10. 6. 2013

 

Akce s názvem JARNÍ ÚKLID trvá do pátku 14. června v otevíracích hodinách sběrného dvora na ulici Panská. Za vysloužilé elektrozařízení (staré monitory, televize, počítače, notebooky, tiskárny, rádia, hudební přehrávače a videopřehrávače, fotoaparáty, videokamery nebo telefony) získáte dárek – praktická svítilna s karabinou, nebo stylová kalkulačka. Neplatí pro monočlánky nebo baterie a kuchyňské zařízení jako jsou lednice, sporáky, myčky nebo mikrovlnky.

 

 

 

Muzeum Fojtství zve na přednášku PhDr. Milana Nováka na téma Poslední císař a král Karel I. Rakouský, která se koná v pondělí 10. června 2013 od 17h v Muzeu Fojtství v Kopřivnici.Při přednášce bude přiblížen dosud málo známý příběh z mládí arcivévody Karla Habsburského, který pozitivně ovlivnil vztah k Čechům a k Čechám. Opustíme klišé pokřivených pohledů na vlastní minulost a zaměříme se na osobnost posledního císaře, který vládl v nelehké a dramatické době na konci monarchie. Nastíněn bude také nástup T. G. Masaryka z úhlu pohledu, na který nejsme zvyklí.

 

 

Závěrečný koncert hudebního oboru, který se odehraje v kině PULS ve středu 12.6.2013 od 17:00.

 

 

Muzeum automobilů bude interaktivní. Technické muzeum Tatra spouští unikátní systém interaktivní prezentace exponátů. Jde o první projekt svého druhu, který prostřednictvím NFC technologií a chytrých mobilních telefonů otevírá návštěvníkům novou dimenzi interakce s muzeem. Systém využívá technologii bezdotykové komunikace, s níž se lze setkat například u bezkontaktních platebních karet. U desítek exponátů budou umístěny speciální NFC štítky, jejichž prostřednictvím získají návštěvníci přístup k mnoha zajímavým informacím a možnostem interakce na internetu. Načtení štítku přitom probíhá pouze několik milisekund a bez jediného doteku, jen díky pouhému přiblížení telefonu. Projekt byl spuštěn 1. června, přičemž v první etapě bude kladen důraz především na seznámení návštěvníků s NFC technologií a možnostmi propojení exponátů s on-line databázemi.

 

 

Město prodává nevyužitý majetek. Na internetových stránkách Kopřivnice byla opět spuštěna aukce nevyužitého majetku města. I tentokrát jsou mezi nabízenými předměty takové, které by za městský majetek považoval málokdo – kromě vyřazené techniky a nevyužívaného kancelářského nábytku mohou zájemci vydražit například několik jízdních kol, různé kuchyňské zařízení, elektrickou tříkolku nebo invalidní vozík. Aukce končí v pondělí 17. června 2013 ve 14 hodin.

 

 

 

Akce s názvem JARNÍ ÚKLID trvá do pátku 14. června v otevíracích hodinách sběrného dvora na ulici Panská a pro prvních 200 občanů bude jako dárek připravena buď praktická svítilna s karabinou, nebo stylová kalkulačka. Jeden občan, může v rámci akce JARNÍ ÚKLID na sběrném dvoře získat pouze jeden dárek. A jaké vysloužilé elektrozařízení mohou občané nosit na sběrný dvůr? staré monitory, televize, počítače, notebooky, tiskárny, rádia, hudební přehrávače a videopřehrávače, fotoaparáty, videokamery nebo telefony. Odměnu lidé nezískají za monočlánky nebo baterie a kuchyňské zařízení jako jsou lednice, sporáky, myčky nebo mikrovlnky.

 

 

Hlasujte v anketě o největších příležitostech města. Téměř devadesát účastníků zavítalo 20. května na veřejné diskuzní fórum „S Vámi o všem? Ovšem!“ a společně vybíralo tzv. 10 P – deset příležitostí, jimiž by se měla radnice v následujícím období zabývat. Zda se na vybraném desateru shodnou i ostatní Kopřivničané, ověří celoměstská anketa. V čem spatřujete příležitosti pro další rozvoj Kopřivnice Vy? Hlasovat můžete do 27. června zde: https://koprivnice.formees.com/f/anketa-ovsem-koprivnice/

 

 

11. 6. 2013, 17:00, Kopřivnice – K-galerie, Šustalova vila v parku E. Beneše – Výstava obrazů Alice Mohaplové

 

 

12. 6. 2013, 9:30, Kopřivnice – sraz na Masarykově náměstí, Akce: Poznáváme cyklostezky Jižní Moravy. Sportovní akce především pro seniory. Cyklo i pěší trasy Lednicko-valtickým areálem.

 

 

13. 6. 2013, 19:00, Kopřivnice – Restaurace na Koupališti – Módní přehlídka Studia 365: Fashion Show, moderuje Radek Erben

 

 

14. 6. 2013, 9:00 – 16:00, Kopřivnice – centrum před KDK, Farmářský trh, Výstavka drobných hospodářských zvířat

 

 

Sporovní odpoledne_Drtič 20132

15. 6.  DRTIČ

 

 

15. 6. 2013, 14:30, Nový Jičín  – Amfiteátr na skalkách – Divadelní přehlídka za svitů ohňů a loučí

 

 

16. 6. 2013, 9:00, Hukvaldy – hrad: Rytíři na hradě. Celodenně: rytířské souboje. Dobový tábor rytířů.

 

 

15. a 16. 6. 2013, 9:00 –  18:00, Kopřivnice – polygon – Kopřivnické dny techniky: Polygon zaplní technika, vystoupí Ruda s Woodmanem. 15. a 16. června se zkušebním polygonu kopřivnické automobilky uskuteční Kopřivnické dny techniky. 1. ročník interaktivní přehlídky, konané pod záštitou města Kopřivnice, nabídne návštěvníkům jedinečnou možnost blíže se seznámit s běžnou i méně známou technikou. Chybět nebudou různé atrakce ani kulturní program, jehož hlavními hvězdami budou Rock´n´Roll Band Marcela Woodmana a Ruda z Ostravy. K vidění budou nákladní automobily, jeřáby, zemědělské stroje, hasičská auta, pumpy, domíchávače, popelářský a odtahový vůz, malé větrné turbíny i další zajímavá technika. Prezentovat se budou také technické školy z regionu.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice