3. 12. 2014

 

V pátek 5. prosince navštíví Kopřivnici Mikuláš se svým andělským a ďábelským doprovodem. Jeho úkolem bude nejen odměňování dětí, které nezlobily, ale také rozsvícení vánočního stromu v centru města. Mikulášská jízda začne v 16 hodin před kulturním domem. Příjezdu mikulášské družiny bude předcházet kulturní program, v rámci něhož vystoupí pěvecký sbor ZŠ Emila Zátopka a taneční skupiny Amirah a Farridah. V 17 hodin je očekáván příjezd samotného Mikuláše, kterému děti nejprve zazpívají společnou píseň, a on poté rozsvítí kopřivnický vánoční strom. Kromě toho bude v centru města připravena řada andělských a čertovských soutěží, andělská pošta, nebo možnost focení s Mikulášem, čerty a andílky.

 

 

Dnes a zítra (3. a 4. prosince) probíhá na pěší zóně v centru Kopřivnice tradiční Mikulášský jarmark, na kterém je možné nakoupit různé vánoční dárky nebo dobroty, které k adventu neodmyslitelně patří.

 

 

V Moravskoslezském kraji se nejlépe podniká v Odrách. Vysoký podíl velkých zaměstnavatelů, kvalitní webové stránky, nízké poplatky, nejnižší úroveň daně z nemovitosti nebo vstřícná komunikace radnice s podnikateli. To jsou hlavní důvody, proč se letos Odry staly podnikatelsky nejpřívětivějším městem Moravskoslezského kraje. Druhou příčku obsadil Hlučín, třetí místo patří Vítkovu.  Výzkum Město pro byznys, který již sedmým rokem hodnotí 205 obcí s rozšířenou působností a 22 městských částí hlavního města České republiky, zpracovala agentura Datank. Kopřivnice v tomto hodnocení s Českým Těšínem obsadila dělené 17 /18. místo z 22 hodnocených měst.

Celkové pořadí:

 1. Odry
 2. Hlučín
 3. Vítkov
 4. Třinec
 5. Krnov
 6. Opava
 7. Frenštát pod Radhoštěm
 8. Frýdlant nad Ostravicí
 9. Rýmařov
 10. Nový Jičín
 11. Bílovec
 12. Frýdek-Místek
 13. Bruntál
 14. Bohumín
 15. Ostrava
 16. Orlová

17.-18. Český Těšín

17.-18. Kopřivnice

 1. Havířov
 2. Kravaře
 3. Karviná
 4. Jablunkov

 

 

Kopřivnice již poosmé v řadě obhájila své zařazení mezi nejlepší Zdravá města České republiky. Na konci listopadu obdržela ocenění za kvalitu místního rozvoje a splnění náročných kritérií mezinárodně používané metody kvality místní Agenda 21. Každoroční obhajoba probíhá ve dvou kolech, nejprve přímo v hodnoceném městě, poté na Národní konferenci Zdravých měst v Praze. Vzhledem k tomu, že v současnosti místní Agendu 21 realizuje celkem 119 Zdravých měst a regionů ČR, je umístění mezi šesti nejlepšími velmi pěkným výsledkem.

 

 

V pátek 28. listopadu podepsala nadpoloviční většina kopřivnických zastupitelů koaliční smlouvu. Starostou Kopřivnice by se měl stát Miroslav Kopečný z ODS, místostarosty Dagmar Rysová ze Sdružení nezávislých a Stanislav Šimíček z KDU-ČSL. V radě by měli zasednout také Zdeněk Babinec (ODS), Ivan Telařík (NEZÁVISLÍ), Lumír Pospěch (PRO Sport a Zdraví) a Ladislav Stehlík (Piráti a Změna pro Kopřivnici). Definitivně by měla být volba kopřivnického starosty, místostarostů a dalších členů rady města stvrzena hlasováním na 2. zasedání zastupitelstva dne 4. prosince.

 

 

Vernisáž – „SVĚT TICHA A TMY…“- 3. prosinec v 17:00, Restaurant Mandala ve městě Koprivnice. Výstava fotografií a obrazů ze života hluchoslepých osob. Existence sdružení Záblesk – sdružení rodičů a přátel hluchoslepých dětí se datuje od roku 2001. Založili ho samotní rodiče postižených dětí.

 

 

Lašské muzeum v Šustalově vile zve na novou výstavu,kde budete mít možnost seznámit se s výrobky mistrů kovářů, nožířů a platnéřů. Zlatým hřebem výstavy„Na ostří nože“, bude kolekce nožů z damascénské oceli, zapůjčená Technickým muzeem v Brně, které výstavu spolupořádá. Zbraně však nebudou jediným lákadlem. K vidění budou i další kovářské výrobky, během prohlídky nahlédnete do tajů práce se železem a také tvorba kopřivnického mistra platnéře, pana Jiřího Vaňka. Výstava bude zahájena tradiční vernisáží ve čtvrtek 4. prosince v 17 hodin. Kdo by neměl čas, může se zastavit až do 1. února 2015.

 

 

Na prezentační akci s názvem Dny technické kariéry ve čtvrtek 4. prosince od 13 do 18 hodin v Kulturním domě Kopřivnice se představí třináct středních škol a učilišť z regionu a tři firmy působící přímo v Kopřivnici – Bang & Olufsen, Brose CZ a Favea. Přítomni budou také zástupci úřadu práce, kteří studentům poradí s budoucím směřováním jejich kariéry. V kinosále budou mít zájemci možnost zhlédnout projekce propagačních snímků zapojených firem a škol, na chodbě před kinem budou moci získat bližší informace přímo od jejich zástupců.

 

 

Soutěž o nejlepší discgolfovou jamku roku zná svou vítězku. Je jí kopřivnická jamka číslo 8, o níž někteří hráči mluví jako o „prvním discgolfovém Grand Canyonu v české kotlině“. Do soutěže, jejímž cílem bylo zvýšit povědomí o discgolfu, bylo nominováno 127 jamek z celé republiky. Discgolf je volnočasovou aktivitou podobnou běžnému golfu, avšak místo holí a míčků využívá speciální létající talíře, které se na co nejmenší počet hodů dopravují z místa výhoziště do speciálních košů (jamek). Tento relativně mladý sport vznikl v 70. letech v USA a získává stále větší oblibu také u nás. DiscGolfPark Kopřivnice nad koupalištěm byl otevřen letos v září a má celkem 9 jamek různé náročnosti. Sedmačtyřicetimetrová jamka číslo 8 je zajímavá především tím, že disk musí překonat koryto Kopřivničky a zároveň se vyhnout několika stromům. Pokud skončí ve vodě, musejí si hráči přičíst trestný bod.

Zda je hod discgolfového disku do jamky roku jednoduchý, si může v Kopřivnici vyzkoušet úplně každý – DiscGolfPark Kopřivnice je veřejným sportovištěm a disky jsou k zapůjčení na nedalekém krytém bazénu.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice