11. 10. 2019

V pátek 11. října od 9.00 hod. na pěší zóně v centru Kopřivnice se budou konat tradiční farmářské trhy. Kromě možnosti nákupu zeleniny, ovoce, pečiva, koření, mléčných a dalších výrobků přímo od pěstitelů a výrobců můžete shlédnout prezentaci projektu Ryba na talíř a také tradiční výstavu právě rostoucích hub a poradit se s mykologem Jaromírem Durčekem.

 

Výstava na stromech, která je již týden k vidění v parku dr. E. Beneše vyvrcholí happeningem. Výstava v letošním roce upozorňuje na podmínky pěstování kakaa v Západní Africe. Happening, který zakončí letošní výstavu na stromech, se uskuteční v pátek 11. října 2019 před Ringhofferovou vilou (v případě nepříznivého počasí u Galerie Galaxie). Začátek happeningu byl stanoven na 15:30 hodin a příchozím přiblíží zejména problematiku pěstování kakaa v Západní Africe. „Pro širokou veřejnost jsme letos připravili nejen možnost seznámit se s touto problematikou prostřednictvím již zmíněných výstavních panelů umístěných na stromech, ale dnes se uskuteční také workshop pro děti na téma cesta kakaového bobu,“ uvedla za organizátory koordinátorka projektu Zdravé město Barbora Sopuchová. Kromě workshopu dostanou účastníci happeningu možnost ochutnat výběrovou kávu anebo drobné občerstvení z fair trade výrobků a lokálních surovin. Akce je spolufinancována v rámci projektu Udržitelná města a obce pro rozvoj II podpořeného v rámci zahraniční rozvojové spolupráce ČR.

 

Hlasování o vítězném KO-Projektu, akci, která bude jako vůbec první podpořena z participativního rozpočtu města Kopřivnice, začalo 10. října 2019. Participativní rozpočet je novinka, kterou město Kopřivnice zavedlo v letošním roce. Pro projekty, které navrhli sami obyvatelé města a které zkrášlí či doplní veřejný prostor v Kopřivnici, vyhradila radnice částku ve výši 500 tisíc korun. Do finále se dostaly čtyři projekty, a to konkrétně vybudování hřiště na společenskou hru pétanque, bezpečnější prostranství za domy Pod Morávií 1164/2-12, vybudování nové hrazdy v Areálu zdraví a výstavba dětského hřiště ve vnitrobloku pod ulicí Javorová. K hlasování o vítězi bude potřeba mobilní telefon. Stačí zadat adresu www.koprivnice.cz/ko-projekty a zde vybrat sekci hlasování. Každý, kdo bude chtít hlasovat, musí znát své telefonní číslo. Po rozkliknutí odkazu jej zadá, poté mu na mobil přijde ověřovací kód a ten je nutné zapsat do k tomu určené kolonky, teprve pak bude hlasující vpuštěn do hlasování. V něm dostane možnost udělit jeden záporný hlas, který ale není povinný, a dva kladné hlasy, které může rozdělit mezi dva projekty nebo dát oba jednomu projektu. Hlasovat bude možné do 7. listopadu letošního roku. Pokud si lidé nebudou jistí postupem hlasování, rádi jim s ním pomůžou v místním Informačním centru, na Senior Pointu nebo na pobočkách kopřivnické knihovny.

 

Revitalizace centra města Kopřivnice v letošním roce nezačne. Rada města v úterý 8. října 2019 na svém jednání zrušila veřejnou zakázku na zhotovitele tohoto prioritního projektu. Důvodem byla skutečnost, že všechny předložené nabídky bohužel překračovaly projektovanou cenu o cca 37 procent, což by neúměrně zatížilo rozpočet města. Společně se zrušením veřejné zakázky uložila rada odboru rozvoje města úpravu současných zadávacích podmínek a také revizi dílčích částí projektu. Ačkoliv se jedná o prioritní akci města s velkým rozpočtem, situaci komplikuje současná situace na trhu, kdy se v okolí provádí mnoho velkých investičních akcí a firmy mají spousty zakázek.

 

Vystoupejte na beskydský Mont Blanc. Je třeba postupně vyjít na pět vrcholů. Ti, kteří postupně vyjdou na všechny vrcholy, dosáhnou nastoupené výšky jako měří právě nejvyšší vrchol Evropy Mont Blanc. Další akce je na programu v sobotu 12. října, kdy se účastníci vydají na Kamenitý. Na Kamenitý se turisté mohou vydat z Horní Lomné, Jablunkova Návsí či z Tyry pod Ostrým. Výstupy lze uskutečnit po libovolných trasách. Účast bude potvrzována do záznamníků, které lze koupit na výstupových místech. Razítkování záznamníků bude na vrcholech výstupů mimo Skalky a Kamenitého, kde budou pořadatelé u chaty (v chatě). Čas potvrzování účasti: od 9 do 15 hodin. Jsou povoleny max. 2 náhradní individuální výstupy mimo stanovený termín. Akce se může zúčastnit každý, kdo je pevně odhodlán na vlastní nebezpečí, náklady a útrapy zdolat svůj „Mont Blanc“. Při závěrečném posezení u chaty na Kamenitém – „Mont Blancu“ budou účastníkům předány účastnické listy a turistické známky.

 

O překážkách na duchovní cestě. Děláme pro to všechno, přesto je cíl stále v nedohlednu. Vznesli bychom se jako orel, ale vždy se vyskytne nějaké ale. Toužíme po klidu a štěstí a místo toho zažíváme zmatek, vlny emocí a frustraci. Diskuse, jak z toho ven a 2 meditace mířící do srdce skutečnosti. Přednáška se uskuteční v sobotu 12. října od 13.00 hod. v rámci Divotvůrné Kopřivnice. Divotvůrnou Kopřivnici naleznete na ulici Kadláčková 553.

 

Den bez aut v Příboře. Neváhejte a oslavte společně den bez automobilismu a to v sobotu 12. října od 13.30 hod. na letišti pro bezmotorová letadla u Ranče u Michálků v Příboře. Všichni od 13.30 hod. společně vypustíte draky, od 14.30 hod. bude následovat předvedení leteckých modelů za letu na letišti. Bude připraveno občerstvení, hry a soutěže. Doprava na ranč koňským povozem. Ti, kdo se zúčastní programu na letišti, mají občerstvení zdarma. Koňský povoz lze využít i k menším projížďkám po okolí ranče. V případě velmi nepříznivého počasí se akce nekoná. Akce pořádána v rámci mezinárodní světové kampaně zaměřené na eliminaci automobilové dopravy ve městech. Jedinou podmínkou je, že se účastníci dostaví jakkoli, ale bez použití motorového vozidla.

 

XXIII. Přehlídka pěveckých sborů v Kopřivnici. Pravidelný koncert pěveckých sboru se uskuteční v sobotu 12. října od 15.00 hod. v Katolickém domě Kopřivnice. Těšit se můžete na vystoupení PS Kopřivnice, MPS Vítkovice, PS Zašová a PS Klimkovice.

 

Strašidelný hrad Hukvaldy II. aneb rozloučení se sezónou 2019. Závěrečná akce hradní sezóny 2019 je opět tady. Těšit se můžete na noční strašidelnou prohlídku hradu, dobovou hudbu, ohňovou show. Účinkovat budou skupina historického a scénického šermu Valmont, skupina scénického šermu Allegros, Krampus čerti z Frýdku-Místku a Prahy, gotická katovna Ordál, ohňová skupina Boca Fuego a skupina Růže draka. Program započne v 18.00 hod. na hradě Hukvaldy a potrvá až do 22.00 hod.

 

V Kateřinicích na Novojičínsku se již tuto neděli 13. října uskuteční 8. ročník běžeckého závodu pro závodníky všech věkových kategorií, kteří mají rádi pohyb ve volné přírodě. Závod je vhodný i pro děti. Pro malé i velké běžce je připraveno celkem 17 běžeckých kategorií. Nepřihlášení účastníci se mohou registrovat přímo na místě v den závodu. Závodníky přijede podpořit bývalý skokan na lyžích Jakub Janda. Kateřinický trail pořádá obec Kateřinice za podpory Sdružení měst a obcí povodí Ondřejnice.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice