5. 6. 2013

 

KOMTERM, a.s. oznamuje, že z důvodu poruchy na horkovodním potrubí bude ve středu dne 5.6.2013 od 23:00 hod. přerušena dodávka tepla. Obnovení dodávky tepla proběhne  ve čtvrtek dne 6.6.2013 v odpoledních hodinách. Dodávka tepla bude přerušena na ulici Družební, Francouzské, Kadláčkově, Obránců míru, Čs. Armády, budova KDK a radnice, osobní nádraží, zimní stadión a Therápon89.

 

 

4. června 2013 bude zahájena rekonstrukce dalšího úseku krajské komunikace II/480 v centru Kopřivnice. Stavební práce začnou frézováním povrchu okružní křižovatky u Technického muzea Tatra. Pokládka nových živičných vrstev vyvolá v polovině měsíce částečná dopravní omezení. Přípravné práce a frézování budou probíhat za provozu v první polovině měsíce. Pokládka živičné vrstvy však bude s ohledem na nižší intenzitu dopravy prováděna o víkendu 15.-16. června, nebo v případě nepříznivého počasí o týden později. Po dobu těchto víkendových prací bude omezena průjezdná nákladní doprava centrem Kopřivnice a nebude obsluhována oboustranná autobusová zastávka u Komerční banky. O souvisejících omezeních budou řidiči informováni prostřednictvím přechodného dopravního značení a průjezd stavbou bude regulován jejími pracovníky. Informace o dočasné změně autobusových jízdních řádů budou zveřejněny přímo na zastávkách v minimálně třídenním předstihu.

 

 

Kulturní dům Kopřivnice – Městská knihovna ve spolupráci s MIS Music, o.p.s. uvádí výstavu dětských výtvarných prací „Můj svět v knize“. Výstava představuje obrázky a ilustrace dětí pracujících v MIS Music pod vedením Anny Georgiadu. Pod dojmem četby indiánských bájí, cestopisů, knih o přírodě, ale i pohádek tak vznikl nádherně barevný svět, který stojí za to vidět. Výstavu si můžete prohlédnout v provozní dobu čítárny knihovny a to až do konce letních prázdnin.

 

 

Milí noční tvorové, v Lašském muzeum se na sobotu 8. června chystá první Muzejní noc v Kopřivnici! Ve spolupráci s loutkohereckým souborem Rolnička jsme pro Vás připravili procházku nočním muzeem. Provádět však nebudeme jen my, ale především loutky a masky, kterých u nás bude plno. Krom našich výstav a expozic si budete moci osahat i práci s loutkami! V suterénu pro Vás zůstane otevřená K-galerie, která si připravila malý výtvarný program.

 

 

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že budou probíhat tyto odstávky vody: Dne 13. června od 8:00 – 14:00 hod na ulici Kadláčkově, České a Francouzské.

 

ČEZ Distribuce, a.s. oznamuje, že dne 10. června bude přerušena dodávka elektrické energie od 7:20 – 9:40 hodin v Lubině Za Sýkorcem a od 9:45 – 12:15 hodin v Lubině Za Humny a dne 12. června od 7:30 – 15:00 hodin na ulici Komenského a ulici Husově.

 

 

5. 6. 2013,18.00, Kopřivnice – Katolický dům Přednáška: Ukrajina, Povodňová pomoc, Pomoc seniorům, Adopce na dálku, Drogy a AIDS.

 

 

V pátek 7. června bude slavnostně otevřena cyklostezka Kopřivnička vedoucí podél stejnojmenného potoka centrem Kopřivnice. Přijměte pozvání na společnou projížďku, která odstartuje v 15 hodin na začátku cyklostezky na ulici Horní. Cílem bude prostranství před kulturním domem, kde proběhne doprovodný program s freestylovou exhibicí a cyklohrátkami pro děti. Poté, co peleton cyklistů v čele se starostou Josefem Jalůvkou dorazí ke kulturnímu domu, čeká všechny účastníky opravdu atraktivní podívaná – zkušení jezdci z karvinského Wheel klubu předvedou přihlížejícím akrobatické kousky na kolech, in-linech a koloběžkách. Jízdu na překážce funbox si budou moci vyzkoušet také odvážlivci z řad diváků, kteří se tak zapojí do soutěže o originální trika. Na travnaté ploše před kulturním domem budou probíhat oblíbené závody cyklohrátky, kterých se budou moci zúčastnit děti s cyklistickou přilbou ve věku od 4 do 14 let. „Pro všechny závodníky budou připravena lízátka a malé dárečky, vítězové jednotlivých kategorií navíc získají diplomy a pěkné ceny,“ uvedl Vladimír Lipový, který závody pořádá. Nejmenší účastníci akce se mohou těšit také na balónky a dospělí dostanou nově vydanou mapu cyklostezek a cyklotras v Kopřivnici a okolí. Výstavba cyklostezky Kopřivnička byla zahájena v roce již 2011, ale kvůli souběhu s dalšími probíhajícími stavbami ve městě je dokončována až v těchto dnech. 3,2 km dlouhá a 4 m široká stezka s odděleným provozem pro pěší a cyklisty doplňuje stávající síť cyklostezek a chodníků a významně přispívá ke zvýšení bezpečnosti a plynulosti provozu ve městě. V rámci projektu došlo rovněž k úpravám přechodů, veřejného osvětlení a dopravního značení, vzniku zpomalovacích prahů v místech křížení významných komunikací, odvodnění, doplnění mobiliáře a úpravám vegetace. Celkové náklady činily zhruba 14,5 milionů korun, přičemž 92,5 % způsobilých výdajů pokryje dotace z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko.

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice