Starostou Miroslav Kopečný

 

Od 4. prosince má Kopřivnice nového starostu. Josefa Jalůvku v této funkci vystřídal jeho stranický kolega z ODS a dosavadní místostarosta Miroslav Kopečný. Spolu s ním Kopřivnici v následujícím čtyřletém volebním období povedou místostarostka Dagmar Rysová (Sdružení nezávislých) a místostarosta Stanislav Šimíček (KDU-ČSL).

 

Starosta Miroslav Kopečný není ve správě města a kopřivnické komunální politice žádným nováčkem. V letech 1994 až 2001 vedl finanční odbor zdejšího městského úřadu, následně pracoval jako vedoucí na odboru regionálního rozvoje Moravskoslezského kraje, poté na ostravském pracovišti Ministerstva pro místní rozvoj. Miroslav Kopečný byl od roku 2006 kopřivnickým radním a od roku 2010 místostarostou a významně se tak podílel na rozvoji města během minulých volebních období.

Kromě starosty a dvou místostarostů v Radě města Kopřivnice usednou Zdeněk Babinec, Ivan Telařík, Lumír Pospěch a Ladislav Stehlík. Hlasování o obsazení postů ve vedení a radě města je výsledkem koaliční dohody, kterou již minulý týden podepsali zástupci šesti politických subjektů – ODS, KDU-ČSL, Sdružení nezávislých Kopřivnice, NEZÁVISLÍ, PRO Sport a Zdraví plus Piráti a Změna pro Kopřivnici. Koalice má v jednadvacetičlenném zastupitelstvu těsnou většinu 11 hlasů. V opozici zůstalo hnutí ANO, ČSSD a KSČM.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice