12. 6. 2012

 

Regulovčík roku 2012 – pozvánka: v sobotu 16. června 2012 se v areálu Centra bezpečné jízdy LIBROS OSTRAVA uskuteční IV. ročník soutěže dopravních policistů „Regulovčík roku 2012“. Soutěž probíhá pod záštitou ředitele Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje plk. Mgr. Tomáše Tuhého a bude součástí programu „Bezpečně na prázdninových cestách !!!“.

 

Soutěže se zúčastní celkem 18 vybraných dopravních policistů ze všech dopravních inspektorátů a oddělení silničního dohledu Krajského ředitelství policie MS kraje. Zástupci autoškol a policejní veteráni (bývalí vedoucí pracovníci dopravní policie) utvoří tým rozhodčích. V dopoledních hodinách prokáží soutěžící své praktické znalosti a schopnosti při řízení křižovatky u restaurace Slovan v Ostravě-Porubě (křižovatka ulic Opavská a 17. listopadu). Odpolední část soutěže policisté zahájí teoretickou zkouškou a poté sami usednou za volant a prokáží svou zručnost v řízení automobilu.

 

Kromě samotné soutěže připravili dopravní policisté pro diváky – řidiče malé překvapení. V rámci odpoledního programu si budou moci nechat změřit propustnost skel svých automobilů.

 

Časový harmonogram

 

  • 08:20  hod – slavnostní zahájení soutěže

 

  • 09:00  hod – praktická část soutěže – řízení křižovatky

            (křižovatka ul. Opavská X ul.17. listopadu u Slovanu v Ostravě – Porubě)

 

  • 11:15  hod – zahájení teoretické části soutěže

 

  • 12:30  hod – jízda zručnosti, technika jízdy na polygonu

(jízda zručnosti – průjezd zatáčkou se sníženou přilnavostí, slalom mezi kužely, couvání mezi stojící vozidla a do garáže, otočení vozidla na malém prostoru tzv. „dvorek“, zastavení vozu na určitém bodě

technika jízdy – nájezd na smykovou desku, uvedení vozidla do smyku, vyrovnání smyku, vyhnutí se překážkám – vodní stěny)

 

  • 14:30  hod – ukončení soutěže a sečtení výsledků

 

  • 15:00  hod – slavnostní vyhlášení vítězů
 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice