7. 8. 2020

Ve dnech 7. – 9. srpna 2020 se v okolí Valašského Meziříčí a Kopřivnice odjede KOWAX ValMez Rally a KOWAX Rallysprint. Centrem automobilových závodů se stane polygon Tatra v Kopřivnici. Akce s sebou nese i dopravní omezení. Tím nejbližším je uzávěrka komunikací v neděli 9. srpna 8.15 do 15.30 hodin na katastrálních územích Příbor, Hájov a Sklenov.

Na trase, která je vyznačena na mapce, bude probíhat jedna ze šestnácti rychlostních zkoušek. Pořadatelé se rozhodli otevřít polygon už na páteční shakedown, stejně jako na oba víkendové dny, jako určitou náhradu na zrušení startovního a cílového ceremoniálu. Vstup však bude umožněn jen do diváckého místa nejblíže brány č. 6. Pořadatelé apelují na diváky, aby měli připraveny v případě nutnosti roušky. Ve startovním poli dvoudenního závodu se představí přes šest desítek posádek, další stovka bude závodit jen jeden den. Celkem na závodníky čeká 534 kilometrů za volantem. Diváci jsou vítáni kolem tratí rychlostních zkoušek, stejně jako v připravených diváckých sektorech na polygonu v Kopřivnici. V oblíbených diváckých místech budou fungovat ´počítadla´ fanoušků.  

Informačním kanálem KOWAX ValMez Rally a KOWAX Rallysprintu 2020 je internetová stránka www.valasskarally.cz. Informace k soutěži lze získat rovněž na facebookovém profilu soutěže Valašská Rally ValMez.

 

Krajská hygienická stanice Moravskoslezského kraje v Ostravě v návaznosti na vývoj epidemiologické situace v kraji vydává nová mimořádná opatření. Platit budou od pátku 7. srpna od 12.00 hodin až do odvolání. První z nich zahrnuje převážnou část Moravskoslezského kraje – všechny obce z rozšířenou působností v Moravskoslezském kraji, vyjma okresu Bruntál.

V rámci sociálních služeb budou moci být přijímáni pouze lidé s negativním PCR. V případě venkovních hromadných akcí a v případě vnitřních prostor se rovněž nově stanoví výjimka z nošení roušek pro sportovce v rámci organizovaného tréninku, zápasu nebo soutěže. Kapacita umělých koupališť byla nově vypuštěna stran počtu osob 500, nicméně zůstává zachován limit v podobě 10m2 na osobu. Kapacita koupališť bude odrážet velikost daného umělého koupaliště. Situaci krajská hygiena nadále monitoruje, denně vyhodnocuje a hbitě reaguje na nové podněty spojené se situací umožňování či zpřísnění.

 

Změna termínu divadelního představení Osm eur na hodinu v KDK Kopřivnice. Náhradní termín, který jsme původně zveřejnili, musíme bohužel z technických důvodů opět přesunout, a to na neděli 23. května 2021. Vstupenky zůstávají v platnosti. V případě nevyhovujícího termínu je možné vstupenky vrátit do 30. září 2020.

 

Řidiči v Kopřivnici se musí připravit na zdržení. Za omezením dopravy ve Vlčovicích od 10. srpna je rozsáhlá výstavba kanalizačního systému, které je naplánována  až do konce října. Na úseku dlouhém asi 300 metrů budou řidiči jezdit v jednom pruhu a dopravu bude řídit semafor. Vzhledem k tomu, že stavba vyvolá časové zdržení v obou směrech na trase od Frenštátu pod Radhoštěm a od Kopřivnice a dotkne se nejen občanů, ale i firem a podnikatelů, realizujících svou dopravu přes tento úsek, město spolu se zhotovitelem žádá všechny o pochopení a trpělivost při průjezdu tímto úsekem. Stavba kanalizace ve Vlčovicích a Mniší je letošní největší plánovaná investice města. Letos začne firma pracovat ve Vlčovicích a práce v Mniší jsou naplánované na příští rok. Cílem projektu je zlepšit nakládání s odpadními vodami, firma vybuduje kanalizační síť dlouhou 12,6 kilometru. Město získalo na stavbu dotace z programu Životní prostředí asi 80 miliónů korun.¨

 

S KTK můžete živě sledovat závody Formule 1 – 2020. Na kanálech Sport1 HD a Sport2 HD se opět můžete těšit na bohaté menu a kompletní pokrytí závodů, včetně tréninků a kvalifikací, zajímavé hosty a reportáže. Ty pravé emoce vám pak zprostředkují tradiční komentátoři a experti našeho televizního týmu, Tomáš Richtr, Števo Eisele, Josef Král a další. Živě s balíčkem Thematic HD na KTKdigi.

9.8. Velká cena 70TH ANNIVERSARY (Silverstone, UK)

16.8. Velká cena Španělska (Barcelona, Spain)

30.8. Velká cena Belgie (Spa-Francorchamps, Belgium)

6.9. Velká cena Itálie (Monza, Italy)

 

Fakultní nemocnice Ostrava (FNO) buduje vlastní Covidcentrum. Prvním krokem pro jeho vznik je sloučení odběrových míst. Covidcentrum na okraji areálu nemocnice by mělo nejen sloučit odběrová místa, ale zároveň bude sloužit také jako informační centrum a laboratoř. FNO začala v minulém týdnu vyhodnocovat první vzorky v laboratořích Ústavu laboratorní diagnostiky FNO. Díky plně automatizovanému přístroji, které nemocnici zapůjčil americký výrobce, jich zatím zvládne 400 týdně. Zdravotníci výsledky mohou získat za zhruba tři čtvrtě hodiny.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice