17. 4. 2013

 

Velkoobjemové vany na objemný odpad z domácností budou přistaveny dle harmonogramu vždy od 15:00 – 18:00 hodin. Dnes 17. dubna v Lubině za KD, 22. dubna v Lubině na točně autobusů, 23. dubna ve Vlčovicích u KD a 24. dubna ve Vlčovicích směr Frenštát p/R.

 

 

Ve čtvrtek 18. dubna od 9 do 17 hodin se v sadu E. Beneše uskuteční Den Země a Den sociálních služeb. Děti i dospělí se mohou těšit na ekologické aktivity, workshopy, tvořivé dílny, prezentace tradičních řemesel, ukázky canisterapie, vystoupení zájmových kroužků a koncert skupiny Afrikana. Součástí bude také jarmark poskytovatelů sociálních služeb, kteří si pro příchozí připravili různé soutěže nebo možnost vyzkoušet kompenzační pomůcky pro handicapované.

 

 

Ve čtvrtek 18. dubna vystoupí v 19:30 hodin ve Dvořákově síni Rudolfina Smíchovská komorní filharmonie na velkém benefičním koncertu, jehož výtěžek půjde na konto pomoci obětem frenštátského neštěstí. I když od 17. února, kdy došlo k výbuchu panelového domu ve Frenštátě, uplynulo už několik týdnů, vlna solidarity neustává. V mnoha městech po celé republice probíhaly benefiční akce. Benefičním koncertem Smíchovské filharmonie se k těmto akcím připojí také hlavní město Praha.

 

 

19. a 20. dubna 2013 se koná v Mendelově střední škole v Šenově u Nového Jičína dvanáctý ročník turnaje 24 hodin Nonstop basketbalu.  Výtěžek akce je určen Kopřivnickému Dětskému centru. V loňském roce tak Motýlek získal celkem 16 000,- Kč.

 

 

Pletené graffiti je svérázný druh pouličního umění, který spočívá v oplétání či obháčkovávání například stromů či zábradlí. Přijďte v týdnu od 19. do 23. dubna do K-galerie v Šustalově vile a společnými silami oblečte strom.

 

 

Přehlídka netradičních divadel Kopřiva (27. ročník)se koná v Kopřivnici a ve Štramberku v pátek 19. a v sobotu 20. dubna. Po několika letech, kdy se konaly v Kopřivnici kvůli dvěma konkurenčním organizátorům divadelní přehlídky Kopřiva dvě, se tentokrát vše vrací do starých kolejí. Kopřivnický kulturní dům se totiž dohodl s Katolickým domem, veškeré dramaturgie se opět ujal Jiří Cachnín.  Tentokrát začne vše v pátek 19. dubna ve 13:45. Jako první se pro děti předvede v kopřivnickém Kaťáku Klaunské divadlo MIMO Ostrava. O půl čtvrté odstartuje v kopřivnickém DDM představení místního ÚDivadla Bill a Nebyl a v 17.15 nabídne jihlavské Divadlo T.E.J.P. v Katolickém domě svou hru Mystérium svět. Program pátečního večera se pak přesune do kulturního domu, kde se nejprve o půl osmé předvede brněnské Divadlo U Stolu a se svými Písněmi, básněmi a baladami také brněnské Studio Marta. První den přehlídky Kopřiva uzavře brněnské alternativní hudební uskupení Květy. Sobotní program odstartuje před Kulturním domem Kopřivnice Teatro Tanto ze slovenské Nitry a jeho Zázračný divadelný automat. Toto představení bude pro příchozí zdarma. O půl čtvrté odpoledne zase můžete vidět v Katolickém domě Teatro NoD Praha a jeho taneční vystoupení. Poté se přehlídka přesune do Štramberku, kde se v 17.30 hodin předvede v kulturním domě Bábkové divadlo Na Rázcestí z Banské Bystrice. Program přehlídky skončí opět v Kulturním domě Kopřivnice. Po závěrečných představeních Divadla Kontra ze Spišské Nové Vsi o půl osmé večer a následném vystoupení pražského Divadla Bez zábradlí s Petrem Čtvrtníčkem a Igorem Chmelou se budou chvíli před půlnocí rozdávat tradiční ceny Kopřiva.

 

 

Přehlídka technických profesí s názvem „Řemeslo má zlaté dno“. Úřad práce v Kopřivnici a Novém Jičíně ve spolupráci se třemi středními technickými odbornými školami našeho okresu a dalšími partnery pořádají ve dnech24. a 25. dubna 2013 (středa, čtvrtek) od 9:00 do 16:00 hod. ve sportovní hale „Vyšší odborné školy, Střední odborné školy a Středního odborného učiliště, Kopřivnice, příspěvkové organizace“ na ul. Husova v Kopřivnici PŘEHLÍDKU TECHNICKÝCH PROFESÍ s názvem „ŘEMESLO MÁ ZLATÉ DNO“.

 

 

Ve čtvrtek 25. dubna se v Lašském muzeu uskuteční výjimečná událost. Každý, kdo se k nám v 17 hodin vypraví, bude mít možnost osobně se setkat se skutečným monarchou! Hostem na půdě Lašského muzea bude velmi příznačně lašský král Zdeňa Viluš I., občanským jménem Zdeněk Vilém Krulikovský, krom jiného také zpěvák, etnograf a pedagog Janáčkovy konzervatoře v Ostravě. Jeho program v našem muzeu bude velice pestrý, vše se však bude točit především okolo povídání a zpívání o lidové kultuře Lašska. Zdeněk Vilém Krulikovský u nás nebude vystupovat sám, se zpěvem mu vypomůže Kateřina Kouláková a na akordeon bude doprovázet Vít Pavlíček. Celý čtvrteční program má název Zpěvy předkuv našich. Jeho cena je pouze 20 korun. Přijďte si tedy ve čtvrtek 25. dubna v 17 hodin zazpívat s lašským králem a jeho doprovodem. Kdo ví, kdy opět budete mít podobnou příležitost!

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice