10. 12. 2014

 

Soutěž „KTK slaví 20“- jde do finále. Již bylo zveřejněno všech 8 slov, potřebných k sestavení sloganu.

Hledejte ve vysílání KTK nebo na www.ktkstudio.cz

 

HRAJEME O 20 CEN ZA 20 000,- KČ.

 

Slogan zašlete do 12. 12. 2014 prostřednictvím SMS ve tvaru:

SLOGAN VAŠE PŘÍJMENÍ a JMÉNO na telefonní číslo 774 599 474

nebo e-mailem: studio@ktk.cz.

Případně doručte osobně na kontaktní místo nebo do redakce KTK.

 

 

Divadlo Pavla Trávníčka oznamuje, že představení Sborovna, které se mělo konat v sobotu 13. 12. 2014 bylo z důvodu malého zájmu o vstupenky zrušeno. Peníze za zakoupené vstupenky budou vráceny v Městském informačním centru.

 

  

Posádky zdravotnické záchranné služby zasahovaly v úterý 9.12. večer u vážně popáleného muže v Kopřivnici. Informaci převzali pracovníci krajského operačního střediska v Ostravě na tísňové lince třicet minut po devatenácté hodině. Na pomoc vyjela kopřivnická posádka rychlé zdravotnické pomoci a rendez-vous s lékařem z Frenštátu pod Radhoštěm. Záchranáři spěchali k postiženému do lesa Benčák na okraji Kopřivnice. Samotné místo bylo nedostupné pro zásahová vozidla ZZS a posádky proto musely posledního zhruba tři čtvrtě kilometru urazit pěšky. Podle informací, které mají záchranáři k dispozici, měl třiapadesátiletý muž v lese přebývat a spadnout do ohně. V okamžiku, kdy se k němu dostala pomoc, byl ještě při vědomí. Zasahující lékař však zjistil, že utrpěl popáleniny II. a III. stupně na přibližně osmdesáti procentech tělního povrchu. Pravděpodobné se jevilo také popálení dýchacích cest. Posádky muži zajistily žilní vstup, podaly léky a pacienta uvedly do umělého spánku, poté provedly intubaci dýchacích cest a zahájily umělou plicní ventilaci. Po ošetření popálených ploch bylo možno zahájit transport postiženého. Za pomoci hasičů byl odnesen do sanitního vozidla a poté přepraven na kopřivnické hřiště, kde přistál vrtulník letecké záchranné služby. Ten zajistil rychlý transport a předání muže do další péče v ostravské Fakultní nemocnici. Jeho stav byl v té době kritický.

 

 

Provozní omezení Městské knihovny Kopřivnice v době vánočních svátků: Půjčovna a čítárna (kulturní dům) i pobočka Sever (ul. Francouzská) budou v období 22. prosince 2014 – 2. ledna 2015 uzavřeny. Obě knihovny otevřou opět v pondělí 5. ledna 2015.

 

 

Zveřejnění nabídky města na nájem jednoho městského bytu o velikosti 1+2 za podmínky přistoupení k dluhu, který je určen pro širokou veřejnost za podmínek dle výzvy.

Charakteristika bytové jednotky: Obránců míru 704, 1 + 2 o celkové ploše 54,26 m2, 2 pokoje, kuchyň, předsíň, koupelna s WC, balkón, sklep. Nabídka přistoupení k závazku – horní hranice není omezena, Minimální nabídka přistoupení k závazku – 40 000 Kč. Nabídka platí od 04. 12. 2014 do 22. 12. 2014.

 

 

V pátek 5. 12. 2014 zahájili novojičínští policisté celorepublikovou preventivní kampaň „Obezřetnost se vyplatí“.  Je v letošním roce situována do vnitřních i venkovních prostor nákupních center společnosti Ahold na celém území republiky. Na území okresu Nový Jičín ke třem prodejnám Albert ve Frenštátě pod Radhoštěm, Kopřivnici a Novém Jičíně. V pátek dopoledne oslovovali hlídkující policisté nakupující v blízkosti prodejen Albert a upozorňovali je na nebezpečí hrozící při nakupování. Souběžně jim rozdávali informační preventivní letáky s logem kampaně a informacemi jak těmto krádežím předcházet. Prodejny v rámci kampaně souběžně opakovaně upozorňují své zákazníky prostřednictvím zvukových znělek k ostražitosti a ochraně svých osobních věcí. Bez povšimnutí nezůstala také zaparkovaná vozidla, kterým policisté umisťovali za stěrače informační materiály. Policejní statistiky a kamerové záběry z prodejen vypovídají o zvýšené činnosti zlodějů. Stejně je tomu tak i u krádeží věcí ze zaparkovaných vozidel v posledním období. Kdy nejvíce případů se týká odcizených věcí zanechaných ve vozidlech, kdy pachatelé rozbíjejí okna automobilů a viditelné věci během několika vteřin zcizují.

 

 

Letos již posedmé poletí v celé české republice v pátek 12. prosince k nebi balónky s dětskými přáníčky k Ježíškovi. Akce je součástí projektu Český Ježíšek a zároveň pokus o rekord ve vypouštění balónků v celé ČR. Poprvé se hromadné vypouštění balonků s přáníčkem konalo v roce 2007 v Českých Budějovicích. O rok později byl vytvořen dosud nepřekonaný rekord, kdy bylo vypuštěno přes 100 000 balónků z 270 míst po celé ČR.  Pomozte překonat rekord z roku 2008. Balónky s přáníčkem obdržíte zdarma těsně před akcí v Příboře na náměstí ve 13:00. Moderátorem celostátní akce bude herec Václav Vydra, na rádiu Impuls dá pokyn slavnostnímu vypuštění balónků. To se stane přesně v 15.15 hodin.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice