11. 1. 2021

Hasiči Kopřivnice 5. ledna vyrazili k hlášenému poplachu do průmyslové zóny. Byl to první zásah v tomto roce v Kopřivnici a zároveň první společný zásah s jednotkou nově zřízené stanice Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje, která začala působit 1. 1. 2021 v provizorních podmínkách v průmyslovém parku. Hasiči byli vysláni k signalizaci čidla elektrické požární signalizace v jednom z podniků v průmyslové zóně. Naštěstí se jednalo o planý poplach.

 

Virtuální univerzita třetího věku – 16. semestr

Umění rané renesance v Itálii – lektor: doc. Mgr. Martin Pavlíček, Ph.D. 

výuka bude probíhat zřejmě pouze online (v návaznosti na platná epidemiologická opatření)

9. února – Počátky, principy a objevy rané renesance

23. února – Filippo Brunelleschi

9. března – Masaccio

23. března – Donatello

6. dubna – Sandro Botticelli

20. dubna – Andrea del Verrocchio

Přihlašování proběhne v pondělí 25. ledna od 8 do 12 hodin ve vestibulu kulturního domu. ​Prosíme o dodržování platných hygienických opatření. Všechny akce a přednášky kulturního domu i knihovny jsou zrušeny. Náhradní termíny neuskutečněných přednášek Akademie třetího věku budou zveřejněny, jakmile to umožní epidemiologická situace.

 

Kopřivnice podpoří kulturu a sport téměř 11 miliony. Od tohoto týdne mohou zájemci podávat žádosti o dotace z programů na podporu kultury a sportu. Činnost zdejších sportovních klubů, kulturních spolků i aktivních jednotlivců letos město podpoří dokonce vyšší částkou než v předchozích letech.  Kopřivnice vyhlašuje tyto programy každoročně, aby doplňkovými zdroji financování podpořila sport a kulturu na území města. Z dotačního Programu na podporu mládeže, sportu a volnočasových aktivit mohou sportovní kluby hradit například spolkovou činnost dětí a mládeže, nájmy a energie či pořádání akcí. Na tyto účely je v rozpočtu města připravena částka 10 milionů a 100 tisíc korun, tedy o 50 tisíc více než vloni. Na podporu kultury a osvětové činnosti vyčlenili zastupitelé v rozpočtu 800 tisíc korun. Tato částka se navýšila o celých 100 tisíc, kterými chce město přispět na aktivity plánované v rámci oslav 100 let skautingu v Kopřivnici. Z programu mohou být podpořeny nejen nejrůznější kulturní akce pořádané spolky i fyzickými osobami, ale také nájmy a provozní náklady na zabezpečení soustavné činnosti. Více informací o podmínkách dotačních programů, včetně potřebných formulářů, naleznou zájemci na webu města www.koprivnice.cz/index.php?id=dotace-koprivnice

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice