8. 12. 2014

 

Gratulace míří zpěváku Voxelovi, vlastním jménem Vašku Lebedovi z Kopřivnice – letos uspěl v anketě Zlatý slavík – jako Hvězda internetu. Tato kategorie již třetím rokem oceňuje mladé hudebníky, kteří mají obrovskou sledovanost díky sociálním sítím. Pro Voxela to byla cennosti překvapivá, neboť čekal, že by mohl získat ocenění v kategorii objev roku, kde byl nominován do trojice kandidátů.  V této kategorii jej ale předběhla zpěvačka Elis. O to je cennější ocenění příznivců na sociálních sítích, které mu vyneslo titul Hvězda internetu. Ještě před Vánocemi, přislíbil zpěvák návštěvu v našem studiu.

 

 

V těchto dnech společnost TATRA TRUCKS a.s. realizuje dodávku 16 vozidel do Mexika, kde zvítězila  ve výběrovém řízení na dodávku vozidel pro státní organizaci zabývající se bojem s povodněmi.  Uspěla především díky výrazně vyšší nosnosti vozidel mimo silnice ve srovnání s konkurencí. Hodnota kontraktu přesahuje 73 milionů korun. Jedná se o první referenční zakázku kopřivnické automobilky v tomto státě.

 

 

Na valné hromadě akciové společnosti TATRA TRUCKS konané 19. 11. 2014 bylo schváleno navýšení základního kapitálu o jednu miliardu Kč. Investice budou směřovat zejména do moderních obráběcích technologií. Letos se realizovaly za pomoci pobídek Ministerstva průmyslu a obchodu investiční projekty v objemu přes 100 mil. Kč. Ty zahrnují mimo jiné moderní frézy, obráběcí stroje a soustruhy. Významné investice směřují i do lakovny, a do tzv. milk-run systému, tzn. dopravy materiálu na výrobní pracoviště vláčky.

 

 

V pátek 21. 11. byl v přístavu Le Havre po absolvování technických přejímek odevzdán závodní speciál Tatra Buggyra Racing týmu Tatra 815 Buggyra k nalodění a oceánské dopravě z Evropy do Jižní Ameriky na 37. ročník Rallye Dakar. Tatra Buggyra Racing je  jediným oficiálním podporovaným týmem TATRA TRUCKS. Sedmatřicátý ročník Rallye Dakar bude zahájen 3. ledna 2015 slavnostním startem v Buenos Aires a ukončen o 14 dní později ve stejném městě. Na soutěžní posádky čeká přes 9.000 kilometrů.

 

 

Soutěž „KTK slaví 20“- jde do finále. Již bylo zveřejněno všech 8 slov, potřebných k sestavení sloganu.

Hledejte ve vysílání KTK nebo na www.ktkstudio.cz

HRAJEME O 20 CEN ZA 20 000,- KČ.

Slogan zašlete do 12. 12. 2014 prostřednictvím SMS ve tvaru:

SLOGAN VAŠE PŘÍJMENÍ a JMÉNO na telefonní číslo 774 599 474

nebo e-mailem: studio@ktk.cz.

Poslední dvě slova do sloganu:  KTK, PŘINÁŠÍ,

Výherci 4. kola losování:

Richard Adámek

Tereza Jahnová

Lukáš Rýdel

 

 

Díky příspěvkům Nadace ČEZ vyrostlo po celé republice už téměř 300 Oranžových hřišť. Jedním z nich je i dětské hřiště ve Vlčovicích, které bylo vybudováno v tamním sportovním areálu v roce 2011. Nadace přichází s další aktivitou: Vyfoťte se na tomto hřišti, napište pár řádků o tom, jak se Vám líbí, a můžete tak hrát  o šest dětských kol a další pěkné ceny! www.kamsdetmi.com.

 

 

Město opakuje výzvu k prodeji třípokojového bytu s bezbariérovou úpravou na ulici Sokolovské 405. Bytová jednotka o celkové ploše 110 m2 se prodává do osobního vlastnictví. Byt je rozčleněn na 3 pokoje, předsíň, vstupní předsíň a kuchyň, koupelna s toaletou je upravena pro vozíčkáře. Minimální nabídková cena je 1.278.000 Kč a přihlásit se mohou osoby starší 18 let bez dluhů vůči městu. Nabídky je nutno odevzdat do  23.01.2015. do 16:00 hodin na oddělení bytové správy.

 

 

Na třiceti beskydských místech od slovenské Babí hory až po Hukvaldy čekají na turisty známí herci Marián Labuda a Norbert Lichý. Prostřednictvím netradičního mluveného průvodce všem přibližují spoustu zajímavostí o Beskydech. Stačí mít s sebou chytrý telefon s QR čtečkou. Přesný seznam lokalit naleznou turisté na internetových stránkách slysimebeskydy.cz.

 

 

Letos již posedmé poletí v celé české republice v pátek 12. prosince k nebi balónky s dětskými přáníčky k Ježíškovi. Akce je součástí projektu Český Ježíšek a zároveň pokus o rekord ve vypouštění balónků v celé ČR. Poprvé se hromadné vypouštění balonků s přáníčkem konalo v roce 2007 v Českých Budějovicích. O rok později byl vytvořen dosud nepřekonaný rekord, kdy bylo vypuštěno přes 100 000 balónků z 270 míst po celé ČR.  Pomozte překonat rekord z roku 2008. Balónky s přáníčkem obdržíte zdarma těsně před akcí v Příboře na náměstí ve 13:00. Moderátorem celostátní akce bude herec Václav Vydra, na rádiu Impuls dá pokyn slavnostnímu vypuštění balónků. To se stane přesně v 15.15 hodin.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice