12. 8. 2020

S KTK můžete živě sledovat závody Formule 1 – 2020. Na kanálech Sport1 HD a Sport2 HD se opět můžete těšit na bohaté menu a kompletní pokrytí závodů, včetně tréninků a kvalifikací, zajímavé hosty a reportáže. Ty pravé emoce vám pak zprostředkují tradiční komentátoři a experti našeho televizního týmu, Tomáš Richtr, Števo Eisele, Josef Král a další. Živě s balíčkem Thematic HD na KTKdigi.

16.8. Velká cena Španělska (Barcelona, Spain)

30.8. Velká cena Belgie (Spa-Francorchamps, Belgium)

6.9. Velká cena Itálie (Monza, Italy)

Někdo ven???: Prázdninový projekt pro kopřivnickou mládež a pro všechny, kteří něco chtějí zažit je opět tady. Další akce Volejbalový turnaj se uskuteční 13. srpna od 16.00 hod.,na kurtech na  Husovce. Nebuď doma, přijď na akce, sbírej náramky s logem a za 5 různých se staň na konci prázdnin VIP hostem na koncertě kapel NEVÍM a Team Revival. Veškeré podrobné informace naleznete na Facebooku Někdo ven???.

Mobilní rozhlas se rozjíždí. Pracovníci Městského úřadu Kopřivnice absolvovali školení na používání Mobilního rozhlasu jako dalšího kanálu sloužícího k informování veřejnosti. Na dispeji mobilu se tak aktuálně 1 872 registrovaným zájemcům objeví text hlášení městského rozhlasu.

Další službou, která se pomocí aplikace Mobilního rozhlasu zobrazí uživatelům, jsou ztráty a nálezy. Informace tohoto druhu byly doposud k dispozici pouze na webových stránkách města. Občané určitě ocení upozornění na odstávky dodávek energií, opravy komunikací, svoz komunálního odpadu nebo plánované čištění ulic. Pozvánky na akce města z výčtu nabídky Mobilního rozhlasu nevyjímaje.

Mobilní rozhlas je možné bezplatně využívat po registraci na webu muj.mobilnirozhlas.cz/register

V areálu zrekonstruovaného letního stadionu uspořádal místní plochodrážní klub po roční pauze závody, na které zavítalo okolo tří stovek fanoušků. Na programu byl druhý díl Mistrovství České republiky Flattrack, který byl doplněn pátým Memoriálem Michala Matuly. Na ploché dráze se představilo více než 20 jezdců a mezi nimi i pět reprezentující domácí klub, z nichž Roma Marek dojel pro bronzové umístění mezi veterány.

Ještě několik dnů před konáním prvního závodu nebylo zcela jasné, za jakých podmínek se bude moci konat. Domácí klub se připravil na většinu variant a akce se nakonec povedla a nabídla zajímavé výkony i dramatické boje o vítězství. Pro kopřivnický klub to byl zároveň první ostrý test po rekonstrukci areálu.

Druhý díl Mistrovství České republiky Flattrack v Kopřivnici z patnácti jezdců vyhrál Jiří Kraus, který od začátku naplnil roli favorita. Až v poslední své jízdě podlehl Václavu Gehartovi a po základní části závodu měla pouze dvě druhá místa za Krausem a jedno vítězství rakouská závodnice, třetí byl Petr Čemus a toto pořadí zůstalo beze změn i ve finálové jízdě. Do finálové dvanáctky přímo postoupil z domácího klubu také František Trunda a Tomáš Horuta. František nakonec obsadil páté místo a Tomáš jedenácté. Jakub Těžký odstoupil pro zranění v pátečním tréninku. Přebor Veteránů nabídl vyrovnané boje a nejlépe si vedl Jiří Slezák starší před Romanem Markem, až za nimi na třetí pozici byl po základní části Jaroslav Franců. Osmikolové finále pak bylo především duelem mezi Francem a Slezákem, kteří se střídali na první pozici. Nakonec cílem vítězně projel Jiří Slezák a na třetím místě domácí Roman Marek, který v minulém roce ukončil plochodrážní kariéru a naplno se letos věnuje Flattracku.

Sobotní závody byly doplněny pátým ročníkem Memoriálu Michala Matuly, ten vyhrál Slovák Rastislav Ciferský, stříbro bral Jan Hlačina z Pardubic a bronz Michal Baštecký z pražské Markéty.

Celkem šest týmů sídlících v areálu Tatry se zúčastní 15. srpna 7. ročníku turnaje v malé kopané Tatrovák cup 2020. První duely odstartují o půl deváté a vyřazovací duely začnou pár minut po poledni, finále se očekává před třetí hodinou odpoledne.

Čtvrtý ročník turistického pochodu s názvem Štramberský Jasoň se letos koná průběžně jakýkoliv den od 15. srpna do 3. října 2020. Akce nabízí celkem 14 tras od 4,5 do 53 kilometrů a podrobnější informace na www.bezvabeh.cz.