10. 2. 2021

Z důvodu velmi nízkých teplot neproběhne svoz biodpadu, který byl plánován na středu 10. února v místní části Lubině a na ulicích Na Luhách, Mírové, Dělnické a 1. května. Ze stejného důvodu je zrušen také svoz připadající na pátek 12. února v místních částech Vlčovice, Mniší a na ulicích Komenského, Havlíčkově, Jiráskově, Tyršově, Palackého, Pod Stadionem a Husově. Další svozy z těchto lokalit budou provedeny v plánovaných březnových termínech.

 

Informační centrum rozšiřuje nabídku služeb

Vzhledem k trvajícím omezením souvisejícím s epidemickou situací otevře Kulturní dům Kopřivnice další výdejní okénko. Po knihovně, jejíž okénko pro výdej knih funguje od minulého týdne, chce tímto způsobem přiblížit lidem také služby informačního centra. „Výdejní okénko Informačního centra Kopřivnice bude v provozu od 10. února, a to každé pondělí a středu v době od 9 do 13 a od 14 do 17 hodin. Lidé si zde budou moci například vyzvednout jízdenky společností Leo Express a RegioJet, koupit známky či užší výběr papírenského zboží. Využít budou moci také tisk předem zaslaných dokumentů, případně další služby po telefonické domluvě s pracovníky centra,“ uvedla ředitelka Kulturního domu Kopřivnice Michaela Sekerášová. Mimo dny provozu okénka bude informační centrum i nadále fungovat bezkontaktně, tedy formou poskytování informací prostřednictvím telefonu 774 668 001 či e-mailu ic(zavináč)koprivnice.cz. Přístup k okénku bude možný pouze jednotlivě s ochranou horních cest dýchacích. Doporučeny jsou bezhotovostní platby.

 

Úterý 9. února bylo dnem bezpečnějšího internetu. Autoři zcela nového projektu policie Tvoje cesta onlinem moravskoslezským preventistům vzdělávací program přiblížili už v lednu roku 2020 a ve stejný den projekt absolvovali i žáci jedné z ostravských škol. Jak se bezpečně chovat při online komunikaci děti zjistí v didaktických hrách „Učíme se s Honzíkem aneb Policejní pohádky hrou“ či ve hře „Kterak se obětí nestáti.“ Obě hry mohou moravskoslezské školy v případě zájmu získat zasláním požadavku na email krpt.prevence@pcr.cz.  Na nástrahy internetu upozorňuje i tento spot: https://youtu.be/xuDylht53qE

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice