12. 2. 2021

Nestává se to často, aby na stejném místě a téměř ve stejný den porodily pokrevní sestry. V porodnici novojičínské nemocnice přivedla na svět své děti sourozenecká dvojice z Kopřivnice — Lubiny.

Vendula Tarabíková porodila v pondělí 25. 1. 2021 v 22:40 hodin malou Rozárku. Miminko vážilo 3,02 kg a měřilo 52 cm. Její setra Maddalena Tarabíková přivedla na svět na stejném sále, pouze o několik hodin později Jonáška, vážícího 3,50 kg s mírou 51 cm. Stalo se tak v úterý 26. 1. 2021 v 10:30 hodin. U obou sesterských dětí tak bude v místní matrice obecního úřadu zapsáno místo narození Nový Jičín s datumem narození rozdílným pouze o jeden den. Neopakovatelných pět dnů pak dvojice sester maminek strávila ve zdejší porodnici společně se svými prvorozenými miminky. „V novojičínské porodnici rodila 2x naše teta, která byla velmi spokojená, tak jsem dala na její doporučení. A jelikož bydlíme kousek, novojičínská porodnice byla jasná volba. Po přijetí do nemocnice se nás ujal šikovný tým a poskytli nám úžasnou péči včetně psychické opory během celého porodu. Rádi bychom vyzdvihli i ochotu, profesionalitu a laskavost všech zaměstnanců porodního a novorozeneckého oddělení, kde panovala velmi přátelská atmosféra, která zpříjemnila o to víc celý náš pobyt. V novojičínské nemocnici jsme rodily poprvé a už teď víme, že se v budoucnu moc rády vrátíme,shrnuje za sestry – maminky – Maddalena Tarabíková. Že se nejedná o úplně obvyklou událost, potvrdila i staniční sestra novorozeneckého oddělení. „Osobně si nevzpomínám, ani jsem neslyšela, že by byl v posledních letech u nás takový případ. Určitě se to nestává běžně a jsme moc rádi, že nám obě maminky daly svou důvěru.řekla Dana Babeľová.

 

Od pátku ve vysílání KTK mimo jiné hosté ve studiu Jiří Klein a Jaroslav Bajer o projektu Na bílou horu. Ve studiu byly také vylosovány ceny ve všech 8 kategoriích v rámci nultého ročníku. Odměněni budou i účastníci na prvním až třetím místě v jednotlivých kategoriích. Pro své ceny se mohou zastavit v pracovní době KTK v budově na ulici Záhumenní 1152. V prvním ročníku s podtitulem Immunity Race, který začal od 1.2.2021, je pro účastníky připraveno několik novinek. Jednou z nich je medaile, tu obdrží každý účastník, který překoná 100 výstupů a dále podle počtu svých výstupů. Více na www.nabilouhoru.cz

 

Poplatky za komunální odpady a za psy zústávají letos stejné jako v roce 2020. Poplatek za „komunální odpad“ je 540 Kč za osobu a rok. Děti do 1 roku jsou od poplatku osvobozeny. Majitelé vlastní popelnice platí 510 Kč.

Poplatek za psa – Majitel bydlící v bytě platí 1.000 Kč, v rodinném domě 300 Kč. Důchodce a osoba starší 65 let v bytě zaplatí 200 Kč, v rodinném domě 100 Kč. Poplatek 100 korun platí také držitelé psů v rodinných domech v Lubině, Mniší, Vlčovicích a na Pasekách. Za každého dalšího psa se poplatek zvyšuje o 50 %.

  

Rotary Frýdek-Místek a Kopřivnice pořádá pravidelná online setkání se zajímavými osobnostmi,  např.: 26. 1. 2021, Prof. MUDr. David Školoudík, Ph.D., proděkan lékařské fakulty pro vědu a výzkum, Ostravská univerzita: Digitalizace, vývoj umělé inteligence, a využití virtuální reality v medicíně a výuce studentů medicíny, 2. 2. 2021, Prof. Ing. Ivo Vondrák CSc., Doc. MUDr. Rastislav Maďár, PhD, MBA: Jak překonáváme koronakrizi u nás v Moravskoslezském kraji. Chystaná setkání:

16. 2. 2021, Prof. Ing. Miroslav Hučka, CSc – emeritní profesor VŠB: Analýza globálních dopadů koronakrize na naši i celosvětovou ekonomiku

23. 2. 2021, ThDr. Josef Hromádka: Důležité duchovní hodnoty pro život ve 21. století

2. 3. 2021, Magda VÁŠÁRYOVÁ: Čelíme návratu k nacionalismu a popírání zásad křesťanství i světské morálky?

  

Od 15. února zveřejní kopřivnický dům dětí a mládeže přihlášky na letní tábory. V nabídce je 8 pobytových, 6 příměstských a 2 tábory pro náctileté. Uzávěrka pro odevzdání přihlášek je stanovena do 30. dubna a úhrada letního tábora má proběhnout do konce letošního května. Pořadatelé doufají, že všechny plánované akce proběhnou bez zásadních omezení a dle aktuálních protiepidemických doporučení. Pokud by muselo dojít k zrušení některého z termínů, budou peníze samozřejmě vráceny. Důležité a aktuální informace stačí sledovat ne webových stránkách organizace

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice