15. 5. 2013

 

 Ve středu 15. května proběhne v našem městě sbírka Ligy proti rakovině Praha, takzvaný Květinový den na podporu prevence rakoviny. Symbolem sbírky je žlutý kvítek měsíčku lékařského s tmavě zelenou stužkou. Minimální příspěvek je 20,- za jednu kytičku, ty budou k dispozici během celého dne především v centru města. Výtěžek sbírky půjde na nádorovou prevenci, výzkum a vybavení onkologických center a podporu onkologické výchovy. Hlavní téma letošní sbírky: Prevence nádorů tlustého střeva.

 

 

Ve čtvrtek 16. května 2013 bude Městský úřad v Kopřivnici uzavřen. Důvodem je plánovaná celodenní odstávka vody.

 

 

Z důvodu komplexního čištění místních komunikací a parkovišť bude na uvedených ulicích v uvedených termínech dočasně zakázáno stání motorových vozidel. Vozidla nerespektující zákazové značení budou odtažena. Dne 16. května bude čištění probíhat na ulici Pod Moravií, 17. května v části ulice Štramberské, Jilemnického, Haškově, Bezručově, Hřbitovní, Skupově a Wolkerově, 18. května na ulici Erbenově, v části ulice  I. Šustaly, na ulici B. Němcové, Dvořákově a Záhumení. Dne 20. května bude čištěna část ulice  Štramberské Alšova a B. Smetany, 21. května na ulici Komenského Pod Stadionem, Jiráskově ulici, Palackého, Tyršově a v části ulice  Havlíčkovy.

 

 

Velkoobjemové vany na objemný odpad z domácností budou přistaveny dle harmonogramu vždy od 15:00 – 18:00 hodin. 20. května na ulici Osvoboditelů, 21. května na Ignáce Šustaly a 22. května na ulici Francouzské.

 

 

Velkoobjemové vany na biologický odpad budou přistaveny od 17. – 20. května na ulici Sluneční, Pod Bílou horou, Sadově, Příborské, Na Pinkavce, Na Luhách, v Lubině Sýkorci a v Lubině za benzinkou.

                 

 

KULTURNÍ DŮM:  15. května v 19 hodin Poselství Indie: Kripadévi – indický tanec; Jiří Dohnal – koncert sitár; u příležitosti výročí 30 let jógy v Kopřivnici

 

 

Muzeum Fojtství v Kopřivnici Vás srdečně zve na vernisáž výstavy Sam aneb 60 let dobrodružství v kresbách a ilustracích Oldřicha Hyvnara, která se koná ve čtvrtek 16. května 2013 v 17h.

 

 

Kulturní dům Kopřivnice – kino Puls: 

19. května v 17 hodin – hudební dokument Velké Británie Pátrání po Sugar Manovi. Neuvěřitelný, ale pravdivý příběh Rodrigueze, největší rockové hvězdy 70. Let.

19. května v 19 hodin záznam koncertu Peter Gabriel:   New Blood (3D). Koncertní show a zároveň vizuální orgie.

 

 

Přijďte na II. Strašidelnou štramberskou muzejní noc v pátek 17. května 2013 od 17.00 – 23.00 hodin ve Štramberku.

Muzeum Zdeňka Buriana – Městská galerie (Městské informační centrum)

Hrad Štramberk – Štramberská Trúba – Muzeum hraček

Divadelní spolky – Loutkové divadlo Perníkovka

 

 

V pátek 17. května se bude v centru města konat první letošní farmářský trh. Přijďte si nakoupit čerstvé ovoce a zeleninu, chutné domácí potraviny i zajímavé regionální výrobky od pečlivě vybíraných prodejců. Těšit se můžete také na rozšířenou nabídku sazenic. Stánky na pěší zóně před kulturním domem bude možné navštívit v době od 9 do 16 hodin.

 

 

V sobotu 18. května se před Kulturním domem Kopřivnice uskuteční 16. ročník sportovních her zdravotně postižených dětí a dospělých. Přijďte fandit handicapovaným sportovcům, vyzkoušet si na vlastní kůži netradiční sportovní disciplíny a užít si pestrý doprovodný program s koncertem městského dechového orchestru, vystoupením country kapely Kondoři a bubenickou show skupiny Afrikana.

 

 

Město Kopřivnice Vás srdečně zve na veřejné diskuzní fórum s názvem S VÁMI O VŠEM? OVŠEM! Akce se bude konat v pondělí 20. května od 17 hodin v Kulturním domě Kopřivnice. Kromě diskuze o rozvoji našeho města bude připraven zajímavý doprovodný program s ochutnávkou káv a čajů, prezentací nové cukrárny, měřením tlaku či losováním pěkných cen. Chybět nebude ani tradiční hlasování o tom, kdo z účastníků získá dva šeky v hodnotě 7 500 korun.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice