11. 11. 2022

PÁTEK – 11. 11. 2022 KONCERT: Štramberský krmáš– Posezení u cimbálové muziky.

 

SOBOTA 12. listopadu 2022: SOUTĚŽ: Pionýrský Sedmikvítek | Kopřivnice Kinosál KDK, 8:00. Tradiční otevřená soutěž pro všechny od 6 do 26let. Vyhlašovatelem soutěže je Česká rada Pionýra, která ji řadí do kulturního projektu Sedmikvítek. Pořadatelem oblastního kola v Kopřivnici je Pionýrská skupina Kopřivnice. Cílem talentové soutěže Sedmikvítek je vytvoření podmínek pro systematickou konfrontaci umělecké úrovně mladých umělců s možným postupem do závěrečného finále na celostátní úrovni. Snahou pořadatelů je posilování sebevědomí, technické a společenské úrovně začínajících umělců, jejich představování veřejnosti. Letošní oblastní kolo bylo vyhlášeno pro tato odvětví: hudba, divadlo, tanec, dětská porta.

 

SOBOTA 12. listopadu 2022-FESTIVAL: Hukvaldský potlach-4. ročník folkového festivalu v rodišti Leoše Janáčka. Kulturní spolek Hukvaldský potlach opět připravil pestrou škálu kapel hrající různé hudební styly: folk, bluegrass, country, blues atd. Sál ZŠ Hukvaldy OD 14:00 HODIN.

 

V sobotu 12. 11. se v kopřivnickém baru Daymoon koná 15 ročník memoriálu Radka Rusnáka, od 20:02 uslyšíte agro punk v podání domácí kapely Zahrádkáři, alternativní křovácký rok z FM a Tomáše Háčka.

 

V sobotu 12. 11. vystoupí v MusicBar Drago / bývalá diskotéka Hans -legenda české taneční hudby a především techna Lucca, vlastním jménem Lucie Dvořáková.

 

To nejlepší z naší folk-jazzovo-world music scény nabídne v sobotu 12.11.2022  v nj kulubu galerka od 20:00 koncert Zpívající violoncellistky Dorota Barová & Miroslav Chyška. Dorota Barová je  známá díky spolupráci s Janetou Langerovou, Lenkou Dusilovou, či Beatou Hlavenkovou…

 

NEDĚLE 13. listopadu 2022 16:00 hodin-KONCERT: Tati, pujč mi housličky, Kopřivnice.KDK- KINO.Komponovaný pořad věnovaný rodinným a sourozeneckým muzikám. Účinkují: Cimbálové muziky Pramínky a Buriánek z Kopřivnice, cimbálová muzika Gajdušek z Hukvald a rodinná muzikantská uskupení.

 

Kopřivnice oslaví 17. listopad průvodem a koncertem. Svátek  17. listopad oslavíme Den boje za svobodu a demokracii, jímž si připomeneme významné historické události let 1939 a 1989. V Kopřivnici se přímo v den státního svátku uskuteční tradiční vzpomínkové setkání, lampiónový průvod a koncert. Všichni jste srdečně zváni! Program bude zahájen v 17 hodin u Základní školy dr. Milady Horákové, kde je umístěna pamětní deska obětem komunismu. Po krátkém ohlédnutí za historickými událostmi a položení věnců vyjde od školy průvod vedený bubeníky z První soukromé základní umělecké školy MIS Music. Průvod se vydá k nedaleké okružní křižovatce a poté půjde po chodníku kolem technického muzea a prodejny Albert na ulici Kpt. Jaroše a poté naSokolovskou, kudy se napojí na tradiční trasu vedoucí kolem Kachlovky, bývalé ZŠ Náměstí až k pomníku TGM. Tam již budou připraveni hudebníci AV swing&blues a také teplý čaj na zahřátí. Přijďte si společně se zástupci města a Masarykova demokratického hnutí připomenout a oslavit významný historický mezník naší země.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice