12. 6. 2017

 

Nabídka města na nájem jednoho městského bytu na ul. Obránců míru 401, o celkové ploše 79,82 m2, minimální nabídka 40 000 Kč, za podmínky přistoupení k dluhu a za podmínek dle výzvy. Byty je o velikosti 1+2 a je určen pro širokou veřejnost. Nabídka platí od 24. 5.2017 do 12. 6. 2017.

 

Soutěž KTK a Autoklubu ploché dráhy Kopřivnice o 3 x 2 VIP vstupenky na Přebor České republiky na ploché dráze a 2. Memoriál Michala Matuly v neděli 25. 6. 2017 v 15:00 hod. na letním stadionu v Kopřivnici.

Kdo v roce 2006 získal titul mistr České republiky v jednotlivcích:

A/ Zdeněk Tesař

B/ Aleš Dryml

C/ Adrián Rymel

Odpovědi nám posílejte ve tvaru: vaše jméno mezera a odpověď A / B / C prostřednictvím SMS na telefonní

číslo 774 599 474 nebo e-mailem: studio zavináč ktk.cz. Uzávěrka je ve středu 14. 6. 2017 v 10:00.

 

Radnice spustila informační kampaň o nelegálním odpadu. Stovky kopřivnických kontejnerů na směsný odpad byly v těchto dnech polepeny nálepkou upozorňující na správné nakládání s nelegálním odpadem. Radnice se tak rozhodla obyvatele upozornit na rozmáhající se problém skládek. V první fázi se město snažilo situaci vyřešit intenzivnějším svozem, to nepomohlo. Radnice se proto rozhodla uspořádat kampaň, která má za úkol oslovit obyvatele a upozornit je na nelegální nakládání s odpadem. Mimo to se na několika nejkritičtějších místech, kde jsou problémy s odkládáním odpadu téměř na denním pořádku, objeví kamery. Pokuta za odkládání odpadu mimo kontejnery může dosáhnout až pěti tisíc korun blokově na místě a až padesáti tisíc korun v přestupkovém řízení.

 

Maturitní vysvědčení, výuční listy i diplomy k absolutoriu byly v pátek 9. června naposledy v letošním školním roce rozdány na VOŠ, SOŠ a SOU Kopřivnice.

 

V závěru minulého týdne byla schválena finální podoba první části projektové dokumentace pro rekonstrukci centra Kopřivnice. Návrh obsahuje řešení všech dílčích staveb, jako jsou zatrubnění Kopřivničky, odstranění starého zasypaného mostu pod Zelným trhem, přeložky jednotlivých sítí, osvětlení, kanalizace, zpevněné plochy a mnoho dalšího. Projektanti budou na výkresech budoucí podoby centra města pracovat i v dalších týdnech a měsících. Na dokončenou část projekčních prací totiž naváže zhotovení projektů pro stavební povolení a následně samotnou realizaci. S tou se ale s největší pravděpodobností nezačne dřív než příští rok na podzim.

 

Zlatý Ámos je anketa o nejoblíbenějšího učitele, v Kopřivnici se o její pokračování postarali členové dětského zastupitelstva. Letos během hlasovacího týdne dorazilo téměř 2000 hlasů, které rozhodly o vítězi. V pondělí 5. června odpoledne se na radnici uskutečnilo slavnostní vyhlášení ankety a předávání cen třem nejlepším učitelům. Na třetím a druhém místě skončili Jiří Lipový a Robin Pospěch. Vítězkou finálového klání se stala Kamila Neuwerthová ze ZŠ sv. Zdislavy.

 

Studenti z místní střední a vyšší školy vytvořili z vlnité lepenky model otáčejícího se muzea a Národní hokejový stadion, tyto stavby poslali do 11. ročníku soutěže s tématem „Originální turistická atrakce či stavba, jako zviditelnění Česka v zahraničí“. Odborná porota hodnotila modely 30 středních stavebních škol. Kopřiv nice se letos bohužel do finále nedostala.

 

DDM Kopřivnice se v těchto dnech z důvodu plánované rekonstrukce stěhuje. Od 12. Června sídlí v 5. patře radnice, kde má k dispozici 2 kanceláře. Objekt dostane během prázdnin nový kabát. Firma MH-STAVBY, s. r. o., z Ostravy, provede zateplení, sanaci statiky budovy, úpravy vzduchotechniky, oplocení a zpevněných ploch v okolí budovy za 8,59 milionu korun včetně DPH. Pro děti již školní rok skončil, nyní je čeká příprava na letní tábory.

 

ČEZ Distribuce, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka elektrické energie na těchto ulicích: Havlíčkova, Horečkova, Hřbitovní, Husova, Janáčkova, Komenského, Pabla Nerudy, Palackého, Pod Stadiónem a Tyršova. Odstávka proběhne v pondělí 29. května od 7:30 – 12:00 hodin.

 

V úterý 13. června se v Mateřském centru Klokan uskuteční předprázdninový kurz pro rodiče, jehož tématem bude vzdělávání dětí od dvou let v mateřských školách. Do prostor centra na ulici Francouzské jsou zváni všichni rodiče, které zajímá předškolní vzdělávání. Kurz začne v 15:30 hodin a rodiče na něj mohou dorazit společně se svými dětmi.

 

Město Kopřivnice zve občany ve středu 14. června na veřejné jednání pracovní skupiny osob se zdravotním postižením. Jednání se uskuteční od 15:30 hodin v konferenční místnosti v 10. patře městského úřadu. Příchozí budou diskutovat nad problémy a potřebami osob se zdravotním postižením. Po dobu akce bude zajištěno hlídání dětí!

 

Projekt Aktivní senior 2017 pokračuje ve   St 14. 6. 2017- na programu je Cyklozájezd do krajiny Moravského krasu. Odjezd od Interhotelu Tatra Kopřivnice 6:30 hodin.

 

Čajovna Mandala zve ve středu 14. 6. 2017 v 18:00 hod na dokumentární tragikomedii FC Roma o fotbalovém týmu, v rámci projektu KineDok.

 

Zábavná komediální show vhodná pro celou rodinu – Tři tygři se chystá v KDK ve středu 14. 6. od 19:00.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice