s podvody prostřednictvím elektronické komunikace. Záminky a sliby, pod kterými jsou z důvěřivých lidí mámeny peníze, se vyskytují v celé škále činností (např. velké zhodnocení financí, možnost nabýt dědictví, možnost zprostředkování práce jak doma, tak v zahraničí, nákupy fantasticky levného zboží nebo služeb a pod). Doporučujeme na podobné emaily vůbec nereagovat. Případně se obraťte na cizineckou policii.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice