16. 8. 2017

 

Česká pošta oznamuje občanům, že ve středu 16. srpna bude z technických důvodů uzavřena. Všem děkuje za pochopení.

 

V tomto týdnu vzorkovala KHS koupací místa na Novojičínsku (VN Kacabaja, Větřkovice, Čerťák a Údolí mladých). V těchto nádržích je dosud koupání bez zdravotních rizik.

 

Více cestujících ve veřejných autobusech, kvalitnější, komfortnější dopravu a služby, to vše co nejlevněji. Takový je cíl vedení Moravskoslezského kraje.

 

V pátek 4. srpna se prosadili na triatlonu Valachy Man 2017 mezi nejlepší nejen mladí atleti kopřivnického klubu, ale také Darina Krausová mezi dospělými – vybojovala stříbro v kategorii Ž50.

 

Osmý ročník Větřkovického triatlonu se koná v neděli 27. srpna, start v 10 hodin od hráze.

 

Ve čtvrtek 17. 8. pokračuje Prázdninový projekt pro kopřivnickou mládež a pro všechny, kteří chtějí něco prima zažít, akcí Lentilkový PĚTIboj na hřišti u zš Alšovy od 15 ho do 18 hod.

 

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka pitné vody na ulici Sokolovské dne 17. srpna od 8:00 – 11:00 hodin.

 

ČEZ Distribuce, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka elektrické energie na ulici Hřbitovní č.55 a na ulici Jilemnického v pátek 18. srpna od 7:30 – 19:30 hodin. Více informací najdete na www.cezdistribuce.cz.

 

LETNÍ KINO KOPŘIVNICE 2017.

PONDĚLÍ 14. 8. 2017 – 20.45 hodin – Zahradnictví: Rodinný přítel

ÚTERÝ 15. 8. 2017 – 20.45 hodin – Masaryk

STŘEDA 16. 8. 2017 – 20.45 hodin – Špunti na vodě

ČTVRTEK 17. 8. 2017 – 20.45 hodin – Po strništi bos

PÁTEK 18. 8. 2017 – 20.45 hodin – Já, padouch 3

Prosíme, přicházejte do kina s velkým předstihem, areál bude přístupný od 19.00 hodin. Zvažte, zda je nutné přijet automobilem, dopravní situace bývá komplikovaná. Doporučujeme vzít si s sebou deku či něco na sezení. Kapacita laviček je omezená. Upozorňujeme, že akce není vhodná pro čtyřnohé mazlíčky. Žádáme diváky o dodržování zákazu kouření v prostorách letního kina. Buďte prosím ohleduplní k ostatním. Kouření je povoleno pouze ve vyhrazeném prostoru u vstupu.

 

Festival Šostýnská Venuše má své místo v Kopřivnici již pěkných 10 let a její organizátor – taneční skupina Farridah – dokonce 14 let! Retrospektivní výstava fotografií přibližuje deset let festivalu. Představí se taneční skupiny Farridah a Ženšen a dětské taneční skupiny Amirah a hosté festivalu. Výstava potrvá od 1. do 31. srpna a je umístěna ve vestibulu Městského úřadu Kopřivnice.

 

Ve Frenštátě pod Radhoštěm se 18.–20. srpna uskuteční první světový pohár žen ve skoku na lyžích, pořádaný na území České republiky. Zároveň proběhne šestý ročník mezinárodního závodu, Memoriálu Jiřího Rašky, který bude vyvrcholením Beskydy Tour. Během nabitého víkendu je pro návštěvníky připraven bohatý program s autogramiádou sportovních hvězd. Na počest olympijského vítěze Jiřího Rašky se ve Frenštátě pod Radhoštěm každoročně konají skokanské závody, nejvýznamnější lyžařská soutěž v České republice. „Memoriál Jiřího Rašky vznikl osm měsíců po smrti Jiřího Rašky. První rok jsme uspořádali Mezinárodní mistrovství ČR a potom jsme každoročně šli o stupeň výše až k šestému ročníku světového poháru. Memoriál Jiřího Rašky je vzpomínkou a zároveň oslavou člověka, který nejenom ve Frenštátě zanechal velkou stopu. Jde o jedinečnou příležitost vidět elitní světové skokanky a skokany na vlastní oči,“ říká Roman Klíma, předseda organizačního výboru.

Světový pohár žen: Před třemi lety se ženský skok zařadil mezi olympijské sporty. Souboj o účastnická místa na olympiádě v korejském Pchjongjangu vrcholí letos. Promluvit do něj chtějí české reprezentantky Barbora Blažková, Karolína Indráčková, Zdeňka Pešatová a sestry Ptáčkové. „Jsme rádi, že se po 20 letech do Frenštátu vrací nejvyšší skokanská letní soutěž a poprvé v historii jako světový pohár žen. Účast potvrdily nejlepší světové skokanky na lyžích. Pro naše skokanky to bude další příležitost sbírat body potřebné k olympijské kvalifikaci a tím se premiérově v českých barvách ukázat pod pěti kruhy,“ říká ředitel závodu Jan Baier.

Kontinentální pohár mužů: Vrcholem celého podniku bude nedělní klání, kdy se muži utkají o putovní trofej Memoriálu Jiřího Rašky. Letos poprvé také o cenu pro celkového vítěze Beskydy tour, třídenního závodu na můstcích ve Szczyrku, Wisle a Frenštátě p. R. Závodů se zúčastní kompletní česká špička v čele s Jakubem Jandou a Romanem Koudelkou. Pořadatelé jednají i o účasti zahraničních hvězd jako je Janne Ahonen a Simon Ammann.

Doprovodný program: Závody budou doplněny o autogramiádu hvězd. Svou účast prozatím potvrdili olympioničky Nikol Sudová a Kateřina Paulathová, mistři světa Jiří Parma a Jaroslav Sakala. Na počest výročí 50. let od zisku medaile Jiřího Rašky bude návštěvníkům představen skok paralelním stylem v dobovém oblečení – kulichu, svetru a šponovkách. Připravena bude také výstavka relikvií, které symbolizují kariéru Jiřího Rašky. Dětští návštěvníci si vyzkouší „zimní sporty v létě“, tedy snowtubing, lyže pro dvojice, krátký sjezd na lyžích a ti nejodvážnější také skok na lyžích.

Pro závody Světového poháru žen ve skoku na lyžích a VI. ročníku Memoriálu Jiřího Rašky – Kontinentálního poháru mužů byla poskytnuta dotace z rozpočtu Moravskoslezského kraje, MŠMT a města Frenštát pod Radhoštěm.

PROGRAM ZÁVODNÍHO VÍKENDU

PÁTEK 18.8.2017

Závod letní Grand prix žen – II. závod seriálu

                       09:00               oficiální trénink, kvalifikace

                       15:30               zkušební kolo

                       16:30               závod žen HS 106

 

SOBOTA 19.8.2017

 

Závod letní Grand prix žen – III. závod seriálu

                       12:30               kvalifikace

                       13:30               slavnostní zahájení

                       14:00              závod žen HS 106

 

NEDĚLE 20.8.2017

Memoriál Jiřího Rašky

Finálový závod Beskydského turné

  1. závod seriálu Kontinentálního poháru

                       11:30               oficiální trénink (1. kolo)

                       12:30                zkušební kolo

                       13:30               slavnostní zahájení

                       14:00               závod mužů HS 106

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice