12. 5. 2023

KAMPAŇ Týden pro rodinu. V pátek 12. května od 14 hodin se uskuteční Šťastný pátek v Centru Pětka. V sobotu 13. května od 9 do 15 hodin budou mít rodiny s dětmi bezplatný vstup na inline bruslení na zimním stadionu.

 

POJEZ PŘICHÁZÍ S LETOŠNÍ PRVNÍ KULINÁŘSKOU AKCÍ. První gastrofestival letošní sezóny startuje už tuto sobotu v ostravských Dolních Vítkovicích. Pojez fest nabídne bohatý program, součástí kuchařských show budou i ochutnávky, návštěvníci se mohou těšit i na koncert Nedivoč., školu čepování piva, vyzkouší si upéct Štramberské uši nebo zhlédnou science show. Vstup na akci bude zdarma.

Pojez fest je součástí programu Pojez, který propojuje zajímavé kulinářské zážitky v kraji. Rok fungující projekt se rozšířil o další podniky, které stojí za to navštívit. Turisty láká do kraje za dobrým jídlem i pitím. 

Pojez pořádá letos opět hned několik akcí pro veřejnost. Tou první je ostravský Pojez fest, který začíná už tuto sobotu v ostravských Dolních Vítkovicích. Na webu POJEZU zájemci najdou přehled zapojených podniků, farem i obchodů. Také tam jsou zveřejněny další termíny Pojez festu, 12. 8. se bude konat v Karlově Studánce a 9. 9. v jedinečném areálu pily na Ostravici.

 

PÁTEK 12. května 2023

Farmářský trh  Kopřivnice

Můžete se těšit na rozšířenou nabídku sadby a sazenic zeleniny, bylinek, ovocných stromků, keřů, okrasných rostlin, letniček a skalniček.

Možnost nákupu ovoce, zeleniny, chleba, pečiva a koláčů, uzenin, mléčných výrobků, sýrových specialit, včelích produktů, koření, čajů, vína, květin, okrasných a užitkových rostlin a mnoho dalšího.

Kde: Sad Dr. Edvarda Beneše  9:00 – 16:00.

 

PRO DĚTI: Šťastný pátek  Kopřivnice

Odpoledne plné zábavy, her, soutěží a tvoření!
Den otevřených dveří všech organizací v centru Pětka, podivuhodné hry Jiřího Šebesty, klokaní šifra, volná herna pro děti, malba na tělo, interaktivní hry, skákací hrad, ukázka a workshop parkour, pinec, fotbálek, kulečník a mnoho dalšího. Ukázka techniky, výstroje a výzbroje Městské policie Kopřivnice a Policie ČR.

Kde: pobočka knihovny Sever v komunitním centru Pětka | Kdy: 14:00  Vstupné: Zdarma.

 

SOBOTA  13. května 2023

POCHOD: Po zarostlém chodníčku 2023  Hukvaldy

Odbor Klubu českých turistů při TJ Sokol Hukvaldy pořádá 42. ročník turistického pochodu Po zarostlém chodníčku. 

Trasa (cca 15 km) – koupaliště Hukvaldy – Podoboří – hrad Hukvaldy – obora Hukvaldy – Měrkovice – skanzen Na mlýně Kozlovice – Kubánkov – Janáčkova lavička – koupaliště Hukvaldy.

Kde: Start a cíl v areálu Hospůdky na koupališti Hukvaldy  8:30

 

Enkaustika na Fojtství  Kopřivnice

Malování ke dni matek.
Během našeho setkání si budete moci enkaustickou technikou namalovat dřevěnou ozdobu ve tvaru srdíčka nebo holubičky. Kde: Muzeum Fojtství 10:00 – 17:00

 

PRO DĚTI: Michal je kvítko Kopřivnice

Dětské představení Michala Nesvadby.
Michal, bez ohledu na počasí i roční období dokáže, že během představení rozkvete celé jeviště. Mění nejen scénu, ale i sám sebe. Roztančí sál v různých rytmech třeba letní plážové Samby, tančit tak budou nejen děti, ale i květiny!.

Kde: Velký sál KDK  16:00

 

NEDĚLE  14. května 2023

Restaurant Day | Kopřivnice

Vaříte nebo pečete rádi? Pak neváhejte a přijďte si otevřít svou jednodenní restauraci. Ať už připravujete chlebíčky, zákusky, polévky, exotickou kuchyni nebo jiné domácí dobroty. Seberte odvahu a přijďte se pochlubit svým kulinářským uměním na akci amatérských kuchtíků. Nebo jen přijďte ochutnat dobroty připravené vašimi sousedy. Kde: Sad Dr. Edvarda Beneše 14:00.

 

MISTROVSTVÍ ČR NERFLIGA 2023

Dne 6. května se konalo v Ostravě na SVČ Ostrčilova celostátní finále nerfligy. Celkem se kvalifikovalo 34 týmů z celé České republiky ze všech kategorií. Tradičně nejvíce sledovanou kategorií s nejvyšší konkurencí se stala kategorie mladších žáků, ve které bylo k vidění 14 týmů. V nejsledovanější kategorii mladších žáků získali zlato kopřivničtí Basta fidli (Oliver Karas, Matyáš Sigmund, Tomáš Renkal, Robin Burian).

V nejmladší kategorii se kopřivnickým, s týmem Šuby duby (Martin Hanzelka, Janča Adam, Blecha Matěj, Kristián Vala), podařilo získat bronz.

Kvalifikovaná města:Bruntál, Praha, Pohořelice, Třeboň, Kopřivnice, Mladá Boleslav, Mikulov, Hradec Králové, Rýžoviště, Vysočina, Znojmo, Ostrava, Karviná, Pelhřimov, Veselí na Moravě, Opava, Nové město na Moravě.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice