5. 8. 2020

Někdo ven???: Prázdninový projekt pro kopřivnickou mládež a pro všechny, kteří něco chtějí zažit je opět tady. Další akce Československá námořní plavba se uskuteční 6. srpna od 15.00 hod.,ve skautském centru Vanaivan. Nebuď doma, přijď na akce, sbírej náramky s logem a za 5 různých se staň na konci prázdnin VIP hostem na koncertě kapel NEVÍM a Team Revival. Veškeré podrobné informace naleznete na Facebooku Někdo ven???.

 

Rozhledna Bílá hora mimořádně otevřena do půlnoci. Pojďte s námi spočítat hvězdy v Podbeskydí a prožijte večer, kdy komety padají k zemi a plní naše přání.

Jeden z nejvýraznějších každoročních kometárních meteorických rojů jsou Perseidy, které jsou aktivní v období mezi 17. červencem a 24. srpnem. Prachové částice padají k Zemi a v atmosféře zazáří jako meteory. Nejaktivnější jsou v první polovině srpna, a právě proto bude ve středu 12. 8. 2020 Rozhledna Bílá hora oficiálně otevřena až do půlnoci, aby všichni zájemci mohli sledovat meteorický roj.    

Po celou dobu bude pro návštěvníky rozhledny otevřeno i občerstvení, cena vstupného bude v obvyklé výši. Připomínáme, že pro cestu lesem na rozhlednu a pro výstup po schodech na vyhlídkovou plošinu je nutná baterka nebo čelovka. Výstup na rozhlednu bude na vlastní nebezpečí, děti pouze v doprovodu rodičů.                      

Za deštivého počasí se akce nekoná.

 

Moravskoslezský kraj pořádá Dny rodin 2020. Vezměte své děti a navštivte s nimi zdarma krásná místa našeho kraje.

 

Po dubnovém zrušení Valašské rally ValMez pořadatelé využili termín jednodenní Rally Fulnek k uspořádání svého tradičního závodu. Ve dnech 7. – 9. srpna 2020 se tak v okolí Valašského Meziříčí a Kopřivnice odjede KOWAX ValMez Rally a KOWAX Rallysprint.

Pořadatelé se drží předchozích opatření, zejména ve vztahu ke zrušení startovního a cílového ceremoniálu a zákazu vstupu diváků do servisního areálu na polygonu v Kopřivnici. Právě z polygonu Tatry závodní auta v obou soutěžích odstartují, po závodech zde bude umístěno i závěrečné uzavřené parkoviště.

Diváci jsou vítáni kolem tratí rychlostních zkoušek, stejně jako v připravených diváckých sektorech na polygonu v Kopřivnici. V oblíbených diváckých místech budou fungovat ´počítadla´ fanoušků, abychom případně garantovali předepsaný počet tisíce diváků na jednom místě.

Na čerpacích stanicích MOLu v Kopřivnici, v Novém Jičíně a Frenštátě pod Radhoštěm budou v průběhu konání KOWAX ValMez Rally v prodeji prémiová paliva za cenu standardních. Tato nabídka může být atraktivní nejen pro soutěžní týmy, ale také pro fanoušky. Akce potrvá od poledne 6. srpna do nedělní půlnoci 9. 7.

V jednosměrné ulici nad Bystřičkou bude od 7. srpna 21:00 hodin platit režim zóny zákazu zastavení a od soboty 8. srpna 4:00 hodin bude tato komunikace uzavřena pro veškerý provoz. Informačním kanálem KOWAX ValMez Rally a KOWAX Rallysprintu 2020 je internetová stránka www.valasskarally.cz. Informace k soutěži lze získat rovněž na facebookovém profilu soutěže Valašská Rally ValMez.

 

Noc na hradě Hukvaldy. Neopakovatelný zážitek při nocování v historických kulisách pod širým nebem, v bývalém vězení nebo dělové baště. Dobrodružství obklopené noční tmou, výpravná komentovaná prohlídka, hradní opékaní špekáčku při západu slunce, pozorování přírodních úkazů na obloze z jedinečných hradních výhledů a mnoho dalšího. Nezapomeňte si přibalit spacák, karimatku, polštář, pohodlné a teplé oblečení k ohni a na spaní, hygienické potřeby, baterku, pláštěnku a pitný režim. V dispozici budou veřejné WC s užitkovou vodou, uzamykatelná šatna.

Časová náročnost: 13 hodin (akce potrvá od 18:30 hod. do 7:30 hod.). Délka trasy: 2,5 km pěší chůze od placeného parkoviště v obci Hukvaldy k I. hradní bráně. Trasa vede skrze hukvaldskou oboru, po asfaltové cestě -červená turistická značka. Na místo setkání (I. hradní brána hradu Hukvaldy) se účastník dopraví 10 min před začátkem programu (tzn. 18:20). Termíny: úterý 18. 8. 2020, středa 19. 8. 2020, čtvrtek 20. 8. 2020. Vstupenky si můžete zarezervovat nebo zakoupit na webu hradu Hukvaldy.

 

Město Kopřivnice nabízí k prodeji oblast Dolních roliček, chce je nechat zastavět bytovými a rodinnými domy. Lokalita mezi Kopřivnicí a Lubinou je v současné době využívána jako orná půda, ale historie úvah o jejím využití pro bydlení je stará minimálně patnáct let. Město se v následujícím čtvrt roce pokusí najít developera, který by pozemky koupil, zainvestoval a vybudoval zde bydlení řádově pro stovky lidí. Zlínská akciová společnost NWT, která se zabývá mimo jiné stavbou pasivních domů, by v lokalitě chtěla postavit devět nízkopodlažních bytových domů s celkem pětašedesáti byty různých velikostí. Dále by zde podle zastavovací studie mohly vyrůst tři desítky rodinných domků pěti různých typů a developer počítá i s plochou pro stavbu mateřské školy a kavárny nebo restaurace. Víc než 70 % plochy by přitom mělo zůstat nezastavěno a patřit zeleni.

Zastupitelstvo nakonec odhlasovalo, aby Kopřivnice záměr inzerovala nejméně po dobu tří měsíců, a to nejen na úřední desce, ale i formou inzerce ve sdělovacích prostředcích s celostátním dosahem, od čehož si politici slibují větší počet zájemců a co nejlepší prodejní cenu.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice