12. 4. 2019

Až do neděle stojí na kolejích na vlakovém nádrží Legiovlak – unikátní expozice, která vznikla u příležitosti

  1. výročí boje československých legií za samostatný stát. Toto legionářské muzeum na kolejích představuje věrnou repliku legionářského vlaku, v němž žili a bojovali příslušníci naší zahraniční armády v Rusku v letech 1918 až 1920.

Na kopřivnické nádraží dorazila celá souprava Legiovlaku, která čítá celkem 13 zrekonstruovaných vozů. Ve všech vozech na návštěvníky čeká věrná rekonstrukce vybavení, legionáři v dobových stejnokrojích a také exponáty, plus několik stovek fotografií a panelů mapujících historii legií. Legiovlak bude na kopřivnickém nádraží do neděle 14. dubna ve všední dny od 8 – 18 hodin a víkendu od 9 – 19 hodin.

 

Město Kopřivnice zve širokou veřejnost na benefiční koncert, jehož hlavní hvězdou bude skupina Abba Stars Revival. Benefiční koncert na podporu Základní a Mateřské školy Motýlek se uskuteční v pátek 12. dubna od 19 hodin ve velkém sále kulturního domu.

 

Ctitelé malíře Buriana se opět scházejí. Ahoj, kamaráde! 2019 – pod tímto názvem se uskuteční víkendové setkání ctitelů malíře a ilustrátora Zdeňka Buriana ve Štramberku. Setkání zahájí tradiční večerní potlach v kulturním domě na náměstí, který začne v pátek 12. dubna v 18 hodin. V sobotu se v kinosále kulturního domu uskuteční od 9.30 hodin sběratelská burza, na níž si milovníci Zdeňka Butriana mohou obstarat knihy s jeho ilustracemi a další věci. V 14.00 hodin začne v kinosále přednáška Jana Kopeckého Ztracený svět aneb dobrodružné putování A. C. Doyla v knihách, komiksu, filmu a divadle. V neděli 14. dubna vyrazí účastníci setkání a další zájemci k jeskyni šipka, tedy do místa, kde to, jak uvádějí organizátoři, pro Zdeňka Buriana všechno začalo. Sraz je v 9.00 hodin před muzeem na náměstí.

 

Na kole přes Afriku. Cestovatelská přednáška Tadeáše Šímy proběhne v pátek 12. dubna od 18.00 hod. ve společenském sále Vily Machů. Šestadvacetiletý Tadeáš Šíma z Prachatic se vydal na sólovou expedici přes Afriku a přejel celý kontinent od severu až na jih. Před dvěma lety vyjel na kole z Prachatic s cílem došlapat do Kapského Města v Jihoafrické republice. Ovšem jeho cesta skončila už v Maroku, kde ho parta zlodějů připravila o kolo. Vloni však vyrazil znovu, tentokrát z marockého města Tangier a do Kapského Města dorazil. Během sedmi měsíců ujel na kole necelých 13 000 kilometrů a navštívil 15 států černého kontinentu.

 

KONCERT: Komorní jaro. Společný jarní koncert Komorního orchestru Kopřivnice a jeho hosta Třineckého komorního orchestru se uskuteční v pátek 12. dubna od 19.00 hod v Katolickém domě Kopřivnice. V průběhu večera zazní v rámci pestrého programu skladby například A. Vivaldiho, W. A. Mozarta či J. Ježka. Orchestry se představí samostatně, ale nebude chybět i společné vystoupení. Vstupné dobrovolné.

 

KONCERT: ABBA STARS revival – benefiční koncert v Kopřivnici. V pátek 12. dubna od 19.00 hod. ve velkém sále Kulturního domu Kopřivnice vstoupí skupina Abba Stars Revival. Výtěžek z koncertu bude věnován Základní a Mateřské škole Motýlek a Letnímu táboru svalových dystrofiků v Centru Veronica Hostětín.

 

DIVADLO: Pětkrát do černého ve Štramberku. Další divadelní představení v rámci XXII. Štramberské divadelní přehlídky se uskuteční v pátek 12. dubna od 19.30 v Kulturním domě Štramberk. Tentokrát vystoupí divadlo Devítka v Ostravy s divadelním představením Pětkrát do černého. „Pětkrát do černého“ aneb Život je jen náhoda – pět krátkých komediálních výstupů italského dramatika Alda Nicolaje, ve kterých autor s nadhledem a úsměvným černým humorem propojuje téma lásky a smrti, dvou sester života, aby v závěru každého mohlo dojít k neočekávanému rozuzlení.

 

Třicáté výročí vyhlášení Městské památkové rezervace v Příboře. V sobotu 13. dubna od 9.00 hod. město Příbor pořádá den, kdy budou zpřístupněné památky, uskuteční se koncerty i přednášky. Těšit se můžete na prohlídku farního kostela s výkladem velikonočních tradic, koncert souboru Valentin, prohlídka Domu s duší – Lucerna, koncert sboru Musica Priboriensis „Božská múdrost“, přednáška o vývoji města a jeho cennostech „Vývoj – Historické artefakty – Jedinečnost“ a mnoho dalšího. Památky budou veřejnosti zpřístupněny do 17.00 hod. V rámci této akce proběhne v muzeu Sigmunda Freuda Večer v muzeu, včetně jednodenní výstavy Výklenkových sošek.

 

UMĚNÍ V KOPŘIVNICKÉM KINĚ: F. Lehár: Veselá vdova. Přijďte v sobotu 13. dubna od 17.30 hod. do Kina Kopřivnice a nenechte si ujít Lehárovou operu Veselá vdova v podání Metropolitní opery New York.

 

KONCERT: Beata Bocek v Kopřivnici. V sobotu 13. dubna od 19.00 hod. ve Vile Machů vystoupí těšínská písničkářka mezi třemi světy, Beata Bocek. Kromě svého pestrého repertoáru, zahraje i tradiční polské, švédské i české písně. Hostem večera bude: TOM Strom.

 

KONCERT: Večer s cimbálovou muzikou ve Štramberku. Tradiční večerní posezení s cimbálovou muzikou se uskuteční v sobotu 13. dubna od 19.00 hod. v Městském pivovaru Štramberk. Tentokrát zahraje Buriánek z Kopřivnice.

Pozor změna! Plochá dráha se přesouvá na 19. dubna 2019!

V neděli 14. dubna od 14.00 hod. na ploché dráze v Kopřivnici se NEuskuteční závod 1. ligy družstev.

 

KONCERT: Antonín Dvořák: Biblické písně a varhanní skladby, Příbor. Koncert duchovní hudby se uskuteční v neděli 14. dubna od 17.00 hod. v kostele sv. Valentina. Učinkují: Alena Obrusníková Juřenová (zpěv soprán), MUDr. Mořic Jurečka (zpěv tenor), Karel Monsport (varhany). Vstupné dobrovolné.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice