15. 4. 2013

 

Státní zástupce Jan Petrásek podal 12. 4. 2013 k Městskému soudu v Brně návrh obžaloby šéfa české pobočky kopřivnické automobilky Tatra Ronalda Adamse. Viní jej z korupce. Adams čelí podezření, že nabídl dvacetimilionový úplatek při jednání o dodávce terénních vozidel české armádě. V kauze úplatků kolem nákupu vozidel Tatra tak nejspíš stanou před soudem tři lidi. Žalobci k němu už dříve poslali bývalého ministra obrany Martina Bartáka a zbrojaře Michala Smrže. Klíčovým svědectvím je nyní Bartákova výpověď, nepřímé důkazy představují výpovědi dalších svědků, jimž se Barták svěřil o nabídce úplatku. K nařízení hlavního líčení by mohlo dojít ve lhůtě do dvou měsíců. Adamsovi hrozí rok až pět let za mřížemi.

 

 

Veřejná setkání v místních částech. Cílem těchto každoročně konaných akcí je seznámit obyvatele jmenovaných místních částí s plánovanými akcemi a rozpočtem na příslušný rok. Důraz přitom bývá kladen především na výstupy vztahující se k daným lokalitám. První letošní setkání obyvatel místních částí s vedením města a odbornými pracovníky radnice se bude konat v pondělí 15. dubna 2013 v Kulturním domě ve Vlčovicích, druhé o den později, tedy v úterý 16. dubna 2013, v Kulturním domě v Mniší a poslední proběhne ve středu 17. dubna 2013 v Katolickém domě v Lubině. Začátek setkání je naplánován na 17 hodin. Kromě představení Akčního plánu rozvoje města Kopřivnice pro období 2013-2014 bude společným bodem na programu všech tří setkání informace o realizaci cyklostezky „Z Poodří do Beskyd“ v úseku mezi Lubinou a Vlčovicemi a přípravě projektu cyklostezky „Ke Křížku“. V Mniší se bude debatovat také o výstavbě chodníku a občané Lubiny budou mimo jiné seznámeni s aktuálním stavem projektu odkanalizování této místní části. Důležitou součástí setkání bude také diskuze, během níž se mohou příchozí zeptat na vše, co se života v Kopřivnici a jejích místních částech týká.

 

 

Tipgames extraliga – nadstavba 7. – 11. místo: 1. kolo, Brno – Kopřivnice 25:24 (9:12).

První poločas se nesl spíš v pozvolnějším tempu, ovšem aktivnějším týmem na hřišti byla Kopřivnice. Diváci neviděli mnoho šancí a řadu těžce vypracovaných příležitostí likvidovali brankáři obou stran. nakonec si ale tříbrankové vedení nesli do kabin hosté. Brno se dostalo do tempa po pěti minutách hry druhého poločasu. Tehdy ze stavu 11:15 otočili stav utkání na 18:18 a poslední patnáctiminutovka pak byla přetahováním o minimální vedení. Stav 24:24 svítil na ukazateli i na začátku poslední minuty. Rozhodující branka ale nakonec padla do sítě Kopřivnice, která by si dnes za výkon zasloužila alespoň bod, z ruky Hubáčka patnáct vteřin před koncem.

 

 

Ve čtvrtek 18. dubna vystoupí v 19:30 hodin ve Dvořákově síni Rudolfina Smíchovská komorní filharmonie na velkém benefičním koncertu, jehož výtěžek půjde na konto pomoci obětem frenštátského neštěstí. I když od 17. února, kdy došlo k výbuchu panelového domu ve Frenštátě, uplynulo už několik týdnů, vlna solidarity neustává. V mnoha městech po celé republice probíhaly benefiční akce. Benefičním koncertem Smíchovské filharmonie se k těmto akcím připojí také hlavní město Praha.

 

 

19. a 20. dubna 2013 se koná v Mendelově střední škole v Šenově u Nového Jičína dvanáctý ročník turnaje 24 hodin Nonstop basketbalu.  Výtěžek akce je určen Kopřivnickému Dětskému centru. V loňském roce tak Motýlek získal celkem 16 000,- Kč.

 

 

Zápis ve všech mateřských školách ve městě a v místních částech patřících pod příspěvkovou organizaci Mateřské školy Kopřivnice a v MŠ Polárka při  ZŠ 17. listopadu proběhne v úterý 30. dubna od 8:00 do 15:00 hodin.

 

 

Během dubna jsou ve vestibulu kopřivnické radnice vystaveny práce žáků výtvarného oboru První soukromé základní umělecké školy MIS music. Slavnostní zahájení výstavy, pořádané u příležitosti 20. výročí založení školy, se uskuteční ve středu 3. dubna 2013 v 15:30 hodin.

 

 

Další z řady cestovatelských přednášek na chatě Dr. Hrstky – vyprávění Pavla Kořínka a Jirky Domanského o výstupu na devátou nejvyšší horu světa a druhou nejvyšší horu Pákistánu – Nanga Parbat (8125m.n.m.). Co vše je na jejich více jak měsíční cestě potkalo a jestli se jim podařilo horu zdolat, budete mít možnost vidět v sobotu 20. dubna v 19 hodin na chatě Dr. Hrstky.

 

 

Likvidace autovraků proběhne 20. dubna. Tuto tradiční akci připravil odbor životního prostředí ve spolupráci s autovrakovištěm v Ženklavě na 20. dubna a zapojit se do ní mohou všichni majitelé motorových vozidel ze správního obvodu Kopřivnice. Zdarma bude likvidováno pouze kompletní vozidlo. Nepojízdná vozidla budou odtažena.

 

 

MĚSTSKÁ KNIHOVNA – Ekofór – téma: Zajíc – soutěž kresleného ekologického humoru pořádaná Hnutím Brontosaurus (výstava potrvá do 30. dubna).

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice