13. 5. 2013

  

23. 5. – 26. 5. KOPŘIVNICKÁ BEDNA – nepostupová přehlídka dětského a studentského divadla v DDM – soubory se na přehlídku mohou hlásit do 13. 5. 2013.

 

 

 

Muzeum Fojtství v Kopřivnici Vás srdečně zve na přednášku Mgr. Jany Koudelové, Ph.D. na téma: Opomenutý svědek minulosti – budova bývalého zemanství č. p. 72 v Kopřivnici, která se koná ve čtvrtek 23. května 2013 v 17h.Nepříliš udržovaně vyhlížející přízemní stavba někdejšího zemanství, byť s novou střechou, se nachází na ulici Boženy Němcové v Kopřivnici. Ačkoli se patrně jedná o nejstarší budovu ve městě, v současnosti nelze očekávat, že by se tato památka mohla stát vyhledávaným cílem případných turistů. Přednáška se pokusí přiblížit nejen výsledky operativního průzkumu uskutečněného v souvislosti s dílčí rekonstrukcí bývalého zemanství v roce 2010, ale také představí významné mezníky v historii této osobité památky, která jistě stojí za pozornost.

 

 

Valašské království hledá řezbáře. Vyhlásilo „výběrové řízení“ na šikovného řezbáře, který by na Štramberské Trúbě vytvořil vlastní umělecké dílo ze zbytku kmenu staré borovice. Jedná se o kmen průměru 50cm a výšky 2,5 m před turistickou chatou Dr. Hrstky na hradě Štramberku.

Socha by měla důstojně nahradit strom, který za svých 100 let svého života byl svědkem mnoha proměn, které se na hradě udály, a byl tichým společníkem mnoha lidí, jejichž životy byly s tímto kouzelným místem spjaty.

 

 

Ve středu 15. května proběhne v našem městě sbírka Ligy proti rakovině Praha, takzvaný Květinový den na podporu prevence rakoviny. Symbolem sbírky je žlutý kvítek měsíčku lékařského s tmavě zelenou stužkou. Minimální příspěvek je 20,- za jednu kytičku, ty budou k dispozici během celého dne především v centru města. Výtěžek sbírky půjde na nádorovou prevenci, výzkum a vybavení onkologických center a podporu onkologické výchovy. Hlavní téma letošní sbírky: Prevence nádorů tlustého střeva.

 

 

Akce s názvem JARNÍ ÚKLID proběhne od pondělí 20. května a potrvá až do pátku 14. června v otevíracích hodinách sběrného dvora na ulici Panská a pro prvních 200 občanů bude jako dárek připravena buď praktická svítilna s karabinou, nebo stylová kalkulačka. Jeden občan, může v rámci akce JARNÍ ÚKLID na sběrném dvoře získat pouze jeden dárek. Odměnu lidé nezískají za monočlánky nebo baterie a kuchyňské zařízení jako jsou lednice, sporáky, myčky nebo mikrovlnky.

A jaké vysloužilé elektrozařízení mohou občané nosit na sběrný dvůr?

staré monitory, televize, počítače, notebooky, tiskárny, rádia, hudební přehrávače a videopřehrávače, fotoaparáty, videokamery nebo telefony.

Odměnu lidé nezískají za monočlánky nebo baterie a kuchyňské zařízení jako jsou lednice, sporáky, myčky nebo mikrovlnky.

 

 

Ve čtvrtek 16. května 2013 bude Městský úřad v Kopřivnici uzavřen. Důvodem je plánovaná celodenní odstávka vody.

 

 

SmVaK Ostrava, a.s. vám oznamuje, že budou probíhat odstávky vody – 16. května od 8:00 – 15:00 hodin na ulici Obránců míru, Štefánikově, Dukelské, Sokolovské, Hanse Ledvinky a Kpt. Jaroše. Dne 22. května od 9:00 – 14:00 hodin nepoteče voda na ulici 1. května, Dělnické, Na Luhách, Mírové a v místě vyvěšení letáků.

Od 2. – 31. května budou v Kopřivnici pracovníci společnosti Ovod provádět pravidelné opisy vodoměrů.

 

 

ČEZ Distribuce, a.s. oznamuje, že dne 14. května od 7:30 – 14:30 hodin bude přerušena dodávka elektrické energie v části ulic: Havlíčkova, Hřbitovní, Husova, Janáčkova, Jiráskova, Komenského, Pabla Nerudy, Palackého, Pod Stadiónem a Tyršova. Dne 22. května od 7:30 – 15:00 hodin bude přerušena dodávka elektrické energie pro obec Lubina – trafostanice FAVEA, Haškovec a 24.května od 7:20 – 12:20 hodin v obci Lubina – Drnholec, dne 27. května od 7:20 – 10:00 hodin na ulici Duhové a Záhumení.

 

 

KULTURNÍ DŮM:  15. května v 19 hodin Poselství Indie: Kripadévi – indický tanec; Jiří Dohnal – koncert sitár; u příležitosti výročí 30 let jógy v Kopřivnici

 

 

                                              

Muzeum Fojtství v Kopřivnici Vás srdečně zve na vernisáž výstavy Sam aneb 60 let dobrodružství v kresbách a ilustracích Oldřicha Hyvnara, která se koná ve čtvrtek 16. května 2013 v 17h.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice