12. 12. 2022

SPOLEK KATOLICKÁ BESEDA V KOPŘIVNICI a A FARNOST KOPŘIVNICE chystá potravinovou sbírku pro kopřivnici  s názvem OBDARUJME POTŘEBNÉ.  Potravinová pomoc bude na vánoce rozdělena lidem v nouzi.  Sbírka se koná v PONDĚLÍ 12. 12. a v ÚTERÝ 13. 12. 2022, vždy od 15 do 18 hodin v katolickém domě. Vítány jsou masové konzervy, paštiky, sardinky, instantní polévky, káva, čaj, oplatky, cukr, těstoviny, čočka a podobně. Sbírka bude předána Rackovi a místní Charitě, je určena pro samoživitele, seniory a lidi bez domova v našem městě.

 

V závěru roku se bude sportovat zdarma. V rámci podpory sportu a aktivního trávení volného času nabídne Kopřivnice občanům opět bezplatný vstup na dvě sportoviště. Konkrétně půjde o krytý bazén a zimní stadion, a sice v pátek před Štědrým dnem a na silvestra. Bazén a saunu budou moci lidé navštívit zdarma v pátek 23. prosince v době od 10 do 19 hodin a v sobotu 31. prosince od 8 do 12 hodin. S sebou si budou muset vzít pouze stokorunu na vratnou zálohu na čip. Ledová plocha zimního stadionu bude pro bezplatné bruslení veřejnosti přístupná po oba dva dny mezi 10. a 12. hodinou.

 

OBECNÍ PLES 2023-Sobota 21. 1., 20.00, Velký sál KDK. Přivítejte plesovou sezónu ve velkém stylu! Tradiční Obecní ples se po dvouleté pauze vrací. A bude to velké! Již 30. ročník plesu, kde na Vás čeká spousta zábavy. Doprovodný program: Magická show Ondřeje Sládka, Taneční vystoupení Petry Saksa Pístecké, Akrobatické vystoupení na šále, Dobové vystoupení v rytmu swingu, Casino. Hudební program: Lam Trio, Jamr´s, Golden Delicious, Queen Prague, DJ Thomase.

 

Vánoční jarmark se zvonkováním a koncertem chystá ZŠ Emila Zátopka  na úterý 13.12. od 16 hod.

 

Vánoční koncert žáků hudebního oboru Základní umělecké školy Zdeňka Buriana v Kopřivnici  v katolickém domě v kopřivnici  ve středu 14. 12. 2022, 17.00

 

Vila Machů zve ve středu 14. 12. od 19 hodin na superpřednášku Trabantem napříč kontinenty.

 

KDK chystá ve středu 14. 12. 2022 představení v rámci Divadelního předplatného 2022/2023 – novou dramatizaci bestselleru HANA v provedení Klicperova divadla z Hradce Králové. Od 19 hodin.

 

V sadu bylo instalováno dílo novojičínského řezbáře a sochaře Jana Zemánka s názvem Běžci. Dřevěné sousoší v sadu E. Beneše má kolemjdoucí upozorňovat na nedalekou muzejní expozici manželů Zátopových v Lašském muzeu a slouží také jako zajímavý fotopoint. Realizace proběhla v rámci projektu Muzejní expozice Dany a Emila Zátopkových za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj.

 

V pátek 2. prosince proběhlo vyhodnocení Křížovkářské ligy pro seniory. Každý luštitel, který do 30. listopadu odevzdal vyluštěné křížovky, obdržel drobný dárek. Dále proběhlo losování o 5 hodnotnějších balíčků pro všechny přítomné, kteří dorazili na předávání cen. U vyhodnocení byl přítomen pan Ivan Sekanina, předseda spolku Počteníčko, který křížovkářskou ligu organizoval. Maximálně se letos mohlo zúčastnit 50 seniorů, a nakonec odevzdalo všech 10 vyluštěných křížovek 44 účastníků. Celkově se v moravsko-slezském kraji zúčastnilo přes 1500 seniorů.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice