12. 10. 2011

Odborníci na ovzduší přijedou diskutovat do Kopřivnice ve středu 19. října 2011. Od 16 hodin se v konferenční místnosti v 10. patře kopřivnické radnice uskuteční veřejné diskuzní fórum zaměřené na problematiku ovzduší. Zajímá Vás stav ovzduší v Kopřivnici a okolí? Chcete vědět, co ho nejvíce ovlivňuje a co můžete Vy sami udělat pro jeho zlepšení? Pak je tato akce určena právě Vám. Získáte řadu aktuálních informací a přizvaných odborníků se budete moci zeptat na vše, co Vás zajímá.

 

Mateřská škola I.Šustaly ve spolupráci s Besipem  zvou všechny, kdo mají zájem vyzkoušet si jízdy zručnosti na kole, koloběžce, odrážedle ap. Přijďte  si v úterý 25.10. v 16 hod.  zajezdit na dopravním hřišti. Otevřena bude i zahrada mateřské školy, kde si můžou děti hrát, nebo opéci špekáčky. Vozidla si vezměte s sebou. Děti pouze s doprovodem rodičů. Za deště se akce nekoná.

  

Příští týden budou zahájeny dokončovací práce na komunikaci ve Větřkovicích vedoucí od mostu až po výjezd na Hájov. Z důvodu pokládky finální asfaltové vrstvy bude v tomto úseku od pátku 21. října do neděle 23. října 2011 zastaven provoz a doprava bude vedena po objízdných komunikacích. V případě nepříznivého počasí bude plánovaná uzavírka odložena na následující víkend. O uzavření komunikace a objízdných trasách budou řidiči informováni příslušným dopravním značením.

  

Známý moderátor Aleš Cibulka a bavič Vladimír Hron se rozhodli zpopularizovat téma stárnutí a nejen pro seniory připravili pořad s názvem „Zábavně o stáří? Ale ano!“. Ve čtvrtek 20. října v 19 hodin s ním zavítají také do Kulturního domu Kopřivnice. Hlavní protagonisté během představení diskutují s místními odborníky o praktických tématech, která se týkají péče o seniory, ale také zdravého a aktivního stárnutí. O přestávce mohou návštěvníci napsat přizvaným hostům otázky, které jsou následně veřejně zodpovězeny. Na dotazy kopřivnických diváků bude reagovat primář zdejšího střediska následné lůžkové péče Zbyněk Grešák, místostarostka města Dagmar Rysová a pracovnice odboru sociálních věcí a zdravotnictví Jiřina Mikulenková. Na představení plné zajímavých informací, humoru a písní Vladimíra Hrona jsou zváni nejen senioři, ale také jejich rodinní příslušníci a všichni, kteří se o danou problematiku zajímají. Kromě odpovědí na své dotazy si každý návštěvník akce odnese drobný dárek. Záštitu nad představením převzala Národní síť Zdravých měst ČR.

  

Již tuto sobotu 15. října začne další sezóna přímých satelitních přenosů z newyorské Metropolitní opery do českých kin. Na programu je první díl Donizetiiho trilogie o tudorovských královnách, tragedia lirica Anna Boleynová. Opera zachycuje pohnutý osud druhé manželky Jindřicha VIII. a matky slavné panovnice Alžběty I. V titulní roli mladé královny se v režii Davida McVicara a pod hudebním vedením Marca Armiliata představí hvězdná ruská diva Anna Netrebko. Recenzentem The New York Post byla za svůj výkon v této roli ověnčena titulem prima donna assoluta. Přenos bude k vidění ve 23 kinech ve 20 českých a moravských městech a to od Plzně po Zlín či od Jablonce po České Budějovice. Celosvětově bude v nadcházející sezóně Met: Live in HD k vidění ve více než 1600 kinosálech v 54 zemích. Nově se začne vysílat například do Ruska, Izraele, Číny, Maroka nebo Slovinska.  

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice