12. 12. 2014

 

Soutěž „KTK slaví 20“- jde do finále. HRAJEME O 20 CEN ZA 20 000,- KČ.

Slogan zašlete do 12. 12. 2014 – 12:00

prostřednictvím SMS ve tvaru: SLOGAN VAŠE PŘÍJMENÍ a JMÉNO na telefonní číslo 774 599 474

nebo e-mailem: studio@ktk.cz.

Případně doručte osobně na kontaktní místo nebo do redakce KTK.

 Nápověda na www.ktkstudio.cz.

 

 

V pátek 12. prosince 2014 na náměstí Sigmunda Freuda v Příboře se uskuteční tradiční pouštění balónků s přáníčky k Ježíškovi. Výdej balónků s přáníčky bude probíhat od 13:00 hod. v přízemí radnice. V 15:15 hod. pak společně s celou republikou vypustíme balónky s přáníčky k Ježíškovi. Vypouštění balónků je již tradiční předvánoční akce, jejíž smysl spočívá v tom, že v jednu chvíli si po celé republice mohou děti vypustit svůj balónek s přáníčkem pro Ježíška k nebi.

 

 

Upozorňujeme na výměnu řidičských průkazů  –  to je nyní aktuální pro držitele průkazů vydaných po prvním květnu 2004. Ty se musí co nejdříve vyměnit, nebo přijdou na pořad dne tisícové pokuty. Řidičské průkazy mají pouze omezenou platnost a motoristé by si sami měli včas zajistit jejich výměnu. Momentálně vydávané řidičské průkazy typu kreditní karty vydávané od roku 2004, platí po dobu 10 let ode dne vydání. Prostá výměna nepodléhá správnímu poplatku. Zákonná lhůta pro výrobu řidičského průkazu je 20 dnů ode dne podání žádosti.

 

 

Kopřivnická sportoviště budou před Vánocemi zdarma. Město Kopřivnice se rozhodlo podpořit zdravý životní styl místních obyvatel a připravilo pro ně předvánoční dárek v podobě bezplatného vstupu na nejoblíbenější sportoviště. V pondělí a úterý před Vánocemi, tedy 22. a 23. prosince, mohou Kopřivničané navštívit krytý bazén, zimní stadion a lyžařský areál zcela zdarma. Sportoviště budou přístupná v běžné provozní době.

Největším lákadlem bude zřejmě krytý bazén, kde si budou moci návštěvníci od 10 do 19 hodin nejen zaplavat, ale také vyzkoušet saunu, vířivku a další možnosti relaxace v nedávno otevřené přístavbě. Nutno složit zálohu na čip.

Ledovou plochu zimního stadionu budou moci Kopřivničané bezplatně využít v době bruslení veřejnosti, tedy po oba dva dny od 14:30 do 16:15.

Pokud budou 22. a 23. prosince dobré lyžařské podmínky, mohou si lidé přijít do areálu Pod Červeným kamenem zdarma zalyžovat v době od 9 do 16 hodin, nebo zkusit večerní lyžování od 16:30 do 20 hodin.

 

 

Informace o konání 3. zasedání Zastupitelstva města Kopřivnice. Starosta města svolává na čtvrtek 18. prosince 2014 3. zasedání Zastupitelstva města Kopřivnice, které se uskuteční na městském úřadě v konferenční místnosti (10. patro, č. dv. 1084), Štefánikova 1163/12, Kopřivnice. Zahájení zasedání je stanoveno na 16.00 hodin. Na programu je nejprve schválení jednacího řádu rady města, který určuje i garance pro starostu a místostarosty za jednotlivé oblasti na radnici. Dále se budou stanovovat odměny neuvolněným členům zastupitelstva. Důležitým dokumentem je schvalování rozpočtu města, ten bude pravděpodobně nejdiskutovanějším bodem celého zasedání. Následují dodatky zřizovací listiny střediska sociálních služeb a ZŠ Mniší či správy sportovišť. V posední části budou na programu výkupy, převody a směny pozemků a projekt zlepšení zázemí pro cykloturisty.

 

 

Kopřivničtí školáci dostanou dárky od Brose a Tatry. Již pátým rokem daruje společnost Brose CZ kopřivnickým školákům předvánoční dárek v podobě filmových představení v kině Puls. Kromě toho se letos všechny základní i mateřské školy mohou těšit také na pěkné dárky od automobilky Tatra Trucks. Dopolední projekce v kině Puls navštíví zhruba dva a půl tisíce dětí z místních ZŠ a MŠ. Promítání probíhá od 3. do 19. prosince a na výběr je šest titulů odpovídajících věku návštěvníků. Celková hodnota daru činí 5 tisíc EUR, tedy v přepočtu téměř 140 tisíc korun. Ke štědrým dárcům se letos připojila také kopřivnická automobilka Tatra Trucks. Ta daruje každému oddělení místních mateřských škol jeden velký model nákladního automobilu značky Tatra a všem základním školám, včetně domu dětí a mládeže, stavebnici Merkur. Celkem tedy rozdá 33 tatrovek a 14 stavebnic, jejichž souhrnná hodnota dosahuje téměř 50 tisíc korun.

 

 

Kontaktní místo Kabelové televize Kopřivnice, s.r.o. bude z provozních důvodů v době 23. 12. 2014 – 8. 1. 2015 UZAVŘENO. V případě technických poruch volejte 556 821 076.

 

 

V pátek můžete zavítat do obce Mniší na Svatolucijský průvod spojený s vánočním jarmarkem. Lampiońový průvod vyrazí v 16.00 hodin od Kulturního domu v Mniší a zamíří směrem ke zdejší základní škole, kde se uskuteční zmíněný vánoční jarmark i vystoupení žáků.

 

 

Kulturní dům Štramberk upozorňuje, že představení Sborovna (Divadlo Pavla Trávníčka) 13. 12. 2014, 18:00, bylo zrušeno.

 

 

Prodej vánočních dekorací, dřevěných hraček, řemeslných výrobků, perníčků, zabijačkových specialit a dalších pochutin pro vás připravili na sobotu na náměstí Sigmunda Freuda v Příboře. Trhy se budou konat od 8.00 do 13.00 hodin a v rámci doprovodného programu se představí děti příborských mateřských a základních škol, folklórní soubor Malá Morava a Morava. V Muzeu a pamětní síni S. Freuda navíc můžete zhlédnout výstavu příborských betlémařů a navštívit tvůrčí setkání pobeskydských betlémářů, kteří budou předvádět rozličné řezbářské techniky.

 

 

 Milovníci tradičních Vánoc si zase jistě nenechají ujít výstavu betlémů. Ta se koná od pátku do pondělí v Katolickém domě v Kopřivnici. Tato oslava českých Vánoc je ke shlédnutí od 8.00 do 18.00 hodin.

 

 

III. adventní koncert v Příboře – v neděli od 17.00 hodin vystoupí ve farním kostele Narození Panny Marie oblíbený dětský pěvecký sbor Ondrášek.

 

 

Trošku jinou Vánočku nabízí Dům dětí a mládeže v Kopřivnici. Vánočka 2014 s podtitulem „jak si ji upečeme, tak si ji i sníme“ představuje již XII. ročník nepostupové přehlídky studentského, dětského a jinak mladého divadla. Přehlídka se koná od pátku do neděle v prostorách DDM a čajovny Mandala. Bližší informace naleznete na webu DDM.

 

 

V sobotu od 17.45 hodin kino Puls nabízí přímý přenos z Metropolitní opery v New Yorku. Tentokrát máte možnost shlédnout dílo Richarda Wagnera s názvem Mistři pěvci norimberští. Tuto velkou lidskou komedii bude dirigovat James Levine. Mistři pěvci norimberští je opera o třech dějstvích na libreto psané samotným autorem. Celý děj je založen na skutečných historických postavách pocházejících z Norimberka 16. století v éře reformace. Hlavní postavou opery je Hans Sachs, uznávaný básník a švec. Byl nejen patrně nejznámějším představitelem pěveckých mistrů, ale také jako osoba neobyčejně tolerantní povahy. Navrhl například, aby mistrovské písně jeho norimberského cechu posuzovali nejen čtyři svěření „merkeři“, ale také několikrát do roka veřejné posluchačstvo.

 

 

Skautky 4. oddílu Jitřenek Vás v neděli od 10.30 do 15.00 hodin zvou na kávu, čaj, svařák, zákusek a příjemné posezení do malého sálu Katolického domu v Kopřivnici.  V uvedené době bude probíhat také prodej ručně vytvořených vánočních výrobků. Posezení zpestří od 14.00 hodin vystoupení křesťanských písničkářů Filipa Many a Víti Rašky. Veškerý výtěžek z této akce poputuje na podporu projektů Adopce na dálku a Pomoc Ukrajině Člověka v tísni.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice