12. 3. 2012

 

Čajovna Mandala: PO 12. března v 19 hodin beseda, Povídání s projekcí: Benin (Afrika). Do malé západoafrické země nás zavede vyprávění Kristýny Tillové, která tam strávila měsíc, převážně na tamních školách.

 

Kopřivnická radnice má nového tajemníka. 10. března 2012 převzal funkci kopřivnického tajemníka Ing. Miroslav Halatin. Na pozici šéfa zdejší radnice vystřídal Josefa Jiříka, který po téměř dvaceti letech v této funkci odchází do penze. Nový tajemník byl vybrán na základě výběrového řízení, do něhož se přihlásilo jedenáct uchazečů. Na novém působišti se chystá zužitkovat své zkušenosti z dlouholeté činnosti ve státní správě a samosprávě. Tajemník městského úřadu je v podstatě ředitelem radnice. Jako zástupce statutárního orgánu je nadřízen všem zaměstnancům města zařazeným do úřadu, má na starost pracovně-právní vztahy, sestavuje pracovní náplně, stanovuje platy zaměstnanců, zajišťuje jejich vzdělávání apod. Zodpovídá za výkon přenesené působnosti, řeší stížnosti a připomínky na práci úřadu a také plní úkoly, které mu zadá starosta, rada či zastupitelstvo města.

 

Notebook za deset tisíc korun odcizil v sobotu 10. března v Kopřivnci, v části Vlčovice doposud neznámý pachatel. V průběhu sobotního dne se zloděj vloupal do rodinného domku, který prohledal a z pokoje odcizil notebook Acer Aspire one v hodnotě deset tisíc korun. Na zařízení způsobil další škodu za pět tisíc korun. Kopřivničtí policisté případ prošetřují pro přečiny krádeže, poškození cizí věci a porušování domovní svobody, kde pachateli hrozí trest odnětí svobody až na tři léta.

 

V sobotu 10. března okolo poledne nalezl čtyřicetiletý muž v Bartošovicích, v části Hukovice v lese poblíž bývalých kasáren na Lapači munici. Na místo byli přivolání pyrotechnici, kteří zajistili dělostřeleckou střelu ráže 7,62 mm. Pyrotechnici munici krátce po druhé hodině odpálili na přilehlém poli. Při události nedošlo ke zranění osob ani ke škodě na majetku.

 

Beseda na téma Senioři v silniční dopravě se uskuteční v úterý 13. března v příborské knihovně. Organizuje ji místní městská policie společně s koordinátorem BESIP pro Moravskoslezský kraj. Akce, zaměřená především na starší spoluobčany, začíná v 16.00 hodin.(

 

KOPRSTAR 2012 – 14. 3. 2012, KDK – kino Puls. Finále soutěžní přehlídky dětských a mladých zpěváků. Pořádá Dům dětí a mládeže Kopřivnice v 16:00 hod.

 

Březen – měsíc čtenářů. Motto v kopřivnické knihovně: Sladký život s knihovnou. Úterý 13. března:  Trénování paměti v pobočce knihovny Mniší – MK Mniší 13:30, přednáška Škola volá: Čteme dětem – pobočka Sever 16:00.

Středa 14. března:  Trénování paměti – čítárna knihovny 9:00, kurz Pletení košíků z papíru – dětské oddělení 10:00.

Úterý 20. března: cestovatelská přednáška s besedou Namibie – čítárna knihovny 18:00.

 

Společnost SLUMEKO bude opět přistavovat velkoobjemové vany na objemný odpad z domácností, a to vždy od 15:00 – 18:00 hodin. Do van je zakázáno ukládat televizory, obrazovky, lednice, zářivky, rádia a jiný nebezpečný odpad. Tento odpad může být odložen na sběrném dvoře na ulici Panské. Vany budou přistaveny dle harmonogramu dne 26. března Pod Zahradami, 27. března na ulici Karla Čapka a 28. března na ulici Janáčkové.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice