12. 6. 2013

 

Díky aukci energií ušetří domácnosti 9 milionů. V pátek 7. června proběhla elektronická aukce na dodávky energií pro domácnosti v Kopřivnici a jejím správním území. Díky společnému nákupu, do kterého se zapojilo více než 1250 odběrných míst, se podařilo snížit ceny silové elektřiny o 16 % a ceny zemního plynu dokonce o neuvěřitelných 35 %. Levnější elektrickou energii poptávalo 775 domácností a necelých 500 odběrných míst mělo zájem o optimalizaci cen zemního plynu. Ve finančním vyjádření se soutěžilo o objem energií v hodnotě 33,5 milionů korun. Podpisem nových smluv mohou domácnosti ušetřit dohromady zhruba 9 milionů. O konkrétním výsledku a dalším harmonogramu budou během následujících dnů všichni zapojení občané informováni zprostředkovatelskou společností Marandis, a to buď e-mailem nebo telefonicky. Kromě toho se na radnici připravuje setkání se zástupci vítězného dodavatele: „Informační schůzka občanů s novým dodavatelem se uskuteční ve čtvrtek 20. června 2013 v zasedací místnosti v 10. patře kopřivnické radnice. Vzhledem k velkému počtu účastníků aukce proběhne setkání ve dvou termínech – od16 a od 17 hodin,“ upřesnil městský energetik Roman Beneš s tím, že na tomto setkání dojde jak k prezentaci dodavatele, tak k vyjasnění postupu při sepisování nových smluv. Smlouvy s vítězným dodavatelem budou připraveny již začátkem července v jednací místnosti č. 165 v přízemí radnice, tedy na stejném místě, kde se občané hlásili k účasti v aukci. Na tomto kontaktním místě se lidé budou moci informovat o konkrétní úspoře jejich domácnosti a v případě zájmu podepsat nové smlouvy. O záležitosti související s výpovědí a převodem smluv se postará společnost Marandis ve spolupráci s vítězným dodavatelem. Kontaktní místo bude pro veřejnost otevřeno od 1. do 31. července2013, a to vždy v pondělí a ve středu od 13 do 17 hodin a každý pátek od 13 do 16 hodin. Nové smlouvy budou k dispozici pouze na městském úřadě. Lidé by tedy v žádném případě neměli podepisovat žádné jiné smlouvy s podomními obchodníky, kteří se mohou za zástupce vítězného dodavatele vydávat.

 

 

V Kopřivnici a dalších 226 městech začal fungovat tzv. Spotřebitelský ombudsman. Nejde však o nového úředníka. Jedná se o systém, který nabízí pomoc lidem oklamaným obchodníky na předváděcích akcích.  Máte-li tuto špatnou zkušenost, zajděte na živnostenský úřad,  zde s Vámi sepíší  jednoduchý vstupní formulář, a Váš případ bude dále zpracováván místně nejbližší nevládní neziskovou organizací – u nás to je např. nejblíže  sdružení  SDRUŽENÍ OBRANY SPOTŘEBITELŮ              Moravy a Slezska v Novém Jičíně nebo ve Frenštátě p. R., případně dalších 30 kontaktů  je k  na internetových stránkách Ministerstva průmyslu a obchodu ČR. Radu či bližší informace získají zájemci od pracovnic Obecního živnostenského úřadu na radnici ve 4. patře.

 

 

Město prodává nevyužitý majetek. Na internetových stránkách Kopřivnice byla opět spuštěna aukce nevyužitého majetku města. I tentokrát jsou mezi nabízenými předměty takové, které by za městský majetek považoval málokdo – kromě vyřazené techniky a nevyužívaného kancelářského nábytku mohou zájemci vydražit například několik jízdních kol, různé kuchyňské zařízení, elektrickou tříkolku nebo invalidní vozík. Aukce končí v pondělí 17. června 2013 ve 14 hodin.

 

 

Základní škola v Lubině je první školou na Novojičínsku, kde se začne v novém školním roce vyučovat nové písmo Comenia script. Na přípravné schůzce o tom rozhodli sami rodiče. Více- reportáž v Kopřivnickém magazínu od 7. 6. 2013.

 

 

Hlasujte v anketě o největších příležitostech města. Téměř devadesát účastníků zavítalo 20. května na veřejné diskuzní fórum „S Vámi o všem? Ovšem!“ a společně vybíralo tzv. 10 P – deset příležitostí, jimiž by se měla radnice v následujícím období zabývat. Zda se na vybraném desateru shodnou i ostatní Kopřivničané, ověří celoměstská anketa. V čem spatřujete příležitosti pro další rozvoj Kopřivnice Vy? Hlasovat můžete do 27. června zde:

Anketní lístek pro vyplnění: https://koprivnice.formees.com/f/anketa-ovsem-koprivnice/

 

 

 

Byla zahájena rekonstrukce dalšího úseku krajské komunikace II/480 v centru Kopřivnice. Stavební práce začaly frézováním povrchu okružní křižovatky u Technického muzea Tatra. Pokládka živičné vrstvy však bude s ohledem na nižší intenzitu dopravy prováděna o víkendu 15.-16. června, nebo v případě nepříznivého počasí o týden později. Po dobu těchto víkendových prací bude omezena průjezdná nákladní doprava centrem Kopřivnice a nebude obsluhována oboustranná autobusová zastávka u Komerční banky.

 

 

Ve vestibulu kopřivnické radnice je k vidění výstava „Z ústavu do života“ dokumentující proces transformace sociálních služeb v našem kraji. Černobílé fotografie zachycují významné okamžiky v životě lidí, kteří mohou díky tomuto procesu opustit velké ústavy a začít žít důstojný a plnohodnotný život v podobných zařízeních, jako je nové chráněné bydlení v Kopřivnici. Putovní výstava  vznikla v roce 2012 v rámci individuálního projektu „Podpora procesu transformace pobytových sociálních služeb v Moravskoslezském kraji“ a její autorkou je fotografka Pavla Herzánová.

 

 

Kulturní dům Kopřivnice – Městská knihovna ve spolupráci s MIS Music, o.p.s. uvádí výstavu dětských výtvarných prací „Můj svět v knize“. Výstava představuje obrázky a ilustrace dětí pracujících v MIS Music pod vedením Anny Georgiadu. Pod dojmem četby indiánských bájí, cestopisů, knih o přírodě, ale i pohádek tak vznikl nádherně barevný svět, který stojí za to vidět. Výstavu si můžete prohlédnout v provozní dobu čítárny knihovny a to až do konce letních prázdnin.

 

 

13. 6. 2013, 19:00, Kopřivnice – Restaurace na Koupališti, módní přehlídka Studia 365: Fashion Show, moderuje Radek Erben

 

 

Farmářský trh zpestří výstavka zvířat. V pátek 14. června se v Kopřivnici se uskuteční druhý farmářský trh letošního roku. Na pěší zóně v centru města bude možné od 9 do 16 hodin nakupovat chutné domácí potraviny, čerstvé kuchařské suroviny i zajímavé regionální výrobky od pečlivě vybíraných prodejců. Na červnovém farmářském trhu si Kopřivničané budou moci nakoupit čerstvé ovoce, zeleninu, různé druhy pečiva, těstoviny, maso a uzeniny, mléčné výrobky, sýrové speciality, včelařské produkty, bylinky, koření, čaje, květiny a mnoho dalších zajímavých produktů. Pro zpestření bude tentokrát připravena výstavka nejrůznějších druhů a plemen drobných hospodářských zvířat, kterou připraví příborská organizace Českého svazu chovatelů.

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice