12. 4. 2013

 

Město zveřejnilo nabídku na nájem dvanácti městských bytů za podmínky přistoupení k závazku. Čtyři byty 1+3 jsou určeny pro stávající nájemce městských bytů a ostatních osm bytů (1 byt 1+2, 2 byty 0+2 a 5 bytů 1+1) je určeno pro širokou veřejnost. Nabídka platí od 11. 4. 2013 do 30. 4. 2013.

 

 

Z důvodu komplexního čištění místních komunikací a parkovišť bude v uvedených termínech dočasně zakázáno stání motorových vozidel. Vozidla stojící v úseku zákazového dopravního značení budou odtažena. Dne 15. dubna v části ulice Štefánikovy a na ulici Sokolovské. Dne 16. dubna v části ulice Kpt. Jaroše a 17. dubna před KDK.

 

 

XVI. Štramberská divadelní přehlídka amatérských divadelních souborů 2013: pátek 12. 4. 2013 v 19.30 hod. – Proutník pod pantoflem, Georges Feydeau/Divadelní spolek Kotouč Štramberk.

 

 

Městské kulturní středisko Frenštát pod Radhoštěm zve na ECHO MFOF 2012 – Přehlídku vítězných filmů Mezinárodního festivalu outdoorových filmů 2012 – 12. 4. 2013 od 17. hodin, malý sál Domu kultury, Frenštát p. R.

Filmový blok A v 17 hod. – THE FELIX BAUMGARTNER STORY – 1. místo v kategorii dobrodružný a extrémní sportovní film / MÁŠ JEN JEDNU ŠANCI – 1. místo v kategorii horolezecký film / APNEAMAN NA VALHALLE – KANÁRSKÉ OSTROVY – 1. místo v kategorii vodní sportovní film / SIBERUT – 1. místo v kategorii cestopisný film.

Filmový blok B v 19:30 hod. – GO! – 2. místo v kategorii dobrodružný a extrémní sportovní film / PYGMEJOVIA – DETI DŽUNGLE – GRAND PRIX – dle poroty nejlepší film celého festivalu 2012 / FLOW HUNTERS – 2. místo v kategorii vodní sportovní film / THE HUBER BROTHERS – LIFE ON A CLIFF EDGE – 2. místo v kategorii horolezecký film.

 

 

Brnkačka – 13. 4. 2013  Kopřivnice – celostátní závody ve sportovní gymnastice, Zimní stadion  Asociace sportovních klubů Tatra Kopřivnice.

 

 

V sobotu 13. 4. od 10 do 13 hodin v čajovně Mandala proběhne první z pravidelných workshopů pod vedením Svatopluka Němce: Zpívání – cesta objevování našeho hlasu a jeho léčivého potenciálu. Tento seminář bude prvním z pravidelných setkání, během kterých budeme společně rozvíjet léčivé možnosti našeho hlasu v jeho přirozené podobě. Budeme naslouchat, jak se rodí tóny z ticha, budeme naslouchat našemu hlasu, jak jsme jej nikdy neslyšeli. Budeme prožívat radost z léčivých vibrací našeho hlasu i hlasů dalších lidí, se kterými se budeme slaďovat. Budeme postupně rozvíjet i některé zvláštní možnosti našeho hlasu, jako je např. alikvotní zpěv. Ve druhé části semináře spojíme naše hlasy s rytmem a pohybem při zpěvu jednoduchého a podmanivého etnického nápěvu.

 

Hudebním večerem v kulturním domě se kopřivnickému publiku v neděli 14. dubna v 16:00 představí unikátní projekt Dny umění nevidomých. Přehlídka tvorby nevidomých a těžce zrakově postižených umělců se na různých místech Moravy koná již podevatenácté a Kopřivnice se do ní letos zapojí poprvé. Hvězdou hudebního večera s klavírem a akordeonem bude muzikant, skladatel a učitel hudby Petr Bazala – absolvent Konzervatoře J. Deyla pro zrakově postižené v Praze, komponista, učitel hudby a vítěz talentové soutěže WCOPA – World Championships of Performing Arts 2012 v Los Angeles  (Mistrovství světa v interpretačním umění). Tato soutěž je považována za světovou olympiádu talentů. Posluchači se mohou těšit na skladby F. Chopina, S. Rachmaninova , E. Griega, C. Debussy,  variace na francouzské, ruské nebo čínské téma. Zazní i ukázky z vlastní tvorby (skladba bagr nebo zbíječka). Festival Dny umění nevidomých na Moravě se koná již po devatenácté v různých moravských městech. Akce je přehlídkou uměleckých schopností profesionálních i amatérských zrakově postižených umělců, kteří se snaží prezentovat svou tvorbu v oblasti hudby, sochařství, malby i fotografie. Oblastní odbočka festival pořádá již potřetí a v Kopřivnici letos poprvé. Festival dnů umění nevidomých na Novojičínsku dále pokračuje v pátek 26. dubna 2013  hudebním večerem v sále Evangelického sborového domu v Janáčkových sadech, kde od 18:00 hodin vystoupí vokální trio  Makabara v jehož repertoáru najdeme písně hebrejské a židovské, ale i české a moravské lidové, spirituály, skladby soudobých českých autorů nebo písně populární. Zpěvačky Marie Vostatková (první soprán), Kateřina Uličná (druhý soprán), Barbora Janová (alt) pravidelně vystupují doma i v zahraničí. K úspěchům na poli interpretačních soutěží patří první místo v Young Soloist Awards (mezinárodní soutěž mladých hudebníků) ve Spojených státech (2007),  2. místo v mezinárodní soutěži pěveckých ansámblů ve Stonavě (2010) a vítězství na hudebním festivalu Květnová fantazie  (2012).   Festival uzavře v pátek 24. května od 18. hodin Tomáš Koliandr a jeho Divadlo jednoho herce Radost literárně hudebním pásmem Malý princ. Představení proběhne opět v sále Evangelického sborového domu v Janáčkových sadech a bude součástí právě probíhající Noci kostelů. První setkání v neděli 14. dubna 2013 v 16:00 hodin v modrém salonku Kulturního domu v Kopřivnici. Vstupné je dobrovolné a bude určeno na podporu kulturních aktivit nevidomých.  Akce Hudební večer u klavíru a akordeonu s Petrem Bazalou se koná za finančního podpory města Kopřivnice.

 

 

Kopřivnické družstvo florbalistů bude o víkendu pokračovat v boji o 1. ligu s týmem Svitav. Svitavy vedu v sérii hraném na dvě vítězná utkání 1:0, pokud tedy chtějí muži pomýšlet na postup musí v domácím prostředí obě utkání vyhrát. V neděli sehrají ženy svůj poslední turnaj sezóny a bude to na domácí palubovce, kde budou usilovat o upevnění konečného 2. místa. Svůj závěrečný turnaj sehrají i starší žákyně, které budou cestovat do Olomouce.

 

 

Ve dnech 19. až 23. dubna 2013 proběhne v  K- GALERII  akce GUERILLA KNITTING neboli ŽENY ŽENÁM. Tento svérázný druh pouličního umění se nazývá pletené graffiti (knitt graffiti) nebo také partyzánské pletení (guerilla knitting). Spočívá v oplétání či obháčkovávání venkovních objektů jako jsou stromy, sochy, zábradlí, pouliční lampy…. Zásadní je nic neničit, prostor nehyzdit, když je to nepěkné, odstraní se to. Někdo plete sólo, někdy se sejde autorek víc. Kdo se chce seznámit s něčím netradičním a umí plést či háčkovat nebo je jen zvědavý a chce se pobavit, přijďte v týdnu od 19. do 23. dubna do  K – GALERIE  v Šustalově vile a společnými silami  O B L E Č E M E   S T R O M.

 

 

Přehlídka technických profesí s názvem „Řemeslo má zlaté dno“. Úřad práce v Kopřivnici a Novém Jičíně ve spolupráci se třemi středními technickými odbornými školami našeho okresu a dalšími partnery pořádají e dnech24. a25. dubna 2013 (středa, čtvrtek) od 9:00 do 16:00 hod. ve sportovní hale „Vyšší odborné školy, Střední odborné školy a Středního odborného učiliště, Kopřivnice, příspěvkové organizace“ na ul. Husova v Kopřivnici PŘEHLÍDKU TECHNICKÝCH PROFESÍ s názvem „ŘEMESLO MÁ ZLATÉ DNO“.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice