7. 6. 2013

 

Z důvodu nepříznivého počasí s četnými srážkami, které zapříčinily obtížnou schůdnost terénu, se původně na sobotu 8. června plánovaná procházka „Po stopách Lašské naučné stezky“  odkládá. Procházka s průvodcem proběhne v náhradním termínu, pravděpodobně začátkem září. O přesném datu konání budeme v předstihu informovat prostřednictvím webových stránek města a plakátů na vývěsních plochách.

 

 

Původně na sobotu 8. června plánovaný festival,  na lyžařské chatě „Pod Červeným kamenem“ –  Kopřivnický Piper fest – byl kvůli počasí také s definitivní platností zrušen.

 

 

Město Kopřivnice vás zve na společnou vyjížďku po nově dokončené cyklostezce Kopřivnička. Otevření proběhne v pátek od 15:00 hodin na začátku cyklostezky na ulici Horní a oficiální zahájení bude o pár minut později na prostranství před Kulturním domem. Zde bude k vidění také Freestylová exhibice Wheel Klubu, který představí BMX, in-line, koloběžky, akrobatické kousky zkušených jezdců a zpestřením dne bude soutěž odvážných jezdců z řad diváků o originální trika od Wheel clothing. Vyzkoušet si budete moci jízdu na elektrokolech i cyklohrátky pro děti. Všichni příchozí získají mapu cyklostezek a cyklotras v Kopřivnici a okolí. Pro děti jsou připraveny balónky a pro všechny účastníky cyklohrátek drobné odměny.

 

 

ČEZ Distribuce, a.s. oznamuje, že dne 10. června bude přerušena dodávka elektrické energie od 7:20 – 9:40 hodin v Lubině Za Sýkorcem a od 9:45 – 12:15 hodin v Lubině Za Humny a dne 12. června od 7:30 – 15:00 hodin na ulici Komenského a ulici Husově.

 

 

Město prodává nevyužitý majetek. Na internetových stránkách Kopřivnice byla opět spuštěna aukce nevyužitého majetku města. I tentokrát jsou mezi nabízenými předměty takové, které by za městský majetek považoval málokdo – kromě vyřazené techniky a nevyužívaného kancelářského nábytku mohou zájemci vydražit například několik jízdních kol, různé kuchyňské zařízení, elektrickou tříkolku nebo invalidní vozík. Aukce končí v pondělí 17. června 2013 ve 14 hodin.

 

 

Základní škola v Lubině je první školou na Novojičínsku, kde se začne v novém školním roce vyučovat nové písmo Comenia script. Na přípravné schůzce o tom rozhodli sami rodiče. Více- reportáž v Kopřivnickém magazínu od 7. 6. 2013.

 

 

Aukce energií se uskuteční 7. června. V pátek 7. června 2013 proběhnou elektronické aukce na nákup silové elektřiny a zemního plynu pro domácnosti z Kopřivnice a jejího správního území. Do společného nákupu energií se zapojilo celkem 1 261 odběrných míst.  Zhruba 700 lidí má zájem o optimalizaci cen elektřiny, o něco méně jich chce vysoutěžit nižší cenu plynu. Na základě vysoutěžené ceny se pak budou moci zájemci rozhodnout, zda dodavatele komodit skutečně změní a podepíší novou smlouvu. S výsledkem aukce a harmonogramem podepisování nových smluv budou občané seznámeni v následujícím týdnu.

 

 

Hlasujte v anketě o největších příležitostech města. Téměř devadesát účastníků zavítalo 20. května na veřejné diskuzní fórum „S Vámi o všem? Ovšem!“ a společně vybíralo tzv. 10 P – deset příležitostí, jimiž by se měla radnice v následujícím období zabývat. Zda se na vybraném desateru shodnou i ostatní Kopřivničané, ověří celoměstská anketa. V čem spatřujete příležitosti pro další rozvoj Kopřivnice Vy? Hlasovat můžete do 27. června zde: https://koprivnice.formees.com/f/anketa-ovsem-koprivnice/

 

 

 4. června 2013 byla zahájena rekonstrukce dalšího úseku krajské komunikace II/480 v centru Kopřivnice. Stavební práce začaly frézováním povrchu okružní křižovatky u Technického muzea Tatra. Pokládka živičné vrstvy však bude s ohledem na nižší intenzitu dopravy prováděna o víkendu 15.-16. června, nebo v případě nepříznivého počasí o týden později. Po dobu těchto víkendových prací bude omezena průjezdná nákladní doprava centrem Kopřivnice a nebude obsluhována oboustranná autobusová zastávka u Komerční banky.

 

                         

Ve vestibulu kopřivnické radnice je k vidění výstava „Z ústavu do života“ dokumentující proces transformace sociálních služeb v našem kraji. Černobílé fotografie zachycují významné okamžiky v životě lidí, kteří mohou díky tomuto procesu opustit velké ústavy a začít žít důstojný a plnohodnotný život v podobných zařízeních, jako je nové chráněné bydlení v Kopřivnici. Putovní výstava  vznikla v roce 2012 v rámci individuálního projektu „Podpora procesu transformace pobytových sociálních služeb v Moravskoslezském kraji“ a její autorkou je fotografka Pavla Herzánová.

 

 

Kulturní dům Kopřivnice – Městská knihovna ve spolupráci s MIS Music, o.p.s. uvádí výstavu dětských výtvarných prací „Můj svět v knize“. Výstava představuje obrázky a ilustrace dětí pracujících v MIS Music pod vedením Anny Georgiadu. Pod dojmem četby indiánských bájí, cestopisů, knih o přírodě, ale i pohádek tak vznikl nádherně barevný svět, který stojí za to vidět. Výstavu si můžete prohlédnout v provozní dobu čítárny knihovny a to až do konce letních prázdnin.

 

 plakát sraz 2013 verze 2

8. 6.2013, 9:00,Kopřivnice – Lubina, pod Větřkovickou přehradou 2. ročník Jawa ČZ srazu, Soutěže. Od 14:00 společná vyjížďka.

 

 

Hasičský den pro děti i dospělé se chystá na 8. 6. 2013 – ve 14.00 připraveny jsou zabavné i soutěžní disciplíny nejen pro děti, a uvidíte i zadržení pachatele policejním psem. Centrum Kopretina Vlčovice (za hasičskou zbrojnicí).

 

 

DDM a ččk  zvou na Pohádkovou První Pomoc 8 .6. v parku od 14 hodin –  úkoly  jako například když si rusalka vybrtne kotník, či Karkulku kousne vlk.

 

 

Novinkou je hudební festival Kremlfest, 8. 6. 2013 v areálu restaurace Kreml v Závišících. Představí se Ogaba, Kondoři , Aperion, Chalange a další kapely z Kopřivnice, Příbora a štramberku. Od 14:00.

 

 

Házená: sobota 8. 6. v 9 hod. mistrovský turnaj minižáků, v 18 hod. KH   Kopřivnice – HC   Zlín (2. zápas baráže o Tipgames Extraligu) – vše hala ZŠ E. Zátopka.

 

 

Muzejní noc si tento víkend užijete hned ve dvou atraktivitách Lašské brány. V pátek se koná Příborská muzejní noc s podnázvem Pohled do Beskyd. Vítání budete v době od 17:00 do 23:00 hodin v Muzeu a pamětní síni Sigmunda Freuda v Příboře. Na programu je netradiční představení muzejních sbírek dětem, komponovaný pořad „O původu moravských Valachů i promítání unikátních filmových dokumentů o zanikajícím tradičním způsobu života v Beskydech v polovině 20. století. Program doplňuje výstava historických fotografií Život na Beskydech. Sobotní večer zase můžete strávit v Lašském muzeu v Šustalově vile v Kopřivnici. Mezi 18:00 a 23:00 hodinou vás budou výstavami i stálými expozicemi muzea provázet loutky a masky, které vám budou dokonce hrát a zpívat! Okusit budete moci také noční atmosféru K-galerie, která pro vás připravila malou výtvarnou dílnu.

 

 

 Hukvaldský brnkot – sedmý ročník setkání milovníků kytar a dobré hudby. Akce se uskuteční od 13:00 hodin v hradní mottě. Vystoupí na ní Edo Klena, Beata Bocek, René Souček, Lada Šimíčková a Ivo Cicvárek.

 

 

Chcete se naučit hrát golf? Golfový klub Hukvaldy pořádá již druhý ročník akce Začni hrát golf, a to v rámci akce Den otevřených dveří. V sobotu od 10:00 hodin se na golfovém hřišti na Hukvaldech dozvíte něco o golfu a získáte základy golfového švihu. Připravena je také hodinu s trenérem zdarma, možnost zapůjčení golfových holí, možnost nákupu v golfovém e-shopu s 10% slevou, slevu na hru 50% Fee i možnost vyzkoušet si koloběžky pro děti a dospělé.

  

 

Kopřivnické mecheche. Dům dětí a mládeže Kopřivnice pořádá soutěž tanečních skupin s názvem „Kopřivnické mecheche„. Nedělní soutěž, začínající v 10:00 hodin v tělocvičně VOŠ, SOŠ a SOU Kopřivnice, je určena pro všechny amatérské skupiny, kolektivy při DDM, SVČ, ZŠ a ZUŠ. Přijďte se podívat na taneční akci, kde se budou prolínat styly aerobic, zumba, disco dance, funky, hip – hop, street dance, show dance, latinskoamerické tance, orientální tance, lidové a country tance, jazz dance, balet a jiné.

 

 

Muzeum Fojtství zve na přednášku PhDr. Milana Nováka na téma Poslední císař a král Karel I. Rakouský, která se koná v pondělí 10. června 2013 od 17h v Muzeu Fojtství v Kopřivnici.Při přednášce bude přiblížen dosud málo známý příběh z mládí arcivévody Karla Habsburského, který pozitivně ovlivnil vztah k Čechům a k Čechám. Opustíme klišé pokřivených pohledů na vlastní minulost a zaměříme se na osobnost posledního císaře, který vládl v nelehké a dramatické době na konci monarchie. Nastíněn bude také nástup T. G. Masaryka z úhlu pohledu, na který nejsme zvyklí.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice