8. 2. 2021

KULTURNÍ DŮM SE OTEVÍRÁ NEJEN ONLINE SVĚTU.

Výstavy, soutěže, Koprčtení do ouška, kvízy, taneční lekce a mnoho dalšího pro Vás připravuje Kulturní dům Kopřivnice.

 

Kopřivnice (3.2.2021) – V únoru Kulturní dům Kopřivnice představí několik možných aktivit, které i v těchto krušných časech mohou zaujmout. V nejbližších dnech se můžete těšit na výstavu Loutek, soutěž o nejkrásnější loutku, online čtení pohádek, kvízy a mnoho dalšího.

 

 

Okénková výstava – Loutky

Máte rádi loutky? Pak nesmíte vynechat příležitost shlédnout výstavu nejkrásnějších pohádkových marionet zapůjčených z fondu našeho města. Od pátku 5. února je výstava přístupná bez omezení za prosklenými dveřmi hlavního vchodu Kulturního domu Kopřivnice.  Nenechte se zmást, že výstava bude stále stejná. Marionetky budeme neustále měnit. Každý týden se tak můžete těšit na nové postavičky.

 

Kvízová schránka

Připravili jsme pro vás novinku v podobě kvízové schránky před vchodem do Kulturního domu Kopřivnice. Díky ní máte možnost s námi komunikovat. Primárně zde můžete odevzdávat vyplněné  knihovní kvízy,  ale také máte možnost si je u schránky vyzvednout. Schránka stejně tak dobře poslouží ke vkládání obrázků do našich soutěží, které Vám budeme postupně představovat stejně jako kvízy.

 

Soutěž o nejkrásnější loutku

Zveme všechny děti, rodiče a učitele mateřských škol, aby se zapojili do výtvarné soutěže o nejkrásnější loutku. Fantazii se meze nekladou! Obrázek loutky, která se Vám nejvíce za naší výstavy zalíbí, odevzdejte ve formátu A4 nejpozději do 28. února do naší  „kvízové schránky“. Nezapomeňte k obrázku připsat čitelně své jméno, příjmení a kontakt. Náhodně pak vybereme několik obrázků, jejichž autory náležitě oceníme. Můžete se také těšit, že se Váš obrázek objeví na některé z našich dalších výstav.

 

Koprčtení do ouška

Milé děti, zachumlejte se do deky, připravte si hrnek teplého mléka a dobře poslouchejte, protože…. Pohádka právě začíná! Kulturní dům Kopřivnice si pro Vás připravil malé překvapení, každý pátek od 18.00 vyprávíme pohádku z díla klasických českých i světových autorů.  Odkaz na spuštění pohádky najdete na webových stránkách kulturního domu a na facebooku. Pokud pohádku nestihnete nebo se Vám zalíbí, můžete si ji po premiéře pustit kdykoliv se Vám zlíbí. Začínáme tento pátek 5. února klasickou pohádkou „Hrnečku vař!“. Už teď prozradíme, že další premiéra pohádky  s názvem „Rozum a štěstí“ bude v pátek 12. února od 18.00.

 

Kvízy 2021

Připravili jsme pro vás novinku v podobě kvízové schránky před vchodem do Kulturního domu Kopřivnice. Díky ní máte možnost s námi komunikovat. Primárně zde můžete odevzdávat vyplněné knihovní kvízy,  ale také máte možnost si je u schránky vyzvednout a v pohodlí domova vyplnit. U schránky budou k dispozici vždy předtištěné kvízy pro aktuální měsíc, které se do konce daného měsíce také podepsané odevzdávají. Tato schránka platí pro oba kvízy, tedy pro kvíz dětského oddělení knihovny v kulturním domě, ale také pro kvízy připadající na pobočku Sever. Úspěšní luštitelé nepřijdou o zaslouženou odměnu.

Únorový Kvíz: Z pohádky do pohádky

Máte rádi pohádky? Pokud ano, neváhejte a vypravte se společně s námi Z pohádky do pohádky. Nejen, že na vás bude každý měsíc čekat spousta nových úkolů, zapeklitých otázek, hádanek a hlavolamů, ale navíc navštívíte své oblíbené pohádkové postavičky, zakletá království nebo například hluboké lesy plné kouzel a nástrah. Ale nechte se překvapit. Na cestu se můžete vypravit sami nebo společně s rodiči, sourozenci či přáteli.  Přestože je knihovna uzavřena, úkoly pro vás budou nově k dispozici na našich stránkách – www.kdk.cz/kvizy. Zájemci mohou vyplněné a podepsané úkoly zasílat v příloze na emailovou adresu petrkovska@kdk.cz nebo je mohou vhazovat do připravené kvízové schránky před Kulturním domem Kopřivnice. O výsledcích Vás budeme informovat nejpozději do 14 dnů od odevzdání kvízu.

Únorový kvíz: Dvanáct měsíčků

Znáte pohádku o 12 měsíčkách? Určitě ano! A chtěli byste se dozvědět více o jednotlivých měsících v roce? O tom, co je typické pro leden, jaké významné dny se slaví v květnu, nebo jaká pranostika připadá na září? Pokud ano, neváhejte a vyplňte spolu s rodiči, prarodiči nebo staršími sourozenci náš kvíz, kde se každý měsíc dozvíte zajímavé informace a také zažijete spoustu zábavy s hádankami, doplňovačkami, kvízovými otázkami a spoustou dalšího.  Přestože je knihovna uzavřena, úkoly pro vás budou nově k dispozici na našich stránkách – www.kdk.cz/kvizy. Zájemci mohou vyplněné a podepsané úkoly zasílat v příloze na emailovou adresu pitrunova@kdk.cz nebo je mohou vhazovat do připravené kvízové schránky před Kulturním domem Kopřivnice.

 

Rande naslepo s knihou

Byli jste už někdy na schůzce naslepo? Co si vzít na sebe? Jak se chovat? Nemáte odvahu? Vyzkoušejte si rande naslepo s knihou! Od 15. února pro Vás bude připraveno padesát knižních kluků a holek na schůzku. Možná se Vám knižní partner zalíbí, možná se rande nevyvede podle Vašich představ. Pokud nebudete spokojeni, kniha Vás nenadchne, můžete ji kdykoliv a bez výčitek vrátit. Knihy budou zabaleny v neprůhledném obalu, a až doma po rozbalení zjistíte, koho jste si vybrali. Knihy jsou rozlišeny do kategorií podle věku čtenáře. Jak si svoje knižní překvapení vybrat? Na stránkách Městské knihovny Kopřivnice budou umístěny fotografie knižních balíčků označené číslem. Sympatický balíček si vyberete a napíšete si o něj k nám do knihovny. Knižní překvapení půjčujeme v době provozu výdejního okénka. Přijďte vyzkoušet netradiční schůzku s knihou. Třeba budete mít šťastnou ruku a objevíte dosud nepoznané autory. Těšíme se na Vás a přejeme hodně štěstí!

Akce je určena především dětem a dospívajícím, v květnu se pak mohou těšit i dospělí. Akce končí do vybrání balíčků.

 

Okénkové výstavy

Nechali jsme se inspirovat umělci, kteří jsou spojeni s Cirkem La Putyka a oslovili několik místních podnikatelů, zda by i oni nás nepustili do svých prázdných výloh. Chceme Vám zde představit v příštích týdnech několik zajímavých výstav nebo Vám připomenou některá výročí. Jedním takovým je sté výročím narození českého režiséra a výtvarníka Zdeňka Milera. Jeho Krteček se stal fenoménem nejen dětského světa. Právě na 21. února pro Vás do jednoho z okének připravuje výstavu významného umělce společně s projekcí. Na procházce městem se tak můžete pozastavit a podívat se na tvorbu tohoto významného českého umělce. O podrobnostech k výstavě Vás budeme ještě informovat. V letošním roce by se také konal již 30. ročník Obecního plesu. Drobné „tablové“ ohlédnutí za minulými ročníky bude také jedna z okénkových výstav. Postupně také oslovujeme kopřivnické umělce, kteří by rádi touto formou chtěli prezentovat své dílo.

Koprzvěsti – pracovní název

Pracujeme také na trochu větším formátu pro on-line svět. Jsme v přípravách natáčení krátkých skečů v tuhle chvíli s pracovním názvem Koprzvěsti. Vybíráme místní pověsti a budeme se vydávat na místa, kde se právě dané vyprávění odehrálo. Diváky seznámíme s pověstí, ale také s historickými fakty. Divák si sám pak vybere, která verze se mu více líbí.

Nejkrásnější výhled

V únoru také vyhlásíme anketu o Nejkrásnější výhled. Na facebooku Informačního centra Kopřivnice, budete moci hlasovat pro několik fotografií krásných výhledů našeho půvabného kraje.  Zároveň však máte možnost se podělit o en svůj oblíbený výhled a třeba i s příběhem, který se k vašemu oblíbenému místu váže. V komentářích se budeme těšit na Vaše fotografie.

Informace

Na facebookových stránkách Kulturního domu Kopřivnice, Kina Kopřivnice, Knihovny či Informačního centra Vám také průběžně dáváme typy na akce nebo užitečné odkazy, které byste mohli v dnešní době využít, které Vás pobaví, nebo Vám přinesou užitečné informace.

Ještě není konec…

Stále se snažíme zrealizovat plno dalších nápadů a i v budoucích měsících se bude na co těšit.  V přípravách jsou taneční lekce, online Noc s Andersenem, ale také se intenzivně pracuje na jarních akcích, které by se měli odehrávat venku – Velikonoce, Filipojakubská noc.

O dalších nově vzniklých programech Vás budeme průběžně informovat.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice