14. 10. 2019

Potravinová banka v Ostravě ve spolupráci s Krajským úřadem Moravskoslezského kraje pořádá k Mezinárodnímu dni za vymýcení chudoby ve dnech 14.10.-18.10.2019 sbírku potravinové pomoci. Můžete se zapojit i vy. Největší zájem je především o konzervy, dětské výživy, instantní polévky, trvanlivé mléko, olej, rýži a luštěniny, těstoviny a základní a dětskou drogerii. Darované potraviny a drogistické zboží putují do charitativních organizací poskytujících pomoc zejména seniorům, matkám samoživitelkám, dětem z dětských domovů, lidem v nouzi, a to ve městech, kde se sbírka uskutečňuje. Pokud chcete sbírku podpořit, můžete svůj dar předat pracovníkům Armády spásy, v komunitním centru Pětka na ulici Francouzské.

 

V tomto týdnu budou zahájeny celoplošné opravy povrchů komunikací na ulicích Hřbitovní, Na Drahách a Nádražní. Opravovat se bude celá ulice Hřbitovní včetně části zpevněné plochy na městském hřbitově, část ulice Nádražní (137 m) a Na Drahách (173 m). „Na těchto ulicích bude původní povrch vyfrézován, očištěna podkladová vrstva a položen nový asfalt. Přitom budou opraveny všechny kanalizační a uliční vpusti. Opravy provádí společnost SWIETELSKY stavební, s. r. o., která za ně dle smlouvy o dílo obdrží 2,3 milionu korun,“ uvedla Daniela Koričanská z oddělení technické správy kopřivnické radnice s tím, že firma by měla s výměnou povrchů skončit do konce října.

 

Kopřivnická radnice po dvanácti letech zvažuje zvýšení místního poplatku za odpady. Ten by mohl stoupnout ze stávajících 498 korun na 540 Kč, každý Kopřivničan by tak připlatil 42 korun ročně. Důvodem, proč radnice plánuje poplatek za odpad zvýšit, jsou stále rostoucí náklady na celý systém nakládání s odpady ve městě. Kopřivnická radnice systém nakládání dotuje. V loňském roce to bylo částkou bezmála milion korun, u každého poplatníka se tak jedná zhruba o necelých 45 korun. Ani po zvýšení poplatku, které by mělo do městské pokladny přinést asi 900 tisíc korun, se to nezmění a odpadové hospodaření bude radnice i nadále doplácet z městského rozpočtu.

 

KTK slaví 25 let činnosti. 3. Kolo soutěžního kvízu je vyhlášeno v době od 10. 10. do 16. 10. 2019. Jak vysoká je celková výška rozhledny Bílá hora, kterou KTK provozuje? Od kterého roku zveřejňuje Tv Studio Ktk své reportáže prostřednictvím kanálu youtube? Jak se jmenuje televizní služba umožňující zákazníkům ktk sledovat televizi zpožděně, nahrávat televizní pořady nebo dívat se na tv vysílání v mobilu? Soutěžní formulář najdete na adrese www.ktk.cz/25let/soutez/ Uzávěrka soutěže je ve středu 16. října 2019 v 10:00.

 

Veřejnosti budou představeny návrhy stavebních úprav a změny dopravního řešení na ulicích Sportovní, Pionýrské před mateřskou školou, Pod Bílou horou podél školního hřiště, lokality parkoviště u sportovní haly ZŠ Emila Zátopka a ulice Školní. Veřejné projednání se uskuteční v pondělí 14. října 2019. Od 16 hodin budou široké veřejnosti představeny návrhy možných dopravních opatření v okolí sportovní haly na ulici Sportovní, která mohou dílčím způsobem eliminovat známé dopravní a bezpečnostní závady v území. V následné diskuzi se občané budou moci k těmto návrhům vyjadřovat a společně se zpracovatelem a odbornými pracovníky města najít nejlepší možné řešení v dotčené lokalitě.

 

Společnost PARTNER IPEX, která je dlouholetým autorizovaným dealerem a prodejcem vozidel TATRA, dodala svému významnému německému zákazníkovi speciální vozidlo TATRA PHOENIX s nástavbou určenou pro přesazování stromů. Pro společnost PARTNER IPEX, která se ve Frenštátu pod Radhoštěm specializuje kromě prodeje a servisu standardních vozidel TATRA i na individuální úpravy a přestavby, se jednalo o další z řady unikátních technických projektů realizovaných na podvozcích značky TATRA.

 

Cykloobchod a pekař. To jsou vítězové podnikatelských soutěží na Ostravsku. Celoživotní profesí pekaře zaujal Arnošt Obrusník, a stal se tak nejlepším živnostníkem v Moravskoslezském kraji. Mezi firmami odbornou porotu v regionu jednoznačně oslovila společnost Schindler, která se věnuje distribuci prémiových cyklistických značek. V každém kraji je také vyhlašován vítěz kategorie Vodafone Odpovědná firma roku 2019. Tuto cenu uděluje společnost Vodafone Czech Republic ve spolupráci s Nadací Vodafone. Slavnostní vyhlášení celostátních výsledků soutěží Vodafone Firma roku 2019, MONETA Živnostník roku 2019 i Vodafone Odpovědná firma roku 2019 se uskuteční 12. prosince na pražském Žofíně.

Firma roku 2019 Moravskoslezského kraje:

1.Schindler, spol. s r.o. – distribuce prémiových cyklistických značek (Kobeřice)

2.YES CHIPS s.r.o. – výroba luštěninových chipsů (Frýdek-Místek)

3.BeWooden company s.r.o. – výroba módních doplňků z přírodních materiálů (Fryčovice)

Živnostník roku 2019 Moravskoslezského kraje:

1.Arnošt Obrusník – pekař (Dolní Benešov)

2.Magdaléna Štarhová – jóga a zdravý životní styl (Ostrava)

3.Otakar Potyka – pěstování a prodej kaktusů a sukulentů (Orlová, Lutyně)

Literárně výtvarnou soutěž k 30. výročí Sametové revoluce vyhlásila Městská knihovna ve Frenštátě pod Radhoštěm. Soutěž má název „Píše se rok 1989“ a je určena všem bez omezení věku, jednotlivcům i kolektivům a týká se událostí roku 1989 ve Frenštátě pod Radhoštěm.

 

Cyklus přednášek Pavla Mečkovského – 14. 10. 2019 Pondělí 17.00-Pobočka Sever (komunitní centrum Pětka), Kopřivnice, 3. Sourozenecké konstelace

 

Městská knihovna Kopřivnice v rámci projektu Bookstart 15. 10. 2019, v době 9.00 – 12.00. Pobočka Sever (komunitní centrum Pětka), Kopřivnice.

 

Beskydské divadlo v Novém Jičíně uvádí ve středu 16.10.2019 -18:00   komedii s Alešem Hámou Můj nejlepší kamarád.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice