14. 8. 2017

 

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka pitné vody v části ulice Štramberské v úterý 15. srpna od 8:00 – 14:00 hodin. Jedná se o č. p. 590, 701, 594, 76, 77, 78, 79, 1127, 836 a 63. Více informací naleznete na www.smvak.cz.

 

Na konci července se uskutečnila elektronická aukce pro společný nákup elektřiny a plynu určená občanům města Kopřivnice. Vítězným dodavatelem se stala společnost Yello energy. V tuto chvíli čeká na zájemce, kteří se účastnili aukce, uzavření dodatku smlouvy anebo uzavření smlouvy nové. Smlouvy je možné uzavírat v budově městského úřadu v místnosti číslo 165 (ve vestibulu), a to v termínech 16., 21., 23., 28. a 30. srpna vždy od 13 do 17 hodin.

 

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka pitné vody v části ulice Štramberské v pondělí 14. srpna od 8:00 – 14:00 hodin. Jedná se o č. p. 590, 701, 594, 76, 77, 78, 79, 1127, 836 a 63. Více informací naleznete na www.smvak.cz.

 

Koncert táborníků z letního tábora Malované písničky DDM Kopřivnice v pátek 18. 8. 2017 v 16:00 v Kulturním domě v Kopřivnici. Pěvecké, hudební a taneční vystoupení v námořnickém stylu, hudební pohádka O Budulínkovi, výstava dětských výtvarných prací, táborový orchestr Občas Band, přehlídka činností táborových kroužků.

 

LETNÍ KINO KOPŘIVNICE 2017. Čtvrtek 10. srpna 2017 – neděle 20. srpna 2017 – Kopřivnické koupaliště. Pouze v případě silného deště a větru bude promítání zrušeno! Vstupenky zakoupíte na místě v den konání. Prosíme, přicházejte do kina s velkým předstihem, areál bude přístupný od 19.00 hodin. Zvažte, zda je nutné přijet automobilem, dopravní situace bývá komplikovaná. Doporučujeme vzít si s sebou deku či něco na sezení. Kapacita laviček je omezená. Upozorňujeme, že akce není vhodná pro čtyřnohé mazlíčky. Žádáme diváky o dodržování zákazu kouření v prostorách letního kina. Buďte prosím ohleduplní k ostatním. Kouření je povoleno pouze ve vyhrazeném prostoru u vstupu.

PONDĚLÍ 14. 8. 2017 – 20.45 hodin – Zahradnictví: Rodinný přítel

ÚTERÝ 15. 8. 2017 – 20.45 hodin – Masaryk

STŘEDA 16. 8. 2017 – 20.45 hodin – Špunti na vodě

 

MAS Lašsko vyhlásilo výzvu na dotace. Místní akční skupina Lašsko (MAS Lašsko) vyhlásila první výzvu v Operačním programu Zaměstnanost (OPZ) v rámci opatření sociální služby, sociální začleňování, komunitní sociální práce a komunitní centra. Výzva byla zahájena 7. 8., potrvá až do 2. října letošního roku a je možné žádat finanční dotaci na podporu sociálního začleňování osob sociálně vyloučených a na podporu komunitní sociální práce a komunitních center. Bližší informace zájemci naleznou na maslassko.cz a 7. září se uskuteční seminář pro žadatele. Místo konání bude upřesněno na internetových stránkách MAS Lašsko.

 

Do přípravy na další extraligovou sezonu vstoupili házenkáři KH Kopřivnice s jednou novou tváří, pivotem Tomášem Mrázem, a novou trenérskou dvojicí Lubomír Veřmiřovský a Jiří Gřes ml. Před zářijovým zahájením extraligové soutěže sehrají naši házenkáři přípravná utkání v úterý 8. srpna, kdy se utkají doma s týmem Pepino SKP Frýdek-Místek, v pátek 18. a sobotu 19. srpna se představí na turnaji v Zubří. Vrcholem přípravy pak bude tradiční domácí mezinárodní turnaj O pohár Tatry v pátek 25. a sobotu 26. srpna.

 

Město Příbor otevírá široké veřejnosti u příležitosti konání Dnů evropského dědictví své památky, které nejsou běžně přístupné – letos proběhnou ve dnech 15. – 17. září 2017. Letos příbor u příležitosti toho Dne poprvé vyhlašuje fotografickou soutěž pro děti a mládež. Soutěžní práce mají jednoduché zadání – PAMÁTKY MĚSTA PŘÍBORA. Účast je omezena věkem – přihlásit se mohou autoři do 18 let. Soutěžní fotografie odevzdejte do 31. srpna 2017 v tištěné podobě velikosti A4 v městském informačním centru Příbor. Označte je čitelně jménem a příjmením autora, věkem, kontaktním e-mailem a telefonním číslem. Vítězové soutěže budou vyhlášení v průběhu Dnů evropského dědictví 16. září 2017.

 

Firma chce těžit vápenec hlouběji. Štramberští se bojí o spodní vodu. Těžké dilema čeká v září štramberské zastupitele. Mají se rozhodnout, zda kývnou na plány společnosti Kotouč na rozšíření vápencového lomu. Těžaři chtějí jít do hloubky, a to dokonce až o sto metrů pod současnou úroveň nejnižších pater lomu. Tak hluboká těžba by mohla z okolí lomu odvést všechnu podzemní vodu. Společnost Kotouč podle zákona musí ložisko maximálně vytěžit, jde o jednoho z největších místních zaměstnavatelů, který dává práci více než stovce lidí. Nad záměry těžařů ale ve městě panují stále pochyby. Těžaři se brání, že k této situaci by dojít nemělo. Bohužel, v lomu se už nyní v jednom z vytěžených prostorů nachází jezírko, z nějž je nutné vodu odčerpávat, je jí až 500 tisíc kubíků za rok, což je poměrně hodně. Pomoci při rozhodování má posudek odborníka. Štramberští poukazují i na situaci v jiném historickém městě Kuksu, kde letos v létě způsobil stometrový vrt při stavbě rodinného domu, že spodní voda poklesla o několik desítek metrů a ze všech místních studní se ztratila voda.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice