12. 6. 2019

Jste zváni na komentovanou prohlídku staré Kopřivnice s historikem Ondřejem Šalkem, která se uskuteční ve čtvrtek 13. června 2019 se zahájením v 16.30 v Muzeu Fojtství.

 

Další farmářský trh se chystá v centru Kopřivnice v pátek 14. 6. 2019

 

Jarní veselice pod širou oblohou s hudbou a tancem s názvem Roztančená ulice se připravuje v pátek 14. 6. 2019 U restaurace MŮJ SVĚT od 14.00 hod.

 

Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka pokračuje v pátek 14. 6. , na programu je KONCERT: Hudební nokturno

 

Areál čeká významná proměna. Vznikne zcela nový atletický ovál s tartanovým povrchem s osmi drahami v prostoru před tribunou a šesti ve zbylé části oválu. Nově vybudovány budou sektory pro všechny atletické technické disciplíny- pro oštěpaře, koulaře, skokany do dálky, do výšky i o tyči. Renovaci fotbalového povrchu doplní nový zavlažovací systém. Vlastní systém kropení dostane i plochodrážní ovál, který po loňské dohodě atletů, fotbalistů a plochodrážníků zůstane zachován. Přibude osvětlení umožňují trénování za tmy.

Město rekonstrukci podpořilo a projekt dofinancuje částkou 11 mil korun. Rodiště Emila Zátopka tak bude mít moderní letní stadion, 360 sportovců pod hlavičkou AT klubu kvalitní zázemí pro tréningy a příznivci atletiky možnost sledovat nové závody. Díky novým parametrům stadionu tu budeme moci pořádat krajské závody či mistrovství Moravy a Slezska. Stadion BY MĚL BÝT DOKONČEN DO 30. 6. 2020 A po rekonstrukci PONESE jméno legendárního běžce Emila Zátopka a jeho manželky, vynikající oštěpařky, Dany Zátopkové. Dotační peníze musí být podle stanovených podmínek proinvestovány ještě v letošním roce. Termín pro zahájení rekonstrukce je stanoven na 15. července. Poslední akcí, kterou Letní stadion bude hostit, je poloorientační nezávodní hobby MTB maratón Kopřivnický drtič. Ten tu bude startovat 13. července a už je přihlášeno přes 700 účastníků.

 

Každý dřep pomáhá, byl název akce, která oživila od 10 hodin prostranství před bývalým Hansem v neděli 2. června. Charitativní akci připravil obchůdek bez obalů společně s nadačním fondem helpínek, který navíc oslavil své druhé narozeniny. Nadační fond podporuje předčasně narozené děti, děti se zdravotním handicapem či rodiny v těžkých životních situacích. Cílem této akce bylo podpořit Elišku, což se díky všem zapojeným partnerům a návštěvníkům povedlo. Každý účastník zaplatil za registraci 50 Kč a sponzor za každého registrovaného účastníka věnuje dalších 50 Kč navíc – do dřepování se zapojil každý a to jak děti, dospělí, tak i rodiny společně. Navíc bylo možné přispět v informačním stínku Helpínka nebo nákupem obrazů či dalšího zboží. V celkovém součtu se na Elišku vybralo 25 tisíc korun. Pro děti byla připraven také cesta plná úkolů, když všechny splnili, což prokázali vyplněnou hrací kartou, mohli si užít zábavu ve skákacím hradu. Důležitou součástí akce bylo odhodlání Václava Lyse o neoficiální překonání rekordu v dřepování na jedné noze. Výchozí pozice byla 471 dřepů za 30 minut. Tato hodnota byla překonána v cca 25 minutě a Václav Lys nakonec v limitu 30 minut udělal za podpory fanoušků 510 dřepů na jedné noze a získal tak neoficiální certifikát o překonání českého rekordu.

 

Základní škola v Lubině opět pomáhá českým školám za hranicemi české republiky. V minulých letech už děti podpořily školy v Rumunsku, v Srbsku a na Ukrajině. Škola tak navazuje na dlouhodobý projekt udržení češtiny v jiných zemích. Tentokrát hmotná pomoc pro školní výuku pro děti českých rodáků směřovala do malotřídních škol v Chorvatsku, žije tu česká komunita, ke které se hlásí téměř 10 000 lidí. 23. června se na cestu s učebnicemi a pastelkami vydalo 12 dětí a 15 rodičů a učitelů.

 

V nájemní garáže pro deset osobních automobilů a tři motocykly se v tomto týdnu začíná proměňovat nevyužívaná výměníková stanice tepla na ulici Pod Morávií. Stavební úpravy počítají s vybouráním všech příček, výměnou vjezdových vrat a novou elektroinstalací v objektu. Rekonstruovat se bude také střecha stavby, která je v technicky nevyhovujícím stavu, a upravena bude i fasáda budoucích garáží. Nově bude vybudována i příjezdová cesta, dosavadní příjezd k výměníkové stanici byl totiž po chodníku. Stavební práce byly na základě nejnižší nabídkové ceny svěřeny místní stavební firmě Chalupa a syn, s. r. o., které město na základě uzavřené smlouvy zaplatí částku 1,84 milionu korun z rozpočtové kapitoly Hospodářská činnost města. Místa v budoucích garážích bude město nabízet k pronájmu. Zájemci o garážové stání v této lokalitě mohou kontaktovat odbor majetku města, kde získají všechny potřebné informace.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice