9. 12. 2022

Starosta města svolává na čtvrtek 15. prosince 2022 2. zasedání Zastupitelstva města Kopřivnice, které se uskuteční na městském úřadě v konferenční místnosti (10. patro, č. dv. 1084), Štefánikova 1163/12, Kopřivnice. Zahájení zasedání je stanoveno na 15.00 hodin. 
Program zasedání (pdf 187 kB)

Prodej vánočních stromků z městské plantážeIlustrační foto

Také letos bude možné zakoupit čerstvě řezané vánoční stromky z městské plantáže naproti koupališti v Kopřivnici. Prodej bude probíhat v pátek 16. prosince od 13:30 do 15:30 hodin. K dispozici budou smrky, jedle, borovice nebo douglasky. Cena za stromeček je stanovena na 400 korun bez ohledu na jeho druh či velikost.

 

SPOLEK KATOLICKÁ BESEDA V KOPŘIVNICI a A FARNOST KOPŘIVNICE chystá potravinovou sbírku pro kopřivnici  s názvem OBDARUJME POTŘEBNÉ.  Potravinová pomoc bude na vánoce rozdělena lidem v nouzi.  Sbírka se koná v PONDĚLÍ 12. 12. a v ÚTERÝ 13. 12. 2022, vždy od 15 do 18 hodin v katolickém domě. Vítány jsou masové konzervy, paštiky, sardinky, instantní polévky, káva, čaj, oplatky, cukr, těstoviny, čočka a podobně. Sbírka bude předána Rackovi a místní Charitě, je určena pro samoživitele, seniory a lidi bez domova v našem městě.

 

Bytový fond se brzy rozroste o tři bytové jednotky velikosti 2+kk. Ty vzniknou z nebytových prostor v přízemí domu na ulici Francouzské 1197, které v minulosti sloužily jako lékárna nebo pionýrská klubovna. Komplexní rekonstrukce již probíhá a dokončena by měla být na jaře. Zahrnuje pokládku podlahových krytin, nové omítky, elektrorozvody či vybudování sociálních zařízení. Stavební úpravy se dotknou také bočního vstupu a společné chodby domu. Vysoutěžená cena zakázky je 2,6 milionu včetně DPH.

 

Město opět vydává stolní i nástěnný kalendář. I letos dostanou Kopřivničané od města dárek v podobě stolního kalendáře. Jelikož v roce 2023 uplyne 75 let od povýšení Kopřivnice na město, připomene kalendář střípky z tři čtvrtě století dlouhé historie města prostřednictvím fotografií Jana Zahradníka. Kromě stolního kalendáře vydala Kopřivnice také nástěnný kalendář Fenomén Dana a Emil Zátopkovi, který je možné zakoupit přímo na radnici. Autory snímků ve stolním kalendáři jsou uznávaní místní fotografové Jan Zahradník st. a Jan Zahradník ml. Jejich rodinný archiv obsahuje tisíce fotografií a negativů zachycujících, jak se Kopřivnice během uplynulých desetiletí měnila – kalendář je jen drobnou ukázkou. Prostřednictvím třiapadesáti vybraných fotografií budou moci lidé nahlédnout do kopřivnických ulic minulého století na místa, z nichž mnohá se již změnila k nepoznání. Fotky ukazují také oslavy nejrůznějších svátků a výročí i běžný život v ulicích. Inspirací pro vznik kalendáře byla výstava, která se konala začátkem letošního roku v Muzeu Fojtství. Stejně jako v předchozích letech je hlavním smyslem stolního kalendáře především informovat občany o konání nejrůznějších akcí, lhůtách splatnosti místních poplatků, termínech zasedání zastupitelstva apod. Kalendář je momentálně v tiskárně a jeho distribuce do schránek všech domácností v Kopřivnici i místních částech bude zahájena před vánočními svátky.

U příležitosti letošního otevření nové muzejní expozice Dany a Emila Zátopkových vydalo město také nástěnný kalendář věnovaný těmto slavným manželům. Obsahuje třináct snímků, z nichž některé nejsou příliš známé. Jedna z fotografií například zachycuje legendární dvojici na kubánské pláži, na další jsou Zátopkovi vyfoceni společně s Emilovým tatínkem Františkem. „Nástěnný kalendář vznikl jako dárek pro hosty letošních oslav 100. výročí narození manželů Zátopkových, například členům Českého klubu olympioniků se velice líbil. A jelikož se o něj začala zajímat i veřejnost, rozhodli jsme se dát pár kusů do prodeje,“ uvedla tisková mluvčí města Lucie Macháčková s tím, že lidé mohou kalendář zakoupit výhradně na informacích ve vestibulu radnice, a sice za cenu výrobních nákladů 120 korun.

 

SOBOTA  10. prosince 2022-Vánoční jarmark  Příbor. Vánoční jarmark na náměstí Sigmunda Freuda. Stánky s vánoční tématikou. Vystoupí Lašan Brušperk a žáci mateřských a základních škol Příbor. Náměstí Sigmunda Freuda | Kdy: 8:00 – 12:00

 

ADVENTNÍ KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA: Kostel sv. Valentina.Kde: Sraz u Turistického informačního centra v 9:00-SOBOTA  10. prosince 2022

 

Mikulášský turnaj v ringu- 1.ročník o putovní pohár pro tříčlenná družstva. Pro družstva neplatí žádná věková omezení, mohou být smíšená a je možno si přibrat jednoho náhradníka na střídání. Na místě bude něco k zakousnutí – skvělý guláš, čepované pivko, studené i teple nápoje. Kde: Tělocvična TJ Sokol,  SOBOTA  10. prosince 2022, 10:00 .

 

PRO DĚTI: Enkaustika na Fojtství | Kopřivnice- SOBOTA  10. prosince 2022. Vánoční malování pro rodiče s dětmi. Během našeho setkání si společně procvičíte práci s enkaustickým perem, kdy si vytvoříte vánoční baňku nebo dřevěnou vánoční ozdobu, kterou na závěr dozdobíte třpytivými dekoracemi. Kde: Muzeum Fojtství, Kdy: 10:00 – 16:00 .

 

WORKSHOP: Latino sólo s Barčou Kratochvílovou-SOBOTA  10. prosince 2022. Pro všechny, kteří se rádi hýbou v rytmu latinskoamerických tanců je připraven workshop Latina sólo s Barčou Kratochvílovou. Tančí se jednotlivě, nikoliv v párech. Na lekci můžete volit jakékoliv oblečení, které vám nebrání v pohybu, a cítíte se v něm příjemně. Tančit můžete jen v ponožkách nebo v teniskách. Jedná se o zkušební lekci, další lekce budou pokračovat v lednu 2023. Kde: Komunitní centrum Vlčovjan-SOBOTA  10. prosince 2022, 10:00 hodin.

 

Město Štramberk a Římskokatolická farnost ve Štramberku pořádají v rámci adventních koncertů písňový a dramatický pořad oceněný titulem Laureát Mezinárodního folklorního festivalu Strážnice 2022 „Andělové – Boží to poslové“-NEDĚLE  11. prosince 2022. Účinkují: Chrámový sbor ze Štramberka, nositel ceny Laureát MFF Strážnice 2022; cimbálová muzika Pramínky z Kopřivnice, nositel ceny Laureát MFF Strážnice 2015 a herci štramberského Divadla Pod věží. Kostel sv. Jana Nepomuckého 15:30. Vstupné: Dobrovolné.

 

FESTIVAL: SOUZNĚNÍ 2022 Hukvaldy.Mezinárodní festival adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel.  Přijďte si užít třetí adventní neděli a v rámci festivalu Souznění si poslechnout vystoupení
žáků ZŠ a MŠ L. Janáčka,  Izabela Jati, VUS Ondráš. ZŠ a MŠ Leoše Janáčka 15:00, Vstupné: Dobrovolné.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice