11. 8. 2021

Hudební odpoledne se koná na Trúbě 10. 8. 2021- zahraje Cimbálová muzika Slanina od 15:00, vstup zdarma

 

Noc na hradě Hukvaldy – zážitková akce propukne ve středu 11. 8. 2021 večer od 18:30 do 7:30 hodin. Čeká vás nocování v historickém jádru pod širým nebem, v bývalém vězení nebo dělové baště.

 

Kopřivnická radnice povolila na vybraných chodnících a hřištích malovat hry pro děti. Jde tak o jednu z možností, jak aktivně trávit volný čas pod širým nebem. V současné době se jedná o novodobý trend, který má v Kopřivnici na starosti Zuzana Hrnčiarová a její přátelé zejména z mateřského centra Klokan. Hry na chodníku mají děti lákat k pohybu a ke hře, při níž se dítě dostává do kolektivu jiných dětí, učí se s nimi komunikovat, spolupracovat i řešit problémy. Při malování her na chodník jsou využívány barvy určené na asfaltové povrchy a jedná se o barvy ekologické a šetrné k životnímu prostředí.

 

Teplota a průhlednost vody nebo třeba znečištění sinicemi, chlorofyly i různými odpady- na to je zaměřuje kontrolní skupina hygieniků při pravidelných kontrolách kvality vody ke koupání. Vzorky se odebírají 1 x za dva týdny v pondělí. Výsledky jsou známé ve čtvrtek a návštěvníci přehrady se je dozví na stránkách hygieny nebo na tabulích přímo u pláže. U nás máme opět modrého usměvavého smajlíka, který označuje bezproblémové koupání. Větřkovická přehrada patří dlouhodobě mezi přírodní nádrže s nejčistší vodou v okrese.

 

Kopřivničtí radní schválili zveřejnění záměru prodat pozemky v lokalitě Kopřivnice Západ, za účelem výstavby rodinných a bytových domů. Po Dolních Roličkách se jedná o druhou rozvojovou lokalitu. V obou případech by měl být investorem soukromý developer, kvůli potřebě vybudovat technickou a dopravní infrastrukturu včetně prvků občanské vybavenosti. V lokalitě mezi ulicí Západní a silnicí na Závišice, se počítá s převahou bytových domů a mělo by být vybudováno okolo 56 bytových jednotek s minimální dispozicí 2+KK, ne menších než 50 metrů čtverečních.

 

Radnice eviduje 12 přihlášených návrhů projektů do letošního Participativního rozpočtu. V něm je opět vyčleněno půl milionu korun. Jedná se o projekty, které mají zlepšit prostředí města či místních částí. Do konce srpna budou projekty zkontrolovány po formální a obsahové stránce a ty které splní požadovaná kritéria vyhodnotí komise začátkem září a budou se následně ucházet o hlasy Kopřivničanů ve veřejném hlasování. Informační klipy, představující projekty, lidé uvidí jak ve vysílání KTK tak na webu města, facebookových stránkách a ve svém mobilu prostřednictvím aplikace Mobilní rozhlas

 

Tatrováci pomohli pěti rodinám, které  zasáhlo tornádo. Automobilka Tatra Trucks se zapojila do pomoci po ničivém tornádu, které 29. 6.  zasáhlo jih Moravy. Tatra zapůjčila pět sklápěček na odklízení suti a zajistila servisní služby při likvidaci škod.  Sami tatrováci přišli s návrhem podpořit pět rodin, které znali. V některých případech se jednalo o bývalé zaměstnance automobilky. Všem tornádo zničilo nebo těžce poškodilo jejich domovy, ve dvou případech si bohužel vzalo i lidský život. Finanční příspěvek poskytla i společnost Tatra Trucks. Někteří tatrováci se osobně zapojili i jako dobrovolníci do odklízení trosek.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice