12. 6. 2023

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ MÁ NOVÉHO HEJTMANA. Hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák v úvodu čtvrtečního  jednání krajského zastupitelstva rezignoval na svoji funkci. Pozici hejtmana bude nově zastávat jeho dosavadní náměstek pro regionální rozvoj a cestovní ruch Jan Krkoška z hnutí ANO. Uvolněné místo v Radě Moravskoslezského kraje a náměstkyně hejtmana bude nově patřit dosavadní krajské zastupitelce za hnutí ANO Šárce Šimoňákové. Rozhodli o tom krajští zastupitelé.

Nově zvolený hejtman Jan Krkoška poděkoval svému předchůdci za jeho dosavadní práci pro rozvoj Moravskoslezského kraje. Předseda zastupitelského klubu Hnutí ANO Josef Bělica, který vedl vyjednávání s koaličními partnery zdůraznil, že jde pouze o personální změnu uvnitř nejsilnějšího politického klubu zastupitelů. Koalice, v níž je tato strana hlavním partnerem, zůstává zachována ve stejném složení, což zajišťuje kontinuitu a stabilitu vedení kraje. 

V Moravskoslezském kraji tvoří koalici hnutí ANO, ODS kandidující s TOP 09, KDU-ČSL a ČSSD. Ivo Vondrák zvolený za Hnutí ANO je nyní bez politické příslušnosti. Po krajských volbách v roce 2020 získalo ANO 24 mandátů, v současnosti má klub hnutí 19 mandátů, ODS+TOP 09 obsadila 10 míst, KDU-ČSL 7 křesel, ČSSD získala 5 křesel. V opozici jsou Piráti, kteří mají 9 krajských zastupitelů, KSČM se 4 členy v zastupitelstvu a SPD, která měla po volbách 6 křesel, ale 5 jejích zastupitelů je nyní také bez politické příslušnosti.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice