12. 2. 2020

Do 28. února pořádá kopřivnická knihovna akci určenou především dětem a dospívajícím s názvem Rande naslepo s knihou.

 

Ve středu 12. února přivítal starosta Miroslav Kopečný prvního občánka města Kopřivnice roku 2020. Tím se stala Gabriela Horváthová, která se narodila 1. ledna v 11:44 hodin. Malá slečna přišla na svět s váhou 3 860 g a 51 centimetry. Dostala od města dárkový koš s plyšovým medvědem, kojeneckými potřebami a oblečením, šťastná maminka pak přijala gratulace, pamětní list a květiny.

Termíny vítání občánků v roce 2020

    sobota 14.03. Kopřivnice

    sobota 18.04. Kopřivnice

    neděle 28.06. Kopřivnice

    sobota 12.09. Kopřivnice

    sobota 24.10. Lubina, Vlčovice, Mniší

    sobota 21.11. Kopřivnice

 

Harmonogramu svozu bioodpadu přes zimní období

Kontejnery na bioodpad (8. 1. 2020) Období svozu: 1.1. – 31.3.2020 Četnost: 1x za měsíc

Středa11.3. K opřivnice (včetně ul. Horečkova)

Středa 19.2., 18.3. místní část Lubina + ulice Na Luhách, Mírová, 1.května, Dělnická

Pátek 21.2., 20.3. místní část Vlčovice a Mniší + ulice Komenského, Havlíčkova, Jiráskova, Tyršova, Palackého, Pod stadionem, Husova, Na Pinkavce, Severní, Příborská, Dolní + nádoby o objemu 770 l.

 

Do plánování sociálních služeb se může zapojit široká veřejnost. V rámci plánování sociálních služeb se ve středu 19. února 2020 uskuteční první letošní veřejné jednání všech pracovních skupin.

 

V příštím týdnu se uskuteční den otevřených dveří jedné z největších kopřivnických základních škol. ZŠ Alšova ve čtvrtek 20. února 2020 přivítá zájemce z řad rodičům, absolventů či přátel školy.

 

Při větrné smršti dne 10.2.2020 vzniklo na Slumekem spravovaném majetku města Kopřivnice několik drobných škodních událostí, ať už pádem stromů, pádem stožáru veřejného osvětlení či pádem jiného předmětu. Je nutno zdůraznit, že příčinou včera zaznamenaných vzniklých škodních událostí je živelná přírodní událost – vichřice pojmenovaná metorology jako SABINE, z toho vyplývá také možnost případného řešení škody komerční pojišťovnou v rámci příslušného majetkového pojištění.

Specifickou záležitostí jsou škody na hřbitově a na hrobových zařízeních, která jsou ve vlastnictví nájemců hrobových míst. Pokud nedošlo k poškození hrobového zařízení cizím zaviněním – např. pádem stromu nebo větví (ze zeleně v majetku města), pak je možné škodu uplatnit v rámci pojistné události z pojistky pojištění domácnosti nebo pojištění staveb. Běžně dostupné pojišťění na trhu zajistí řešení škod mj. vzniklých při živelných událostech např. pádem pomníku, poškození nadzemní části náhrobku a hrobového příslušenství ve vlastnictví nájemce hrobového místa, např. náhrobní kameny, desky, podezdívky, rámy, urny, ozdoby a další doplňky pevně spojené s náhrobkem, kamenem, deskou či rámem.

Toto platí pouze za podmínky, že vlastník hrobového zařízení má sjednáno příšlušné majetkové pojištění a má v něm zahrnuto také pojištění hrobového zařízení. Doporučujeme ověřit si danou skutečnost u své pojišťovny.

V řadě případů se bude jednat o vymáhání škod mezi vlastníky hrobových zařízení navzájem – viz přiložené fotografie. Při živelné události často došlo k pádu nedostatečně staticky upevněných pomníků na sousední hrobová zařízení a vznikly tak další škody na cizí nemovitosti.

Škodní události na hrobových zařízeních nevyřizuje zřizovatel ani provozovatel hřbitova, je to vždy zaležitostí nájemce (vlastníka) hrobového zařízení.

Doporučujeme všem nájemcům hrobových zařízení provést prohlídku svých hrobových zařízení a co nejdříve odstranit vzniklé škody.

Případné dotazy a další informace jsou k dispozici u správce hřbitovů v Kopřivnici, tel.  č. 604 682 047, 556 848 635, tel. spojení na správu hřbitovů v Odrách je 732 668 850.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice