15. 4. 2019

Nový Jičín je po opravě kruhových objezdů opět plynule průjezdný. Rekonstrukce hlavního tahu městem skončila dokonce o několik dnů dříve.

 

Seminář poradí, jak úspěšně získat kotlíkovou dotaci. Topíte doma starým kotlem na ruční přikládání? Zajímá vás, jak zmírnit dopady topení na životní prostředí? Pak právě vám je určen seminář týkající se kotlíkových dotací, který se uskuteční ve středu 17. dubna 2019 v Kopřivnici. Odborný seminář není v našem městě žádnou novinkou, se uskuteční již potřetí. Na pozoru by se měli mít zejména majitelé kotlů 1. a 2. emisní třídy. Ty totiž lze legálně provozovat pouze do roku 2022. Seminář nazvaný Kotlíkové dotace v Moravskoslezském kraji – 3. výzva se uskuteční ve středu 17. dubna od 16 hodin v konferenční místnosti v 10. patře Městského úřadu Kopřivnice.

 

Moravskoslezský kraj už počtvrté vyhlašuje soutěž Lady Business. Kraj tak chce podpořit ženy, které jsou něčím výjimečné. V minulém roce byly oceněny podnikatelky a zástupkyně neziskového sektoru, letos kraj vyhlašuje zbrusu nové kategorie. Titul Lady Business získají manažerky a talentované studentky. Do soutěže Lady Business se mohou hlásit i úspěšné manažerky. Tato kategorie je určena všem ženám z Moravskoslezského kraje, které více než 2 roky vykonávají manažerskou funkci ve středním nebo vyšším managementu a vedou tým o 5 a více lidech. Podmínkou je, aby byly zaměstnány ve firmě se sídlem nebo provozovnou v Moravskoslezském kraji. Přihlášky a nominace je možno vyplňovat od 10. dubna do 22. září elektronicky na stránkách Lady Business.

 

V kopřivnickém skautském centru Vanaivan po celý měsíc probíhá kurz tvůrčího psaní „Hra s příběhy“ pro seniory. První setkání s literaturou se konalo 31. 3. – to se účastníci seznámili se strukturou příběhu. O TÝDEN POZDĚJI SE učili vytvořit literární postavu a dialogy. Senioři se během lekcí aktivně zapojují, zpracovávají cvičení k rozvoji slovní zásoby, zkouší si psát a vyprávět krátké příběhy ze života nebo jejich části. Vyzkoušeli si také automatické psaní a čeká je mnoho dalších zajímavých literárních pokusů. V dalších lekcích si vyzkouší také netradiční práci s textem a protože všechno je možné jen v životě, ale pohádky mají svůj pevný řád a pravidla, mohou se senioři ve třetí lekci 14. dubna pokusit napsat pohádku, a to podle pravidel, české spisovatelky a dramatičky Daniely Fisherové. Poslední setkání je plánováno na neděli po Velikonocích 28.4. Pokud se do té doby podaří nashromáždit zajímavé texty, kurz zakončí malé autorské čtení. Zájemci, kteří neměli dosud odvahu se zapojit, jsou srdečně zváni na zbývající lekce.

 

Slavnostní oceňování nejúspěšnějších sportovců za rok 2018 včera zcela zaplnilo kopřivnické kino. Z rukou vedení města převzalo ocenění šestnáct sportovců, osm trenérů a organizačních pracovníků a sedm družstev.

Jednotlivci

Pavel Kořínek (ASK Tatra Kopřivnice – horolezectví) –         Manuel Hidalgo (ASK Tatra Kopřivnice – box) –         Adéla Tkáčová (Atletický klub Emila Zátopka Kopřivnice), Ema Feilhaeurová (Atletický klub Emila Zátopka Kopřivnice) –         Jakub Ambros (Atletický klub Emila Zátopka Kopřivnice) –         Tomáš Janek (FBC Vikings Kopřivnice), Filip Grill (FBC Vikings Kopřivnice), Robert Socha (FBC Vikings Kopřivnice) –         Adam Očkovič (Klub házené Kopřivnice) –         Nikola Chovanečková (Sportovní klub Kopřivnice) –         Michal Šupa (Sportovní klub Kopřivnice), Roman Kučera (Sportovní klub Kopřivnice) –         Robert Zajíček (Sportovní klub Kopřivnice) –         Klára Štěpánová (FSC Kopřivnice) –          Radek Rýpar (Judo Závišice) –         Hynek Bartoň (Tenisový klub Kopřivnice)

 

Trenér, cvičitel a organizační pracovník

Simona Schlingerová (TJ Sokol Kopřivnice) –         Svatopluk Chrobák (FC Kopřivnice) –         Luděk Židek (BK Kopřivnice) –         Lubomír Veřmiřovský (Klub házené Kopřivnice) –         Evžen Milčinský (FSC Kopřivnice) –         Kateřina Lakomá (Sportovní klub Kopřivnice) –         Roman Lipový (ASK Tatra Kopřivnice – cyklo bike), Vladimír Lipový (ASK Tatra Kopřivnice – cyklo bike)

 

Družstvo

Black Angels (FSC Kopřivnice) –         Dodgeball team (Pionýr Kopřivnice) –         Tým juniorů (FBC Vikings Kopřivnice) –         Extraligové družstvo mužů (Klub házené Kopřivnice) –         Štafeta žactva (Sportovní klub Kopřivnice) –         Mladší žákyně (Atletický klub Emila Zátopka Kopřivnice) –         Družstvo minipřípravky dívek (Atletický klub Emila Zátopka Kopřivnice)

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice