5. 12. 2014

 

Soutěž „KTK slaví 20“- jde do finále. Již bylo zveřejněno všech 8 slov, potřebných k sestavení sloganu.

Hledejte ve vysílání KTK nebo na www.ktkstudio.cz

 

HRAJEME O 20 CEN ZA 20 000,- KČ.

 

Slogan zašlete do 12. 12. 2014 prostřednictvím SMS ve tvaru:

 SLOGAN VAŠE PŘÍJMENÍ a JMÉNO na telefonní číslo 774 599 474

nebo e-mailem: studio@ktk.cz.

 

Poslední dvě slova do sloganu:  KTK, PŘINÁŠÍ,

 

Výherci 4. kola losování:

Richard Adámek

Tereza Jahnová

Lukáš Rýdel

 

 

Starostou Kopřivnice je Miroslav Kopečný.

Od 4. prosince má Kopřivnice nového starostu. Josefa Jalůvku v této funkci vystřídal jeho stranický kolega z ODS a dosavadní místostarosta Miroslav Kopečný. Spolu s ním Kopřivnici v následujícím čtyřletém volebním období povedou místostarostka Dagmar Rysová (Sdružení nezávislých) a místostarosta Stanislav Šimíček (KDU-ČSL).

Starosta Miroslav Kopečný není ve správě města a kopřivnické komunální politice žádným nováčkem. V letech 1994 až 2001 vedl finanční odbor zdejšího městského úřadu, následně pracoval jako vedoucí na odboru regionálního rozvoje Moravskoslezského kraje, poté na ostravském pracovišti Ministerstva pro místní rozvoj. Miroslav Kopečný byl od roku 2006 kopřivnickým radním a od roku 2010 místostarostou a významně se tak podílel na rozvoji města během minulých volebních období.

Kromě starosty a dvou místostarostů v Radě města Kopřivnice usednou Zdeněk Babinec, Ivan Telařík, Lumír Pospěch a Ladislav Stehlík. Hlasování o obsazení postů ve vedení a radě města je výsledkem koaliční dohody, kterou již minulý týden podepsali zástupci šesti politických subjektů – ODS, KDU-ČSL, Sdružení nezávislých Kopřivnice, NEZÁVISLÍ, PRO Sport a Zdraví plus Piráti a Změna pro Kopřivnici. Koalice má v jednadvacetičlenném zastupitelstvu těsnou většinu 11 hlasů. V opozici zůstalo hnutí ANO, ČSSD a KSČM.

 

 

Oznamujeme občanům, že budou mimořádně přistaveny velkoobjemové vany na biologický odpad a to od 5. – 8. prosince ve Vlčovicích u mostu, u KD, naproti č.p. 88, u kostela, u č.p. 54. V Mniší na zastávce, u KD, na horním konci u č.p. 174 a109 a 159.

 

 

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že dne 18. prosince od 8:00 – 11:00 hodin bude přerušena dodávka pitné vody na ulici Štramberské č.p. 1124 – 1127 a č.p. 936.

 

 

V pátek 5. prosince navštíví Kopřivnici Mikuláš se svým andělským a ďábelským doprovodem. Jeho úkolem bude nejen odměňování dětí, které nezlobily, ale také rozsvícení vánočního stromu v centru města. Mikulášská jízda začne v 16 hodin před kulturním domem. Příjezdu mikulášské družiny bude předcházet kulturní program, v rámci něhož vystoupí pěvecký sbor ZŠ Emila Zátopka a taneční skupiny Amirah a Farridah. V 17 hodin je očekáván příjezd samotného Mikuláše, kterému děti nejprve zazpívají společnou píseň, a on poté rozsvítí kopřivnický vánoční strom. Kromě toho bude v centru města připravena řada andělských a čertovských soutěží, andělská pošta, nebo možnost focení s Mikulášem, čerty a andílky.

 

 

Letošní ročník Běhu na Pustevny se koná! Ovšem za jiných podmínek, než doposud, protože v létě došlo k prodeji lanovky a celého střediska. Půjde o setkání příznivců Pusteven, běhu do vrchu a sportu obecně, ne o plnohodnotný závod. Nebudou připraveny žádné stany na převlékání, ceny, trička ani lístky na občerstvení, ale tím pádem odpadá také startovné. Jako tradičně se poběží první sobotu v prosinci, tedy 6. 12., ve 12 hodin od spodní stanice lanovky. Je však třeba přijít alespoň o hodinu dříve, aby se vše stihlo zorganizovat a domluvit. Takže teplé oblečení, pořádné botky a dobrou náladu sebou a může se vyrazit vstříc vrcholu Pusteven!

 

 

V kopřivnickém kině se od 15.30 hodin představí Divadlo Kamarádi se svou hrou Vánoce s Kamarády. Společné zdobení vánočního stromečku a zpěv klasických vánočních koled bude působivým zakončením představení.

 

 

Pěvecký akademický sbor VŠB-TU Ostrava společně s městem Příborem zve na Předvánoční naladění. Koncert se uskuteční v sobotu od 18.00 hodin v refektáři Piaristického kláštera. Vstupné dobrovolné!

 

 

Před námi je druhá adventní neděle a s ní i další adventní koncert v Příboře. Od 17.00 hodin se v refektáři Piaristického kláštera představí Komorní sbor Masarykova gymnázia Příbor.

 

 

Vlastní vánoční ozdoby ze slámy nebo adventní věnce si můžete vyrobit  v sobotu od 14.00 hodin v Katolickém domě v Lubině.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice