11. 8. 2017

 

V září pokračuje projekt Aktivní senior. Mezi připravované akce pro seniory patří Outdoorové dopoledne na skautské základně Vanaivan ve středu 8. 9. od 8:30, a ve středu 20. 9. Město Kopřivnice zve všechny aktivní seniory na poznávací zájezd do Bojnic.A aby měli senioři pohromadě informace o plánovaných akcích, vytvořili pro ně stránky Aktivního seniora. Zde jsou k nahlédnutí plakáty připravovaných akcí, odkaz na fotogalerii, ale také informace, články a reportáže z akcí, které již proběhly. Na www.koprivnice.cz v modré liště nahoře „Sociální oblast“ a poté pod modrou lištou „Aktivní senior“ přímý odkaz zde https://www.koprivnice.cz/index.php?id=aktivni-senior

 

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka pitné vody na ulici Sokolovské dne 17. srpna od 8:00 – 11:00 hodin.

 

ČEZ Distribuce, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka elektrické energie na ulici Hřbitovní č.55 a na ulici Jilemnického v pátek 11. a další pátek 18. srpna od 7:30 – 19:30 hodin. Více informací najdete na www.cezdistribuce.cz.

 

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka pitné vody v části ulice Štramberské v pondělí 14. srpna od 8:00 – 14:00 hodin. Jedná se o č. p. 590, 701, 594, 76, 77, 78, 79, 1127, 836 a 63. Více informací naleznete na www.smvak.cz.

 

Pojďte s KTK spočítat hvězdy v Podbeskydí a prožijte večer, kdy komety padají k zemi a plní naše přání. 12. srpna je nejlepším dnem pro pozorování perseid, to se letos můžete vydat na vrchol rozhledny na Bílé hoře a počítat padající slzy svatého Vavřince. Prachové částice padají k Zemi a v atmosféře zazáří jako meteory. Jejich Maximum je letos odhadnuto okolo 12. srpna. V sobotu bude pro širokou veřejnost poprvé v historii oficiálně otevřena rozhledna i v noci, aby všichni zájemci mohli sledovat meteorický roj až do půlnoci.

 

Město Štramberk zve na výstavu fotografií Cites – Výstava zahrnuje 19 fotografií živočichů a rostlin chráněných úmluvou CITES, v muzeu ZB od 1. – 30. 8. 2017.

Hrad Hukvaldy zve všechny na akci s názvem Ohňovka a rytířské souboje v sobotu 12. 8. 2017 a v neděli 13. 8. 2017. Hrad Hukvaldy se promění v čase. Máme pro Vás připraven dvoudenní nepřetržitý program plný, akce, zábavy, hudby, tance, dobrého jídla a pití a spoustu dalšího. Přijďte zakusit návrat do dob minulých od gotiky až po baroko na víkendovou akci od soboty 12. 8. do neděle 13. 8. 2017 na hradě Hukvaldy. K vidění budou šermířské vystoupení, kejklířské vystoupení, pro děti ale i dospělé loutkové divadlo. K poslechu a tanci bude hrát dobová hudba v podání skupiny Rabussa. Uvidíte dobývání hradu v podání mušketýrského regimentu. Po celou dobu mohou návštěvníci spatřit historické dílny s ukázkou řemesel jako např. knihtisk, mlynářská dílna a pražírna kávy s ukázkami, a vše si osobně vyzkoušet. V hradních dobových leženích uvidíte přehlídku zbraní chladných i palných. Navštívit můžete také historické tržiště. Během dne vystoupí: VALMONT – Skupina historického a scénického šermu z Valašského Království, CORPORAL – Elitní mušketýrský regiment s Hradce Králové, MARKUS M – Skupina historického šermu z Přerova, RABUSSA – Hudební skupina z Přerova, ALLEGROS – Skupina scénického šermu ze Štramberka, BOCA FUEGO – Ohňová skupina z Valašského Meziřící, KEJKLÍŘ KŘUPALA – Kejklíř z Ostravy, STUDIO BEZ KLIKY – Výtvarná a divadelní společnost z Helfštýna. To vše v sobotu i neděli v nepřetržitém programu. Sobotní program je navíc rozšířen o večerní část. Uvidíte ohňovou show s večerním vystoupením.

 

Oáza v Žnklavě pořádá diskovečer s grilováním, 12. srpna od 18 hodin.

Studentský soubor DS Divadlo Pod věží Štramberk zve na komponovaný pořad Shakepeare: Sonety jakou podobu má láska – v sobotu 12. 8. od 19 hod v Jaronkově útulně.

Město Příbor zve na II. ročník revivalového minifestivalu, v sobotu 12. 8. 2017, v parku se začíná v 19 hod. Během večera se můžete těšit na vystoupení skupin Team Revival, parta muzikantů ze Znojma, U2 Revival z Brna, tato skupina vznikla v roce 2000 a koncertuje na festivalech doma i v zahraničí a také jako předkapela mnohým hudebním skupinám, jako např. Čechomor, Chinaski, Kryštof, No Name, Ready Kirken nebo Scooter. Řadí se k nejlepším evropským U2 revivalům. Kabát Revival Morava, olomoucká kapela vystupuje od roku 2014. Akce se uskuteční v Městském parku Příbor. Vstup zdarma.  

 

Město Štramberk zve všechny v neděli 13. 8. na Promenádní koncert skupiny Sdružení hudebníků dechového orchestru města Štramberka Orchestr bude prezentovat tradiční koncertní českou dechovou hudbu, ale i skladby současných autorů českých i zahraničních.

 

Město Štramberk zve všechny v neděli 13. 8. od 17.00 hod. na jazzový koncert Borise Urbánka a jeho hosta Gabriela Vermelho – housle.

 

Další ze série komentovaných výstupů pod názvem „Lysohorská nej… aneb co jste ještě nevěděli“ pokračuje 15. srpna. Začátek trasy je v 8:30 u Lanového centra Opičárna v Ostravici a na turisty čeká celkem sedm komentovaných zastavení. Díky nim je jinak poměrně náročná trasa s převýšením 700 m vhodná i pro méně zdatné zájemce a děti. V průběhu výstupu na vás čeká povídání o Ondrášovi – pánovi Lysé hory, průvodce vám představí jeskyně na Lukšinci, přidá pověsti o Lysé hoře i vyprávění o současné architektuře na samotném vrcholu. Do konce prázdnin jsou pak připraveny komentované výstupy v těchto termínech: 26. 8., 9. 9., 23. 9. 2017.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice