10. 8. 2020

Od 17. 8. od 7:30 do 24. 8. do 18:30 dojde k výluce v úseku trati Štramberk – Příbor. Všechny vlaky budou po dobu výluky nahrazeny náhradní autobusovou dopravou.

 

Ve středu 12. srpna bude Rozhledna Bílá hora oficiálně otevřena až do půlnoci.

 

Projekt „Na kole jen s přilbou“.Zástupci Policie ČR, která je partnerem projektu, cyklistům i kolemjdoucím připomínají nejen povinnost nošení cyklistické přilby, která platí pro osoby mladší 18 let, ale také její nenahraditelný význam při kolizích na kole v jakémkoliv věku. Statistiky dopravních nehod v České republice za rok 2019 hovoří o 36 mrtvých cyklistech, přičemž 28 z nich nemělo přilbu. Více informací na https://www.policie.cz/clanek/vyhodnoceni-dopravni-nehodovosti-za-rok-2019.aspx Policisté také připomínají důležitost viditelnosti v silničním provozu a používání reflexních prvků při jízdě na jízdním kole. www.nakolejensprilbou.cz

 

V Moravskoslezském kraji přibylo nezaměstnaných ve všech okresech, aktuální míra je 5,6 procent.

 

Moravskoslezský kraj přišel ve druhém čtvrtletí o tři čtvrtiny ubytovaných hostů.

 

Rozhledna Bílá hora mimořádně otevřena do půlnoci. Pojďte s námi spočítat hvězdy v Podbeskydí a prožijte večer, kdy komety padají k zemi a plní naše přání.

Jeden z nejvýraznějších každoročních kometárních meteorických rojů jsou Perseidy, které jsou aktivní v období mezi 17. červencem a 24. srpnem. Prachové částice padají k Zemi a v atmosféře zazáří jako meteory. Nejaktivnější jsou v první polovině srpna, a právě proto bude ve středu 12. 8. 2020 Rozhledna Bílá hora oficiálně otevřena až do půlnoci, aby všichni zájemci mohli sledovat meteorický roj.    

Po celou dobu bude pro návštěvníky rozhledny otevřeno i občerstvení, cena vstupného bude v obvyklé výši. Připomínáme, že pro cestu lesem na rozhlednu a pro výstup po schodech na vyhlídkovou plošinu je nutná baterka nebo čelovka. Výstup na rozhlednu bude na vlastní nebezpečí, děti pouze v doprovodu rodičů.                      

Za deštivého počasí se akce nekoná.

 

Kapela Evamore ve složení: Eva Moravčíková – zpěv, klávesy, Tom Strom Nováček – zpěv, kytary, Diana Pomklová – zpěv, housle a René Gavlas – zpěv, bicí natočila svou první velkou desku.  Chcete-li naši kapelu podpořit, na Startovači právě probíhá sbírka na podporu vydání tohoto nového CD.  Autorské album kombinuje různé hudební styly, s bohatými aranžemi, zajímavou grafikou i příběhem. Podpora na Startovači trvá do 14. srpna.

 

Pojď se bavit!: Prázdninový projekt pro náctileté, kteří něco chtějí zažít. Další ochutnávka – discgolf –  se uskuteční 11. srpna od 10:00 do 12:30 hod., na louce u koupaliště. Stav se, pobuď, zapoj se, když budeš chtít. Další akce: 18. 8. – krytý bazén, 25. 8. – ledová plocha na zimním stadionu.

 

V Kopřivnici aktuálně probíhají letní hokejové kempy mladých hráčů, na které naváže začátek hokejové sezóny nejmenší přípravky. 10 srpna se koná seminář pro trenéry vedený Davidem Moravcem a 14. srpna na přípravném utkání mužů bude odhalen a předán maskot hráčům přípravky. 20 srpna se po celý den na zimním stadionu koná turnaj ročníků 2009.

 

Přemostění Kopřivničky se nachází na frekventované přístupové cestě do sídliště Sever nedaleko místní čističky odpadních vod. Pokud by nedošlo ke stavebnímu zásahu, hrozilo například snížení nosnosti mostu na této ulici. V polovině července byly zahájeny stavební práce a provoz byl omezen snížením rychlosti na 30 km/h. Od 20. července byla část ulice Severní zcela uzavřena a došlo k demolici stávajícího mostu. Rekonstrukci mostu provádí na základě vítězství v zadávacím řízení třinecká firma Stavby a statika spol. s r. o. a součástí díla jsou i vynucené přeložky inženýrských sítí. Část uzavřené ulice Severní není průjezdná v žádném směru a až do konce listopadu budou muset motoristé a chodci využít objízdné trasy.

 

Od 10. srpna dojde k omezení dopravy ve Vlčovicích, kde letos dělníci začali budovat rozsáhlou stavbu kanalizace a pracovat budou až do konce října. Na úseku dlouhém asi 300 metrů budou řidiči jezdit v jednom pruhu a dopravu bude řídit semafor. Časové zdržení lze očekávat v obou směrech na trase od Frenštátu pod Radhoštěm a od Kopřivnice a dotkne se nejen občanů, ale i firem a podnikatelů, realizujících svou dopravu přes tento úsek.

 

Most v Lubině přes potok Sýkoreček je hotov. Dřívější most byl v květnu rozebrán a předání městu se o necelý měsíc zpozdilo jak kvůli počasí, tak i v souvislosti s epidemií covid 19. Po demolici mostu byly vybudovány nové mostní pilíře a také podpěry pro vedení plynovodu. Nová nosná konstrukce byla osazena ocelovým zábradlím a dno toku je vyčištěno a opraveno dlažbou z kamene. Za Investiční akci město zaplatilo téměř 2 miliony korun.

 

Zastupitelé schválili zveřejnění záměru prodat komplex pozemků o celkové výměře téměř 67 tisíc metrů čtverečních v Drnholci nad Lubinou, známou jako Dolní roličky. Lokalita je určena pro výstavbu rodinných a bytových domů s podmínkou napojení lokality na silnici I/58 a vybudování kompletní technické infrastruktury. Nabídku koupě lze učinit do 20. října pouze pro všechny uvedené pozemky jako celek. Podle plánované územní studie by mělo na tomto místě být vystavěno přibližně 35 rodinných domů a 9 bytových domů. Podrobnější informace najdou zájemci na Odboru majetku města nebo na webových stránkách.  

 

Kometární meteorický roj Perseidy je aktivní v období mezi 17. červencem a 24. srpnem, můžete tak prožít večer, kdy komety padají k zemi a plní naše přání.  Ve středu 12. srpna pro vás bude Rozhledna Bílá hora oficiálně otevřena až do půlnoci, aby všichni zájemci mohli sledovat meteorický roj.  Pro cestu na rozhlednu je nutná baterka a výstup na rozhlednu je na vlastní nebezpečí, děti pouze v doprovodu rodičů. Za deštivého počasí se akce nekoná.

 

Divákům používající pouze Základní nabídku, postupně KTK  zprostředkovává některé programy, které jsou zařazeny v našich dalších nabídkách, v srpnu můžete sledovat ve vysokém rozlišení National Geographic. Všichni zákazníci bez ohledu na programový balíček se mohou od úterý 4. 8. 2020 do úterý 1. 9. 2020 těšit na dokumentární program National Geographic. Přináší pořady o životě a přírodě, historické dokumenty a různé záhady. Tento program je dostupný ve více než třiceti mutacích po celém světě. V srpnu bude uveden první zcela hraný seriál National Geographic nazvaný Hrubá kůže.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice