3. 6. 2013

  

Podvedení spotřebitelé se mohou obracet na ombudsmana.Na živnostenských úřadech 227 měst, včetně Kopřivnice, začíná fungovat tzv. Spotřebitelský ombudsman. Nejde však o nového úředníka. Jedná se o systém, který umožní lidem oklamaným obchodníky na předváděcích akcích (zejména seniorům) rychle, efektivně a bezplatně se domoci svých spotřebitelských práv.Systém je založen na spolupráci živnostenských úřadů a nevládních neziskových organizací: „Spotřebitelé poškozeni nekalými obchodními praktikami nepoctivých prodejců, například na různých předváděcích akcích, se mohou zdarma obrátit na zdejší živnostenský úřad. My s nimi sepíšeme jednoduchý vstupní formulář, a tím založíme případ, který bude dále zpracováván místně nejbližší nevládní neziskovou organizací. Ta bude spotřebiteli bezplatně radit, resp. jej zastupovat. Systém současně umožní snazší kontrolu dotčeného prodejce orgány státu,“ uvedl vedoucí kopřivnického odboru správních činností Josef Solanský. Radu či bližší informace získají zájemci od pracovnic obecního živnostenského úřadu ve 4. patře kopřivnické radnice (č. dveří 468 a 469), nebo na  telefonních číslech 556 879 751 až 755. V případě, že se chtějí na nevládní neziskovou organizaci obrátit přímo, mohou využít kontaktů na internetových stránkách Ministerstva průmyslu a obchodu ČR https://www.mpo.cz/cz/ochrana-spotrebitele/.

 

 

Vlastníci domů na Jihu mají poslední šanci získat dotace. Město Kopřivnice vyhlašuje poslední výzvu k podávání žádostí o poskytnutí podpory na regeneraci bytových domů na sídlišti Jih. Jejich vlastníci mají poslední šanci získat až 40% dotaci na zateplení, opravy nosných konstrukcí, sanace základů, rekonstrukce technického vybavení nebo modernizaci balkonů. V rámci výzvy může být rozděleno až 14 milionů korun. 7. výzva k podávání žádostí o poskytnutí podpory, jejíž úplné znění je zveřejněno na úřední desce a na internetových stránkách města, je určena pro vlastníky bytových domů a společenství vlastníků bytových jednotek zahrnutých do Integrovaného plánu rozvoje města pro obytnou zónu Jih (IPRM). Jedná se o bytové domy v území vymezeném ulicemi Alšovou, Štramberskou a Máchovou. Projekty a žádosti o dotace lze předkládat do 27. června 2013, přičemž termínem pro dokončení realizace je až 30. červen 2015. Kopřivnice realizuje IPRM na základě dohody uzavřené s Ministerstvem pro místní rozvoj, v rámci níž je na úpravy sídliště Jih vyčleněna dotace 3 799 948 EUR. Ta je určena jak na regenerace bytových domů, tak na revitalizace veřejných prostranství. Na základě předchozích výzev bylo již v zóně realizováno pět projektů regenerace bytových domů, z nichž tři uskutečnilo město ve svých bytových domech a dva provedla bytová družstva na ulicích Máchově a Štramberské. Aktuálně probíhá výběrové řízení na dodavatele šestého projektu zaměřeného na zateplení střešních konstrukcí v městských domech. V oblasti revitalizace veřejných prostranství realizuje město druhý projekt, který bude ukončen v letošním roce.

 

 

Parkování v Kopřivnici zpoplatněno nebude. Zavedení časově omezeného stání, ale také zhruba šest desítek nových parkovacích míst – takových změn se v nejbližší době dočkají řidiči v centrální části Kopřivnice. Radní se rozhodli řešit nedostatek odstavných míst v centru města časově omezeným stáním a změnami organizace dopravy. Kopřivnice tak zůstane jedním z mála měst bez parkovacích automatů. Schválená opatření navíc povedou ke vzniku zhruba šedesáti nových parkovacích míst.

 

 

Pokud bude vhodné počasí, bude snad již o víkendu připraveno kopřivnické koupaliště na letní sezonu, a první zájemci se tak budou moci koupat.

 

 

LEO Express bude stavět od 9. června i ve Studénce. S touto novinkou – rozšířením počtu zastávek, která se výrazně dotkne cestujících z našeho regionu, přichází nový železniční dopravce, který své služby na dráze poskytuje teprve od listopadu loňského roku.

 

 

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že budou probíhat tyto odstávky vody: dne 4. června od 8:00 – 14:00 hodin nepoteče voda v části ulice Dražné, na Janáčkově ulici a Na Vápenkách. Dne 13. června od 8:00 – 14:00 hod na ulici Kadláčkově, České a Francouzské.

 

 

ČEZ Distribuce, a.s. oznamuje, že dne 10. června bude přerušena dodávka elektrické energie od 7:20 – 9:40 hodin v Lubině Za Sýkorcem a od 9:45 – 12:15 hodin v Lubině Za Humny a dne 12. června od 7:30 – 15:00 hodin na ulici Komenského a ulici Husově.

 

Velkoobjemové vany na biologický odpad budou přistaveny od 31. května – 3. června ve Vlčovicích naproti domu č.p. 88, na zastávce ČSAD u kostela, u domu č.p. 54. V Mniší na zastávce ČSAD, u KD, na horním konci, u domu č.p. 174, 109 a 159.

 

Kulturní dům Kopřivnice – Městská knihovna u příležitosti Dne dětí zve všechny děti 4. 6. 2013 na kreativní odpoledne s tangramy a tangrami. Nechcete kupovat drahé stavebnice a přesto si chcete pohrát a pocvičit mozek? Pro inspiraci si přijďte k nám! Dětské oddělení Městské knihovny Kopřivnice, 13:00 – 17:00.

 

 

TIPY NA AKCE A UDÁLOSTI V REGIONU

 

Školní akademie

 •čt 6.6.2013

 Katolický dům Lubina (Kopřivnice)

 

Mega večer: Láďa Kerndl a Pepa Náhlovský

 •st 5.6.2013 20:00

 Pozlovice Premiéra vystoupení dvou legendárních osobností.

 

Pařba na třetí

 •st 5.6.2013 19:30

•út 4.6.2013 19:30

 Kino Frenštát p. R. (Frenštát pod Radhoštěm) Nejdřív ztratili ženicha ve Vegas. Poté se jim povedlo to samé i s bratrem nevěsty. A nyní budou léčit zlomené srdce po smrti nejbližšího. Ujetému Alanovi totiž zemře otec, a tak se partička, která téměř…

 

Tip kina + FK: Fulmaya, děvčátko s tenkýma nohama

 •út 4.6.2013 17:00

•st 5.6.2013 17:00

 Kino Frenštát p. R. (Frenštát pod Radhoštěm) Neobyčejný příběh o touze po svobodě a velkých životních rozhodnutích odehrávající se v podhůří Himalájí. Hlavní postavou nového českého celovečerního dokumentárního filmu je slovenská muzikantka a herečka…

 

Okolo Frýdlantu

 •st 5.6.2013 8:50

 •Frýdlant nad Ostravicí

•Ostrava

 smažení vaječiny, sraz: ČD Ostrava-střed

 

V hravém těle mladý duch

 •st 5.6.2013

 Příbor Zveme všechny členy i nečleny Sdružení tělesně postižených na společné posezení v Klubu seniorů na náměstí S. Freuda v Příboře se zaměřením na společenské a stolní hry, tělovýchovné chvilky (cvičení vestoje…

 

8. ročník fotbalového turnaje pro školy obce s rozšířenou působností

 •st 5.6.2013

 Kopřivnice

 

Pouť kněží olomoucké arcidiecéze za vlastní posvěcení

 •út 4.6.2013 9:00

 Hostýn – klášter a poutní místo (Chvalčov) V úterý 4. června 2013 se na Sv. Hostýně uskuteční Pouť kněží olomoucké arcidiecéze za vlastní posvěcení. Pontifikální mše svatá začne v 9:00 hodin v Bazilice Nanebevzetí Panny Marie.

 

Slaměný vdovec

 •út 4.6.2013

 Kino Puls (Kopřivnice) Když americké manželky opustí v létě s dětmi rozpálený Manhattan, jejich obětaví pracující manželé se věnují „kladení pastí, lovu a honu“, jinak řečeno, zajišťují rodinu a „trpí“ ve městě. Své utrpení…

 

Jaro, léto, podzim, zima ve školce je vždycky prima

 •út 4.6.2013 – čt 27.6.2013

 Dům kultury (Vizovice) Dům kultury Vizovice srdečně zve všechny rodiče s dětmi na výstavu dětských prací MŠ Vizovice, která proběhne v prostorách Informačního centra Domu kultury Vizovice.

 

Beseda s Martinem Kratochvílem (Jazz Q)

 •po 3.6.2013 19:00

 Hotel a Valašský šenk Ogar (Pozlovice) Martin Kratochvíl Česká jazzová legenda, skladatel a vůdčí osobnost skupiny Jazz Q. Absolvent Berklee College Of Music v americkém Bostonu obor kompozice a Filozofické fakulty Univerzity Karlovy obor…

 

Kampaň Dny bez úrazů

 •po 3.6.2013 – čt 13.6.2013

 Kopřivnice

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice