12. 5. 2013 – PŘELADĚNÍ STB

 

13. května změna v digitálním vysílání KTK – nutnost přeladění přijímačů

13. května dojde ke změně, která si vyžádá ruční přeladění Vašeho STB nebo televize, pokud budete chtít dále sledovat vaše oblíbené pořady. Především se to bude týkat všech programů stanice prima.

 Díky digitalizaci v posledních letech vzrostl počet televizních stanic a i v současnosti se objevují další a další. Jelikož pro vás pravidelně přizpůsobujeme nabídku v kabelové televizi, jsou s tímto krokem spojené i nutné technické úpravy na hlavní stanici. Pokud tedy v pondělí 13. května najdete namísto některých oblíbených programů pouze černou obrazovku, budete muset provést opětovné naladění svého televizoru nebo SET-TOP-BOXu.  Postup najdete v návodu, který jste dostali při zakoupení Vašeho přístroje, nebo stačí nyní na obrazovce sledovat základní kroky – poradíme s nalazením nejběžnějších typů STB. Nejprve se budeme věnovat přístroji Handan 5000 –

Jeho přeladění je nutné začít v takzvaném továrním nastavení. Na dálkovém ovladači tedy zvolíte tlačítko menu a v kolonce systémové informace najdete položku tovární nastavení. Zvolíte resetovat, potvrdíte ano. Po zhruba20 vteřinách čekání se objeví úvodní obrazovka, kde tlačítkem OK potvrdíte češtinu a další položky jako jazyk, titulky televizní výstup podle připojeného televizoru nebo čas už musíte potvrzovat tlačítkem exit. Pokud Vám není jasné co kdy zmáčknout, v dolní části obrazovky se vždy objevuje nápověda s popisem ovládání. Takto pokračujete, dokud se neobjeví položka startovací frekvence, kde přes tlačítko OK potvrdíte ladění. Po spuštění vyhledávání začne setobox ladit stanice, což trvá zhruba 3 minuty a je nutné proces nechat bez zásahu dojet do konce. Jakmile ladění skončí, potvrdíte ho tlačítkem OK a přes exit z menu vyskočíte a zobrazí se poslední stanice na 70 pozici, kterou je v současné době ORF.

Dalším nejčastějším typem STB je Kaon – i zde je potřeba začít u továrního nastavené. Na ovladači zvolte tlačítko menu.  Šipkami na ovladači najdete tovární nastavení a potvrdíte ho tlačítkem OK – což opět trvá zhruba 20 vteřin. Následuje nastavení setoboxu, kdy si zvolíte jazyk, typ obrazovky televizoru ke kterému je setobox připojen. Pokud máte starší televizor s klasickou obrazovkou, zvolíte položku letterbox 4:3. Pro správné zobrazení na širokoúhlé televizi je dobré dát volbu 16:9. Na stránce Hledání programů, kam se posléze dostanete, potvrdíte tlačítkem OK položku startovací sekvence a setobox začne ladit televizní stanice. Po skončení ladění, které trvá opět zhruba 3 minuty, potvrdíte 3 krát za sebou tlačítkem OK kterým naladěné stanice necháte i uložit. Po odchodu z menu se zobrazí první stanice, kterou je v současné době Prima. Pořadí naladěných stanic si pak můžete ovladačem přes menu setoboxu změnit tak, jak jste byli zvyklí. Pro ostatní STBoxy  a televize najdete postup pro správné přeladění na našich webových stránkách https://ktkdigi.cz/navod, nebo v letáčku, který získáte na kontaktním místě. Aktuální přehled programů, které jsou v nabídce kabelové televize, najdete také na webu ktkdigi nebo kontaktním místě.

 

Upozorňujeme, že opětovné naladění je třeba provádět přesně podle návodu, který byl přiložený u přístrojů nebo informací na www.ktkdigi.cz/jak-naladit-set-top-boxy-televizory. Jedině postup, kdy u přístroje použijete „tovární nastavení“ zaručí, že skutečně naladíte všechny programy, které KTK nabízí. Aktuální přehled programů, které jsou v nabídce kabelové televize najdete na www.ktkdigi.cz/programova-nabidka.

Omlouváme se za případné těžkosti, které Vám tento krok způsobí. Pro další rozvoj našich služeb je však nevyhnutelný. V případě jakýchkoliv problémů či dotazů jsme k dispozici na kontaktech uvedených na našich www stránkách. Videoukázka přeladění STB

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice