12. 10. 2016

 

V neděli 16. října 2016 se rodiny s dětmi vydají na podzimní Výstup na Radegasta plný dobrodružství a sportovci na běžecký závod na 13 km. Svou účastí podpoří dobrou věc. Cílem organizátorů je totiž propagace a rozšíření českého registru dárců kostní dřeně, tedy oslovení nových dárců. Výtěžek z akce jde na nadaci Haimaom (na léčbu postižených leukémií). Závod jednotlivců odstartuje v 10:00 na chatě Koksař v Trojanovicích. Turisté a rodiny s dětmi se mohou do akce zapojit od 9:00 do 12:00 u horní stanice lanovky. Na trase k soše Radegasta budou pro děti připraveny zábavné úkoly, slackline či lukostřelba. Všichni účastníci pak mohou k sestupu do zázemí chaty Koksař využít koloběžku za akční cenu. V 13:00 se účastníci dozvědí od hlavního organizátora akce, že vstup do registru má obrovský význam a může zachránit život. V naší zemi onemocní každoročně stovky lidí chorobami krvetvorby. Pro většinu nemocných vhodný dárce mezi příbuznými neexistuje a poslední nadějí pro těžce nemocného je cizí člověk, který se jako dobrovolník nechal zapsat do registru dárců kostní dřeně, a jehož transplantační znaky jsou zcela náhodně podobné HLA znakům pacienta. Bohužel pro každého čtvrtého pacienta se „jeho“ dárce kostní dřeně nenajde, proto je tak nutné počet dobrovolníků v registru neustále zvyšovat! Více na webových stránkách českých registrů: www.kostnidren.cz, www.darujzivot.cz.  Bližší informace o Radegastově výzvě pro kostní dřeň najdete na webových stránkách  www.radegastovavyzva.cz.

 

Český rozhlas Ostrava se aktivně zapojí do prvního ročníku Ostravské literární noci. Ostravská literární noc nabídne literaturu ve všech podobách na zajímavých místech v centru Ostravy. Návštěvníci se mohou těšit na netradiční čtení, přednášky na atraktivních místech nebo poslech rozhlasových her v duchu Williama Shakespeara v útrobách Českého rozhlasu Ostrava. Akce, která proběhne ve středu 12. října od 18:00 hodin v centru Ostravy, je pořádána v rámci projektu Shakespeare Ostrava 2016. Vstup je volný.

 

Soutěž ktk se skupinou Tři tygři, o 2 vstupenky na komediální show tří herců a toho, co hraje na klavír

– středa 19. října 2016 – 19:00 hodin – kino

Otázka: Domovská scéna souboru Tři Tygři je

A/ brněnské divadlo Husa na provázku

B/ olomoucké divadlo Tramtárie

C/ ostravský klub Heligonka Jarka Nohavici

 

Odpovědi nám posílejte ve tvaru – vaše jméno mezera a odpověď

prostřednictvím SMS na telefonním čísle 774 599 474

nebo e-mailem: studio zavináč ktk.cz

Uzávěrka je ve středu 12. 10. 2016 ve 12:00.

 

Některé televizní programy KTKdigi budou postupně přecházet ze stávajícího SD rozlišení používajícího pro přenos signálu MPEG2 do novějšího přenosového standardu MPEG4 nebo rovnou do HD distribuce. Od 1. listopadu se tato změna dotkne některých televizních programů ze základní nabídky KTKdigi. Aktuálně se změna bude týkat polských televizních stanic, které budou nadále šířené již jen v HD verzi. KTK nemá možnost tuto změnu nijak ovlivnit, neboť proběhne na straně polských televizních studií. Starší Set-Top-Boxy, jež pracují pouze s SD rozlišením, které nemají HDMI výstup (a některé televizní přijímače) již nebudou tyto stanice vůbec umět naladit a pokud ano, tak zcela bez obrazu. Pro příjem proto doporučujeme využívat HD přijímače, které HD signál KTKdigi umí zpracovat bez potíží.

 

Programová nabídka kanálů HBO je od 3. října rozšířena o novou službu – HBO GO. Pod názvem HBO Go je k dispozici online videotéka s nabídkou stovek hodin pořadů z originální produkce HBO a hollywoodských studií. Abyste HBO GO mohli využívat – stačí vám v podstatě jen připojení k internetu. HBO GO Vám poskytne neomezený přístup k produkci HBO na počítači, mobilu, tabletu, či televizi s připojením na internet. Nabídka videotéky je pravidelně obměňována a doplňována o prémiové tituly. Filmy můžete sledovat bez stahování, bez reklam, v češtině nebo v originálním znění s titulky. A navíc můžete sledovat prostřednictvím internetu i aktuální vysílání programu HBO. Službu HBO GO si můžete objednat jako samostatnou službu nebo jako součást programového balíčku HBO KINO nebo HBO MAXPACK KINO. Navštivte stránky www.ktkdigi.cz kde se dozvíte další podrobnosti.

 

Klub Klokan chystá na 13. 10. soutěživé odpoledne pro nejmenší – Kočkoběh – začíná v 10 hodin.

 

Město Kopřivnice zve v pátek 14. 10. Na tmářský trh – na pěší zonu od 9. Do 16.00 hod.

 

Ta naše písnička česká aneb Pozdravujte mi nastokrát – hudební pořad na počest Karla Hašlera v pátek 14.10.2016, v 18:00 v KDK. V tomto roce 2016 si připomeneme 75 let od tragické smrti největšího českého písničkáře a vlastence Karla Hašlera v koncentračním táboře Mauthausen. Kdo by neznal slavné „hašlerky“ jako Po starých zámeckých…

 

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice