15. 5. 2023

Po veřejných schůzích v místních částech kopřivnická radnice naplánovala několik dalších setkání s občany. Úplnou novinkou bylo neformální setkání vedení města se všemi, kdo budou mít chuť přijít cokoliv probrat přímo se starostou a oběma místostarosty. Akce s názvem Zveme Vás na kafe! se uskutečnila ve čtvrtek 4. května od 17 hodin v Ringhofferově vile. Hned na začátku zazněly chvály na novou formu setkání, kterou využilo přibližně 3 desítky občanů. Poté dotazy směřovaly na komunikační plán, s kterým město pracuje a případné možnosti, tento plán zveřejnit, přičemž vedením byla tato možnost potvrzena. Další dotaz se týkal polygonu, který je ve vlastnictví Tatry a hluku z něj. Zde starosta reagoval s informacemi, že se ohledně tohoto se společností Tatra setkali, přičemž hluk byl již měřen krajskou hygienou a k porušení nedošlo, i přes to si tento bod, jakožto i body, na které nedokázali odpovědět ihned, zapsali společně s kontaktními údaji na žadatele s tím, že další informace předají, ihned jak to bude možné. Pokud bude o tato neformální setkávání zájem, mohla by se konat pravidelně.

 

Letos je na Koprojekty vyčleněna rekordní částka 1 milion korun. Kopřivnice zavedla participativní rozpočet v roce 2019 a již díky němu vzniklo dětské hřiště na Koreji, byl obnoven místní skatepark, brzy budou instalovány nerezové skluzavky na sídlišti Sever a nových herních prvků pro děti se dočká vnitroblok na ulici Kadláčkově. Participativní rozpočet je určený k financování společensky prospěšných projektů, které jsou navržené a odhlasované obyvateli města. Letos město chce, aby předkladatelé své návrhy konzultovali a aby počítali s tím, že 20 procent z předpokládané ceny projekty představují náklady na projektovou přípravu. Návrhy budou sbírat během června, štěstí mohou zkusit znovu i projekty, které v předchozích letech v hlasování neuspěly, nebo projekty méně finančně náročné. Díky navýšení částky může být podpořeno i více projektů.

 

Od 1. května mohou cestující využít při cestě na letiště v Mošnově (a zpět) speciální linku Airport Express, která bude na zastávkách a v jízdních řádech označena AE. Linka spojí Letiště Leoše Janáčka s Ostravou. cestující zaplatí za přepravu stejně jako v případě jedné standardní krátkodobé jízdenky v MHD, tedy 25 korun. V současnosti je na lince plánováno týdně sedm spojů tam a sedm zpět, které mají navazovat na přílety a odlety letadel z Varšavy a Londýna. SPOJENÍ MEZI OSTRAVOU A LETIŠTĚM S LINKOU AIRPORT EXPRESS (AE)-TRASA NOVÉ LINKY: MOŠNOV, AIRPORT NÁDRAŽÍ, DUBINA, HOTEL BĚLSKÝ LES, MĚSTSKÝ STADION, ÚAN, ELEKTRA, HUSŮV SAD, HORNOPOLNÍ.

 

 

V knihovně budou sbírat po celý květen staré mobilní telefony a ty pak odevzdají najednou spolku Remobil, kde posoudí stav zařízení, zajistí recyklaci a využití těchto telefonů. Recykluj mobil je kampaň propagující recyklaci mobilních telefonů. Cílem kampaně je chránit přírodu podporou recyklace mobilů. Akce probíhá od 2. do 30. května. Recyklace telefonů šetří přírodní zdroje, snížuje se množství odpadu a dochází také k prevenci emisí skleníkových plynů. Dále podpoříte Jedličkův ústav, který za každý mobil darovaný k recyklaci získá 10 Kč. Navíc pokud mobil darujete a zaregistrujete se na stránkách projektu remobil.cz/soutez, budete zařazeni do soutěže o nový telefon.

 

Květen je oslavou rodiny. Ve dnech 13.–21. května proběhne 15. ročník celorepublikové kampaně Týden pro rodinu. Při této příležitosti je v Kopřivnici naplánována řada kulturních, sportovních i vzdělávacích akcí,Nabídka je pestrá: je připravena prezentace sportovních klubů, rodinný turnaj ve stolním tenise, bezplatný vstup na dvě sportoviště či do muzea manželů Zátopkových. Obdivovatelé místní přírody se mohou vypravit na dvě komentované procházky. Gurmáni ocení Férovou akci a Restaurant day, pohodáři setkání na Vanaivanu u táborového ohně s kytarou. Vstup na všechny akce bude pro rodiny zdarma.

 

Město Kopřivnice chystá další společný nákup energií formou elektronické aukce. Domácnosti i podnikatelé tak mohou ušetřit peníze za dodávky elektřiny a plynu. Kontaktní místo, kde se budou moci zájemci informovat či přihlásit, bude zřízeno od 15. do 31. května ve vestibulu kopřivnické radnice. Otevřeno bude každé pondělí a středu od 13 do 17 hodin. Přihlášení do akce je možné rovněž elektronicky. Bližší informace najdete na webu města. 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice